Седмичен конкурс 422 - Нисък ключ в цвят

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот Yaki на 26 Юли 2018, 16:51

Здравейте, новата тема на седмичния конкурс е: Нисък ключ в цвят
Видях че е имало подобна още през 2011 г. и в нея има страхотни кадри, но сега искам малко да модифицирам темата. Идеята, за тази ми хрумна след един коментар по снимката ми за конкурса за снимай снимащия. Дотогава не се бях сблъсквал с термина Нисък ключ и се зачетох, а като се зачетох ми стана интересно и си пожелах някой ден, като имам възможност да обявя точно тази тема защото идеята за нисък ключ съчетана с цвят ми звучи много експресивно. После забравих за нея, а сега се сетих отново и ето я новата тема.
Надявам се да има интерес и да получа много кадри от вас.
Понеже е лято - малко ще поудължа срока - до 20:00 ч. на 05.08.2018 г.

Аватар
Yaki
Loyal Member

Снимки: 4
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Яким

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dinio84 на 30 Юли 2018, 01:59

Яким, темата е доста интересна, но си мисля и доста трудна - поне без осветление или много добра светкавица. Снимката, която пускам по-долу е изцяло постпроцесинг (но не е монтаж) на едно преекпонирано макро. Понеже не си обявил до колко е позволена обработката, оставям на теб да решиш дали става за конкурса :OK:
Прикачени файлове
IMGP6585.jpg
IMGP6585.jpg (117.74 KIB) Прегледано 180 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 12 Юни 2017, 13:29
Focus length: 100 mm
Shutter speed: 1/160 Sec
F-number: F/0
ISO speed rating: 9
Whitebalance: Auto
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Camera-model: PENTAX K-3
Exposure program: Manual
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот Yaki на 30 Юли 2018, 10:19

Благодаря за снимката и коментара Динко. Темата наистина е доста трудна и изисква подготовка, но пък исках да пусна тема която да е интересна и за хората с повече опит и умения, а и резултатие когато се получи са много ефектни. А специалното осветление може да го намериш на място където е тъмно и има цветни светлини и достатъчно тъмнина наоколо за да остане само необходимото, например, което също изисква предварителна подготовка разбира се. Надявам се и други да се включат.
Колкото до пост-процесинга, личното ми виждане е, че няма значение колко е обработката, ако резултатът накрая е хубава снимка. В края на краищата до преди цифровата фотография - не е съществувала снимка, която да не се обработи допълнително от фотографа, просто защото не е имало как това да стане. След като не е колаж и не е рисувано отгоре, за мен е снимка.
Офф Топик: покажи
ето един опит от мен. съзнавам че не е така добър като техническо изпълнение както вие бихте могли да го направите, но мисля че добре илюстрира идеята
YAKP0603.jpg
YAKP0603.jpg (115.94 KIB) Прегледано 158 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 31 Мар 2018, 22:47
Focus length: 18 mm
Shutter speed: 1/100 Sec
F-number: F/4
ISO speed rating: 2500
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Camera-model: PENTAX K-500
Exposure program: Not defined
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern

Аватар
Yaki
Loyal Member

UNREAD_POSTот Yaki на 13 Авг 2018, 08:46

не знам дали заради лятото или заради самата тема, но явно не предизвика интерес. Благодаря на Динко, който изпрати снимка, отговаряща на визията на темата, макар и с ползване на последваща обработка. Нека той зададе следващата тема и дано да има по-голям интерес.

Аватар
Yaki
Loyal Member

UNREAD_POSTот dinio84 на 13 Авг 2018, 21:10

Темата беше интересна и малко по-различна от другите напоследък. Жалко, че никой не я оцени. Спечелих надбягване с един кон :what: - не се радвам от това. Чудя се дали изобщо да задавам друга тема (ще реша по-късно) или да спреми този конкурс, както другия спря преди време :?: ...и изобщо да спрем агонията на тоя форум. След няколко месеца очаквам поредната тема ''Как да спасим форума" и очаквам пак нищо да не се реши. Предполагам Боби се смили и плати за още една година тогава, но този път едва ли ще го направи ... а и може би няма смисъл да го прави...

Аватар
dinio84
Loyal Member

UNREAD_POSTот 5-rakiev на 14 Авг 2018, 16:01

Темата наистина беше интересна, видях я, но нямах под ръка комп и фото, за да се включа.
dinio84 написа:...Чудя се дали изобщо да задавам друга тема (ще реша по-късно) или да спрем и този конкурс, както другия спря преди време :?: ...и изобщо да спрем агонията на тоя форум. След няколко месеца очаквам поредната тема ''Как да спасим форума" и очаквам пак нищо да не се реши. Предполагам Боби се смили и плати за още една година тогава, но този път едва ли ще го направи ... а и може би няма смисъл да го прави...

Както решиш.
Не виждам агония, а само незаинтересованост.
За мен форумът се изчерпа. Преди година предложих решение, нямаше развитие, сега и аз нямам интерес.
Аватар
5-rakiev
Loyal Member

Име: Петър

UNREAD_POSTот dinio84 на 14 Авг 2018, 20:38

Не виждам агония, а само незаинтересованост.
За мен форумът се изчерпа. Преди година предложих решение, нямаше развитие, сега и аз нямам интерес.
Форумът и ичзерпан от няколко години и си крета по инерция... само че в един момент надолнището ще свъши... Лошото беше, че когато се обсъждаха тези решения, се появиха доста ''заинтересувани'' персони, невлизали тук от години, които казаха ''НЕ'' на всяка промяна и още по-лошото е, че най-вероятно няма да се появят повече тук... Агонията остава за нас - да гледаме как ден след ден форумът изчезва

След малко пускам новата тема :OK:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Назад към СЕДМИЧНИ КОНКУРСИ