Седмичен конкурс №407 - Акценти

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот deso на 18 Фев 2018, 10:10

Акценти
Прикачени файлове
val2.jpg
val2.jpg (249.24 KIB) Прегледано 406 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 16 Фев 2018, 11:03
Focus length: 43 mm
Shutter speed: 1/6400 Sec
F-number: F/2
ISO speed rating: 200
Whitebalance: Auto
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Camera-model: PENTAX K-1
Exposure program: Aperture priority
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Spot

deso
Loyal Member

Снимки: 13
Рейтинг: 0 (0%)
Име: deso

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот eOn на 18 Фев 2018, 21:11

И така, дойде време да обявим победителя и подгласниците.
Благодаря на всички участвали в конкурса, много добри предложения.
На първо място е снимката на dragovarvar.
Страхотен "светлопис" и атмосфера цари в този кадър, интересното е че дори като акцент показва добре що за място е там където е заснет кадъра.
На второ място най-много ме грабна кадъра на Todorov, може би банално ще кажете но снимката навява чудесни спомени за едни "по-други" времена.
На трето място класирам снимката на deso, чудесно изпълнение на кадъра и перфектно изпипан.
Това което ме смущава е до колко ретро сандъците си кореспондират със съвременната архитектура за фон?
Предполагам че кадъра има история но аз не я долавям, въпреки всичко снимката е чудесна.
Към другите участници, нсв, също много добър кадър но всякаш е повече за тема насекоми и природа.
Gergich получило се е чудесно, това отражение от стъклена пирамида ли е или спукано огледало?
Във всеки случаи е интересно.
ven_gan хубав фрагмент от графити но може би трябваше да снимаш малко повече от някой графит, така рисунките ми седят доста накъсани и неясни.
petronix както винаги добре издържан кадър технически но акцентът-ръба на скалата някак не изпъква достатъчно. Може би друга гледна точка ако има възможност, светлина от друг ъгъл? Място за експерименти има.
markovo също добър опит, тук бих казал че друга обработка би подхождала повече, защо не силно контрастно и черно/бяло?
Или таблото да е в Ч/Б а някоя от светещите стрелки да е в цвят?
Така таблото си е просто табло.
Yaki хубав кадър, аз бих пробвал вечерно време когато статуята ще е осветена от лампите в парка, може и да се пробва със собствено осветление (фенерче, светкавица например). Така малко се губи на фона на сградата отзад и погледа първо там отива.
dinio84 Хубав елемент но тук също има място за заигравки. Като начало никелираната скоба на катинара е доста изгоряла. Бих намалил хайлайтс в шопа и бих наблегнал на детайлите ръждата, олющената боя.
Защо не и опит в черно бяло, детаил екстрактор е чудесен филтър за тази цел от плъгина гугъл ник калекшън.
Ами това е, да не ви отегчавам повече с философтстване, това видяха очите ми.
Победител в този конкурс dragovarvar, честито и очакваме новата тема.
:beer: :beer: :beer:
Едит: правописна грешка светакивица
Последна промяна eOn на 18 Фев 2018, 21:30, променена общо 1 път
Изображение

Аватар
eOn
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)
Име: Павката :)

UNREAD_POSTот dragovarvar на 18 Фев 2018, 21:28

Много приятно съм изненадан, благодаря за оценката. Ще помисля малко и ще пусна новата тема след малко, ще ми се да е забавна и интересна.

Аватар
dragovarvar
Loyal Member

Рейтинг: 0 (0%)

Предишна

Назад към СЕДМИЧНИ КОНКУРСИ