Post-Processing Challenge #1

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот markovo на 12 Фев 2018, 16:42

И така, играта за тази седмица приключи. Смея да кажа, че съм доволен от броя на участвалите.
По мое мнение, обработката на dragovarvar е най-добра, защото е най-близка до моето виждане как трябва да изглежда този кадър. Идеите на dinio84 и mocker също са интересни, но в крайна сметка dragovarvar е победител в първата игра. Нека той пусне следващата тема, като се придържа към правилата.

dinio84, ако беше изсветлил сенките до някаква степен, щеше да се получи доста по-добре, според мен.

Поздрави!

Аватар
markovo
Loyal Member

Рейтинг: 0 (0%)
Име: Илия

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dragovarvar на 12 Фев 2018, 18:49

Много благодаря , но имам проблем. Не мога да се справя с качването на кадър в RAW формат чрез хостинга https://wetransfer.com/, платих 12 евро някаква такса, но не му разбирам нещо , та как става най лесно... WeTransfer 2017 Tutorial -Transfer Large Files Online - YouTube aааа май стана, имате нова игра, приятно обработване.

Аватар
dragovarvar
Loyal Member

UNREAD_POSTот mocker на 14 Фев 2018, 11:03

Честито на победителя!
Мисля че ще е добре ако победителя (и не само той) сподели най-общо какво и как е коригирал за да има полза за останалите участници и наблюдатели.
На мен ще ми е интересно да разбера също и какви корекции (и стойности) е ползвал dreamer защото много ми допадна като цветове.
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Неделчо

UNREAD_POSTот dragovarvar на 14 Фев 2018, 18:33

Добре, няма проблем да обясня какво съм правил по обработката. Работя само с фотошоп СС 2018. Снимката я отварям с камера роу на фотошопа от падащото меню на филтрите. Detail -95/ lens corretions - auto/ transform tool - auto/ basic - тук са малко повече нещата, та по ред както са подредени:
-баланс на бялото -shadows (в този случай най ми хареса)
-exposur / +0.45
-contrst / +10
-highlights / -60
-shadow s /+60
-whites/ 0
-blacks / -30
-clarity / 0
-vibrance / 15
След това с adjustment brush обработвах само хижата и снега като засилих в настройките clarity +100/ blacks-30 shadows+60 / highlights -60

После пак с adjustment brush обработих само небето и зарята докато ми хареса. След това Open image и отиваме в менюто на фотошопа. Там Image/image size/width 1600 ok. Следва filter/sharp/unshsrp mask/amount 35/radius 1.0/threshold 0 и ОК. После пак filter/ noise/ reduce noise/ и следват 10-6-6-10/ ОК. И това е

Аватар
dragovarvar
Loyal Member

Предишна

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБРАБОТКА И СОФТУЕР