Идея за конкурс/игра.

Основи на Фотографията, Режими на снимане, Осветление

Модератор: Модератор

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот markovo на 31 Яну 2018, 22:23

Други идеи къде да сложим темата/играта?

Аватар
markovo
Loyal Member

Рейтинг: 0 (0%)
Име: Илия

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот Yaki на 01 Фев 2018, 07:52

И според мен - идеята - предложението - играта да е в темата за Обработка е основателно, защото идеята е да се прави обработка, затова е логично и самата игра да бъде в този раздел. Имам само едно притеснение - пише че размера на файла трябва да е до 12 МВ което за роу снимка си е доста малко - дори на моя апарат почти няма снимка която да е по малка от ограничението. А в програмите които съм ползвал не съм намерил вариант за намаляване обема на RAW снимката.
И още едно допълнение - за да е ефективно правилото - да добавим и DNG като вариант. Някои от апаратите особено на Pentax нямат опция за съхранение на кадъра във формат RAW.

Аватар
Yaki
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Яким

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот markovo на 01 Фев 2018, 09:33

Yaki написа:И според мен - идеята - предложението - играта да е в темата за Обработка е основателно, защото идеята е да се прави обработка, затова е логично и самата игра да бъде в този раздел. Имам само едно притеснение - пише че размера на файла трябва да е до 12 МВ което за роу снимка си е доста малко - дори на моя апарат почти няма снимка която да е по малка от ограничението. А в програмите които съм ползвал не съм намерил вариант за намаляване обема на RAW снимката.
И още едно допълнение - за да е ефективно правилото - да добавим и DNG като вариант. Някои от апаратите особено на Pentax нямат опция за съхранение на кадъра във формат RAW.

12 MB е ограничението за качване на вече обработените файлове (в postimages.org), които ще са в jpeg. Ограничението за качване на RAW е до 2GB в wetransfer.com.

Тук не става въпрос за .RAW файлови разширения (не знам дали някой ползва такива в днешни дни). Файловите формати, които ще се ползват са всички, които могат да бъдат предоставени - PEF, DNG, NEF, CR2, NRW, ERF и тн... Това имам предвид под RAW файлове.

Аватар
markovo
Loyal Member

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот dinio84 на 02 Фев 2018, 22:54

На мен също много ми допада идеята :OK: Темите могат да се номерират, както са седмичните конкурси и да се сложат в раздела "Свободно време" - и без това много не се ползва. РОУ файловете могат да бъдат качвани навсякъде, където автора има регистрация, само трябва да посочи линк за сваляне.
Аз примерно имам регистрация в DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот markovo на 03 Фев 2018, 09:03

Ще ги качваме в wetransfer, защото не се изисква регистрация и лимитът е 2 гб. Иначе раздел "ОБРАБОТКА И СОФТУЕР" е по-слабо посещаван, но ми се щеше да има отделна секция, както е със седмичните конкурси.

Аватар
markovo
Loyal Member

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот dinio84 на 04 Фев 2018, 00:35

Всъщност е без особено значение за мен къде ще се качват, но без админ/модератор няма как да се направи отделна секция като на седмичния конкурс... Точно сега не е много ясно кой е админ и кой е модератор и може би няма да се получи, така че пускай някой РОУ файл и да почваме :twisted:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот markovo на 04 Фев 2018, 08:39

Понеделник започваме!

Аватар
markovo
Loyal Member

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот Hiti на 04 Фев 2018, 19:14

Идеята е прекрасна.Искам да предложа нещо-ако е възможно и малко инфо как горе долу е обработван кадъра и с каква програма.Е ,да не е задължително де и при желание на автора,все пак си е писане.
Я да видим туй що все още работи ? Industar 50/3.5 : Sigma 28/2.8 mini wide II:Pentax Smc Da 35mm f/2.4 AL:

Аватар
Hiti
Loyal Member

Снимки: 5
Име: Hristo Stoyanov

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот markovo на 04 Фев 2018, 22:05

Hiti написа:Идеята е прекрасна.Искам да предложа нещо-ако е възможно и малко инфо как горе долу е обработван кадъра и с каква програма.Е ,да не е задължително де и при желание на автора,все пак си е писане.

Мислех, че съм го описал и това, но явно не съм. Ще го добавя в правилата. Няма да има ограничения нито към софтуер, нито към методи и техники за обработка.

Аватар
markovo
Loyal Member

Идея за конкурс/игра.

UNREAD_POSTот markovo на 05 Фев 2018, 12:42

Темата е пусната в раздел "ОБРАБОТКА И СОФТУЕР" : http://pentaxfanclub.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=6229

Давайте!

Аватар
markovo
Loyal Member

Предишна

Назад към ОБЩИ ДИСКУСИИ