Седмичен конкурс №...: "е tutto finito"

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот 5-rakiev на 08 Авг 2017, 23:56

Приключихме ли със седмичните конкурси?
Да се прави ли опит за съживяването им или "е tutto finito"?
Аватар
5-rakiev
Loyal Member

Рейтинг: 0 (0%)
Име: Петър

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот Gergich на 09 Авг 2017, 08:13

Като цяло да се посъживи сайта ако изобщо е възможно.

За да се получи е необходимо да се направи съвсем нова Пентакс кочинка.
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 508
Име: Hristo Gergov

UNREAD_POSTот 5-rakiev на 09 Авг 2017, 12:57

Gergich написа:Като цяло да се посъживи сайта ако изобщо е възможно.

Няма невъзможни неща, стига желание да има.
Gergich написа:За да се получи е необходимо да се направи съвсем нова Пентакс кочинка.

Нещата стигат до дискусия. Може да се отвори нова тема, в която да се направи кратка равносметка на състоянието и желаещите да изложат вижданията си за "(нова) Пентакс кочинка".
Аватар
5-rakiev
Loyal Member

Име: Петър

UNREAD_POSTот dibat на 09 Авг 2017, 23:15

5-rakiev написа:
Gergich написа:Като цяло да се посъживи сайта ако изобщо е възможно.

Няма невъзможни неща, стига желание да има.
Gergich написа:За да се получи е необходимо да се направи съвсем нова Пентакс кочинка.

Нещата стигат до дискусия. Може да се отвори нова тема, в която да се направи кратка равносметка на състоянието и желаещите да изложат вижданията си за "(нова) Пентакс кочинка".

Ами то си има вече такава https://www.facebook.com/groups/1051251671663557/, заповядайте!!!
Изображение

Аватар
dibat
Site Supporter

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Димо

UNREAD_POSTот Gergich на 10 Авг 2017, 09:26

Не , не - това си е ФБ страничка, няма лошо да я има, но в никакъв случай неможе да замести сайта и форума тук ! ;)
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 508
Име: Hristo Gergov

UNREAD_POSTот Yaki на 10 Авг 2017, 16:37

За мен лично този конкурс беше страхотен генератор на идеи за снимане, както и едно от малкото места където се публикуваше сравнително редовно и снимките получаваха някакъв коментар, от който да науча нещо полезно. И нямам предвид коментарите само за моите снимки, а за всички.
Предвид намалялият интерес, едно разширяване на времето за пращане на снимки от една на 2 седмици би било полезно, според мен, макар че не съм сигурен дали подобна мярка не е закъсняла вече.
За мен лично ще е жалко, ако този раздел от форума остане в историята.

Аватар
Yaki
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Яким

UNREAD_POSTот eOn на 10 Авг 2017, 18:51

Липса на време, липса на локация заради липсата на време. Освен това си мисля че последователите на марката намаляват. Сами виждате какво се случва на фона на цените на другите марки. Да не забравяме че една част от снимащите и от другите марки мигрираха към безогледални апарати.
За съжаление Pentax твърдо и последователно следват политиката да са нишова марка.
Колко нови последователя има за тази година? Аз мога да ви кажа колко има на другите марки, стотици са!
Иначе гледам и ФБ страницата но там освен палци друго няма, та няма ли ги хората, и форума ще е тутто финитто.
И другото което си мисля че ФБ до голяма степен измести нуждата от друг тип формати и какво остана-малко хора= вяло или никакво участие тук.
Изображение

Аватар
eOn
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)
Име: Павката :)

UNREAD_POSTот dibat на 10 Авг 2017, 23:40

За мен ФБ е много по-функционално място, писането на коментари, споделянето на кадри, получаването на нотификации за активност по тема, става много по-лесно от колкото в поостарелите платформи на които е базиран и нашия форум. Всичко друго е въпрос на лична мотивация.
Изображение

Аватар
dibat
Site Supporter

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Димо

UNREAD_POSTот ombre на 11 Авг 2017, 11:19

Ице,няма шанс приятелю ,няма шанс да се оправят нещата.Щом и конкурса макр и умрял с 2-3 снимки зацикли смятай колко е зле положението.И нов форум да се направи,все тая,понеже хората които влизаха тук вече не го правят или са сменили марката,както и ЕОН каза.Онзи ден си говорих с Влади/мотиф/знаеш колко запален пентаксиджия беше,еми не помни от кога не е влизал,а относно пордажбата на марката,каза ,че нито една камера не се е продала вкл. и фф на Пентакс стои и никой не го търси.Това относно мнението на ЕОН ,че хората масово сменят с-мата,с което съм напълно съгласен.Аз не снимам с Пенчо от много време и въпреки това ,влизам почти всеки ден с надеждата да видя нещо качено или коментирано,но уви няма такова нещо.Тук е важно да се спомене,че идеята за снимки с други марки,която беше отхвърлена от Боби/а така имах надежда в него,че той е човека да помогне нещата да тръгнат/,беше грешка.
5Ракиев,идеята е добра за дискусия но и това няма как да стане,понеже за нея трябват хора,а тук няма такива,а ако влизат само закостенели фенове,то пак няма да има промяна,ама и те не влизат,даже и модераторчето го няма,а това е вече жалко.ФБ страничката е добра,но няма общо с това да се сравнява с един форум,за съжаление тя е в пъти по активна от форума тук,а трябваше да е точно обратното.Аджеба ,както и попитах там,защо хората с малки изкл.които качват там и коментират не го правят тук.........?

Аватар
ombre
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот dinio84 на 11 Авг 2017, 18:26

Ми то и във ФБ групата не е особена "блъсканица"... Истината е че сме "една шепа" хора. Няма и какво толкова да се дискутира. Дискусии могат да се завъртят около нещо ново - я някой нов член на форума ще пита нещо, я от Pentax ще пуснат нещо ново...и двете събития за съжаление са рядкост. Дискусии около снимки (не знам защо) също не се получават - критика и мнения няма - нито тук нито във ФБ. Трудно ще върви и конкурса с една-две рядко три снимки... Явно ще си караме така по инерция, докато собствениците не дръпнат шалтера. Аз за съжаление не виждам друго развитие :cry:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

Следваща

Назад към СЕДМИЧНИ КОНКУРСИ