Прозорци

Модератор: Модератор

Прозорци

UNREAD_POSTот Yaki на 27 Юни 2017, 21:58

Офф Топик: покажи
ombre написа:Якиме,темата както казах е супер,понеже предполага доста и интересни кадри.Супер е ,че се качват повече от една снимка,ама само на мен модераторчето ми правеше забележка....: :ha-ha: :ha-ha: :ha-ha: :ha-ha: .Кадъра с втория прозорец не го виждам толкова тъмен,а и не е чак толкова зле,въпреки това има начини,които да ти помогнат,ако този резултат не ти харесва.... :D

Кадърът е с доста постобработка (осветляване, изчистване на шум - разширяване на динамичния обхват, и малко промяна в контраста) иначе беше с много шарени точки по него. Това е една от причините да го пусна в Офтопик.
[quote="dinio84"]Този тип прозорци (мисля че се наричаха витражи) поне на мен са ми малко сложни за заснемане... После в постобработката нещата горе-долу стават, но на дисплея на камерата никога не ми изглеждат така както ги виждам.
Правилно, прозорците направени от много цветни стъкла, наредени в картина се казва витраж. В случая със снимката която пратих интересното, поне за мен е че витражът не е в църква, а е част от обикновен прозорец който служи именно за такъв. Вярно че е в дворец де.

Аватар
Yaki
Loyal Member

Снимки: 4
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Яким

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Прозорци

UNREAD_POSTот deso на 28 Юни 2017, 20:18

Здравейте, конкурса преключва днес в 24 часа.Пропуснал съм да обявя срока, за което се извинявам.

deso
Loyal Member

Снимки: 13
Име: deso

Прозорци

UNREAD_POSTот ombre на 28 Юни 2017, 20:43

Yaki написа:
ombre написа:Якиме,темата както казах е супер,понеже предполага доста и интересни кадри.Супер е ,че се качват повече от една снимка,ама само на мен модераторчето ми правеше забележка....: :ha-ha: :ha-ha: :ha-ha: :ha-ha: .Кадъра с втория прозорец не го виждам толкова тъмен,а и не е чак толкова зле,въпреки това има начини,които да ти помогнат,ако този резултат не ти харесва.... :D

Кадърът е с доста постобработка (осветляване, изчистване на шум - разширяване на динамичния обхват, и малко промяна в контраста) иначе беше с много шарени точки по него. Това е една от причините да го пусна в Офтопик.
dinio84 написа:Този тип прозорци (мисля че се наричаха витражи) поне на мен са ми малко сложни за заснемане... После в постобработката нещата горе-долу стават, но на дисплея на камерата никога не ми изглеждат така както ги виждам.
Правилно, прозорците направени от много цветни стъкла, наредени в картина се казва витраж. В случая със снимката която пратих интересното, поне за мен е че витражът не е в църква, а е част от обикновен прозорец който служи именно за такъв. Вярно че е в дворец де.

:D

Аватар
ombre
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Симеон Петров
Симеон Петров

Прозорци

UNREAD_POSTот Yaki на 29 Юни 2017, 17:01

В допълнение,
когато картината на прозореца не е образувана директно като се свързват различните парчета цветно стъкло като при мозайката, а е рисувано директно върху стъклото - това се нарича стъклопис. Често се среща и комбинация между двете техники. Ето и пример:
IMGP6111.jpg
IMGP6111.jpg (829.62 KIB) Прегледано 767 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 17 Юни 2017, 13:06
Focus length: 32.5 mm
Shutter speed: 1/60 Sec
F-number: F/4
ISO speed rating: 1000
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Camera-model: PENTAX K-500
Exposure program: Aperture priority
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern

IMGP6111кроп.jpg
IMGP6111кроп.jpg (926.15 KIB) Прегледано 767 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 17 Юни 2017, 13:06
Focus length: 32.5 mm
Shutter speed: 1/60 Sec
F-number: F/4
ISO speed rating: 1000
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Camera-model: PENTAX K-500
Exposure program: Aperture priority
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern

Аватар
Yaki
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Яким

Прозорци

UNREAD_POSTот deso на 30 Юни 2017, 00:12

Благодаря на всички участници! Победител в седмияния конкурс "Прозорци" е Mutko. Нека той да зададе следващата тема и честито!Коментари ще напиша днес малко по-късно!

deso
Loyal Member

Прозорци

UNREAD_POSTот Mutko на 30 Юни 2017, 11:26

Благодаря, Десо! Започвам да мисля темата на следващия конкурс.
Mutko
Loyal Member

Снимки: 15
Име: Димитър Караангелов

Прозорци

UNREAD_POSTот deso на 30 Юни 2017, 16:33

от Yaki на 
прозореца не е никак лош, но стой малко плосък, няма обем,липсва усещане.Предполагам, че това е щракнато на момента, без възможност на избор на светлина, сенки и пр.

dragovarvar
Тук обратно, това е снимката с най-добър рисунък на светлина и обем, но се губи акцента.

dinio84 Цветовата коммбинация е най-добрата сравнение с другите кадри.

deso
Loyal Member

Предишна

Назад към СЕДМИЧНИ КОНКУРСИ