Зарядно за Pentax D-LI90 батерия?

Основи на Фотографията, Режими на снимане, Осветление

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот alexstudio на 31 Май 2017, 14:03

Покрай последното ми пътуване по света съм харизал зарядното ми на някоя лента за сканиране на летище. :oops: Това стана мисля в Париж дето ме накараха да си изсипя чантата в касетката тъпите французи... :oops:
Търся някакъв заместител на оригиналното пентаксово (гледам е 90лв). Някой има ли представа за евтин работещ заместител?
Не намирам за Pentax в бг магазините.
Благодаря! :)

Аватар
alexstudio

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот jorro_z на 01 Юни 2017, 12:28

Имам такова, купувано от и-бей (за няколко долара преди 3-4 години) - работи нормално, малко по-бавно зарежда от оригиналното. От запалка на лек автомобил не съм го пробвал.

Едит:
Не знам доколко е интересно - със сменяеми плочки за батериите е. Ако имате няколко вида батерии, но на еднакво напрежение - 7.4 волта, и ако си намерите само плочката за другия вид батерии, могат да се сменят и с едно зарядно да се зареждат различни батерии.

Повтарям, зарядния му ток е доста малък, по спомен е около 400 мА или нещо такова. Бях го взел с цел да си направя външно захранване за Пентакс К-5, оказа се, че не може да храни апарата директно. За зареждане на батерии обаче става, с по-дълго време на заряд.
PENTAX K-5 | CHINON CG-5 | PENTAX P30n | ZENIT 11 | KIEV 60 TTL
Обективи: 30
Аватар
jorro_z
Site Supporter

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Жоро Захариев

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор