Какви програми за обработка използвате?

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот dinio84 на 15 Мар 2017, 19:51

Привет на всички, интересно ми е какво използвете за обработка на вашите снимки, освен Photoshop и Lightroom. По-скоро ме интересува програма за "стакване" на кадри. За HDR и панорами си ми върши работа Lightroom-a. Има ли обаче друга програма освен Photoshop, за стаквене на макроснимки, за получаване на цялостна дълбочина в кадъра?

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Динко Господинов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот jorro_z на 16 Мар 2017, 23:11

Може би най-популярната програма за стекване на кадри конкретно за макро снимки е Zerene stacker.
Крайният резултат е доста по-добър от фотошопския, тъй като могат да се ползват два различни алгортитъма за стекване (с различна визия), но също така в процеса на стекване могат да се коригират локални грешки и неточности, преди да се генерира крайния резултат. В YouTube има доста филмчета как се работи с програмата, малко е специфично, но нищо сложно.
Друга добра програма за стекване за макро е Helicon focus. Също има образователни клипчета в YouTube.
И двете програми не са безплатни.

Ако търсиш програма за стекване на астро снимки, тези двете не са подходящи, тъй като там принципа на стекване е друг, а и се търси друг краен резултат. За астрофотография, двете най-известни (безплатни) програми са DSS (Deep Sky Stacker) и RegiStax. Има и други доста добри, но те не са безплатни.
:beer:
PENTAX K-5 | CHINON CG-5 | PENTAX P30n | ZENIT 11 | KIEV 60 TTL
Обективи: 30
Аватар
jorro_z
Site Supporter

Име: Жоро Захариев

UNREAD_POSTот dinio84 на 17 Мар 2017, 00:44

Благодаря ти за изчерпателния отговор :beer: От астро-фотография не се интересувам, но все пак е хубаво да се знае, че не се знае :lol: На този етап не ми се дават пари. Намерих една безплатна - CombineZP. Не знам колко е добра, но в Ютуб гледах някакво клипче и видях, че... действа... Само да ми остане време да поснимам и ще я тествам. Ако пък не ми хареса в торентите на "братушките" има Helicon focus. В краен случай ще се "давя" с Photoshop-a :jkl:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБРАБОТКА И СОФТУЕР