Правила за Седмични Конкурси!

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот dinio84 на 15 Фев 2017, 00:46

Точно това и беше готиното на идеята - обединяващата цел. Не знам защо някои хора не я приеха. Единият беше suggs - според мен точно към такива като него, които вече не снимат с Пентакс, бе насочена идеята, а точно той я разкритикува :?: :?: :?:

Надявам се atanas да изглади различията с колегата, който го е засегнал и отново да виждаме неговите (на atanas) страхотни снимки :OK:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Динко Господинов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 15 Фев 2017, 00:52

Извинявам се обаче функцията "анкета" нещо не функционира нормално. Ще отложа анкетата докато оправя техническия проблем.

Дискутирането остава отворено...
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

UNREAD_POSTот suggs на 15 Фев 2017, 12:17

bobbyfuego написа:
Моето лично мнение, че конкурса е фотографски, а когато говорим за фотография надписа на апарата наистина няма значение, както от кой футбулен отбор е фотографа. :roll:

Боби, това може да си е твое мнение, имаш право на такова. Но за хората във форума не е така - за тях марката има значение. Ако не вярваш - пусни една анкета по въпроса.
И за мен също. Харесвам марката, и ако имах неограничени финансови възможности, щях да си щракам с някой К-1 с колекция обективи. Само че в държавата, в която живея, съм принуден да съм икономичен, и да се задоволявам с каквото може да се намери по-тънко.
Ако някой ден Pentax пуснат тела и обективи, които да си заслужават, и да ме накарат да си ги купя и да разпродам това, което имам - с най-голямо желание и удоволствие ще показвам снимки в целия форум. Но засега ще се въздържам само да чета. От уважение към колегите си, за които "надписа на апарата" значи нещо.
Аватар
suggs
Loyal Member

Снимки: 9
Име: Любо

UNREAD_POSTот ombre на 15 Фев 2017, 15:14

Боби от поста ти е ясно,че визираш моето мнение,но не си прав.Казах,че ми прилича на Татово време,а не че е такова баш,колкото до снимките за другите марки,да така никога не е било забранено,но не е далеч времето в което беше забранено да се качват в темите,освен в раздела за другите марки....:)Това,че е Пентакс форум,какво пречи на някой да продава нещо различно от марката,веднага се сещам за колега,който си има К_5 ,но си взе и некс 6,от къде ще го купи....?,ами от базара без значение от форума,защо това да е невъзможно да се случи и в този базар?Казваш,че не било забранено да се критикува Пентакс,да не е ,но колко хора си го позволяват без феновете да го нападнат,Симбончо е жив пример за това,още една точка по която не съм съгласен с коментара ти.От изказването на Наско,разбирам,че вече няма да качва,еми сори ,но макар и рядко все пак,човека показваше страхотни неща,някой спечели ли от това,че няма да го има-НЕ.Има доста примери за хора,които се махнаха,заради кофти отношение.Не ми се влиза в спор,понеже няма смисъл,преди се бях зарекъл да не качвам повече снимки и да пиша коментари,но усетих живец тук и реших да го направя отново,в този ред на мисли,моля те изтрий всичките ми снимки или ми кажи на ЛС,аз как да го направя,ако е възможно,коментарите също.Анкетата е добра идея/според мен/,всеки има право на мнение,но искрено те поздравявам,за това,че за теб е по важна фотографията,а не марката,което е малка надежда,тук нещата да потръгнат.
Последния ми пост в този форум.Желая успех и прекрасни кадри на всички ви, и на фокус..... :beer:

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот Todorov на 15 Фев 2017, 16:02

Като чета, нещо не разбирам, каква е драмата? Самонавивате се и сами си вгорчавате ежедневието.

Аватар
Todorov
Loyal Member

UNREAD_POSTот jorro_z на 20 Фев 2017, 12:32

Драмата е много простичка, и може да се синтезира в едно изречение:

Дали "ПЕНТАКС фен клуб България" да си остане специализиран форум на марката Пентакс, или да се превърне в поредния общ форум на фотографска тематика тип "тюрлю-гювеч"?

Иначе уважавам усилията на Боби да го съживи, дори с цената на компромиси с идеята.
:beer:
PENTAX K-5 | CHINON CG-5 | PENTAX P30n | ZENIT 11 | KIEV 60 TTL
Обективи: 30
Аватар
jorro_z
Site Supporter

Име: Жоро Захариев

UNREAD_POSTот dinio84 на 20 Фев 2017, 13:37

Аз драма не виждам.
Въпросът беше: Дали да се допуснат снимки от други апарати освен Пентакс в конкурса?
Защо форумът да стане "тюрлю-гювеч"- нали и сега се пускат снимки с други камери в раздел ПОКАЖЕТЕ СВОИТЕ СНИМКИ, нали и сега си има раздел ФОТОАПАРАТИ от ДРУГИ МАРКИ?
Аз не мисля, че нещо кардинално щеше се промени освен малко да "живне" конкурсът и форумът като цяло.
Мисля, че Боби, няма смисъл да пуска анкета - покрай обсъждането на въпроса, двама вече си тръгнаха...Явно е по-добре дискусията да се прекрати и да оставим нещата както си бяха.

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 11 Мар 2017, 11:51

На база реакцията на активните потребители във форума т8 от правилата на седмичните конкурси е възстановена така, както беше преди промяната.
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

UNREAD_POSTот ombre на 11 Мар 2017, 19:21

bobbyfuego написа:На база реакцията на активните потребители във форума т8 от правилата на седмичните конкурси е възстановена така, както беше преди промяната.

С една дума,промяна няма,а всичко си остава както беше.
Жалко.

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

Предишна

Назад към СЕДМИЧНИ КОНКУРСИ