Седмичен конкурс №377 - "ПАНОРАМА"

Модератор: Модератор

Re: Седмичен конкурс №377 -

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 31 Яну 2017, 00:07

Здравейте, победителят в този двуседмичен седмичен конкурс е deso. Честито.

Изображение

Много се радвам, че взеха участие толкова много хора. Този път имаше чудесни кадри. Извинявам се, че сега не мога да напиша словесната оценка под всеки кадър. Дано имам малко повече време утре.
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Боян Тепавичаров

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот deso на 31 Яну 2017, 22:32

Благодаря за оценката.Напълно съм съгласен, че "имаше чудесни кадри".

deso
Loyal Member

Снимки: 13
Име: deso

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 04 Фев 2017, 14:14

Здравейте извинявам се отново за забавянето на коментарите по снимките. Аз лично смятам, че те са важна част от конкурса и до голяма част представляват самия смисъл от него.

Искам да отбележа, че тези коментари са израз само на моите лично мнение и поглед върху самия кадър и фотографията като цяло.

dragovarvar
Изображение

Впечатляваща гледка, добър баланс на цвета и контраст, ясни дребни детайли в дълбочина, може да се зяпа и изучава сцената много време :). Този кадър ми беше фаворита почти през цялото време. Забележката ми към него: Понеже има изразен преден план и вниманието ми се насочва първо там и после към самия пейзаж, имам усещането, че там трябва да има нещо, което да ангажира насоченото внимание. Например човек който гледа или маха, или нещо там прави, или например пейка, или някое животинче. Признавам, че това би направило изпълнението на кадъра по-сложно, но не и неизпълнимо, особено варианта с човек :)

dinio84
Изображение

Другият ти кадър, с който не участваш, според мен е по-добър. Този въпреки доброто техническо изпълнение е малко скучничък.

dragovarvar
Изображение

Понеже това е втори кадър в същия конкурс и не беше обявено с кой участва автора, затова избрах първия и според мен по-хубав кадър. Тук доста сполучливо е избрана ситуацията в която изкривяването на линиите от създаването на панорамата съвпада със самия завой на трамвая при спирка "Вишнева". Така се скрива недостатъка от изкривяването (поне според мен е недостатък в повечето случаи) при слепените панорами и се постига добър ефект. Не ми харесва при кадрирането, че в двата края има срязани на половина обекти. Иначе емоционално този кадър не буди нищо в мен :roll:

ombre
Изображение

Малко в стила на Andreas Gursky с известната му фотография на р. Рейн. Жалко, че не участва.

petronix
Изображение

Малко странното тониране и заличаване на детайлите в образа допринася за едно пастелно лятно усещане. Седи ми малко като рисунка. Като цяло кадъра ми харесва.

5-rakiev
Изображение

Кадъра е страхотен, много си падам по този тип размазване на водата. Композицията, баланса на бялото, динамичния обхват, контраста всичко е на ниво. Единствено една дребна забележчица - забелязва се дефект при слепването по вертикала в средата. Но слепването на такива "подвижни" обекти е трудна задача. Знаем това от проблемите на RAW софтуерите с новата PixelShift технология на Pentax.

---

miroshi
Изображение

Мястото сигурно е страхотно, но това нещо не е моя кадър. Иначе технически изглежда добре

---

deso
Изображение

Кадъра е супер и затова го избрах за победител. Не мисля, че бих добавил някаква забележка. Пренасям се на мястото с лекота.

---

eOn
Изображение

Композицията и гледката са страхотни. Обаче сградите са много недоекспнирани. На пръв поглед се възприема само небето. Мисля си, че една по-дълга експонация на булеварда с дълги червени и бели следи от светлините на колите, и повече светнати прозорци (това може да се постигне и нечестно с шопа), може би би превърнало кадъра в много впечатляващ.
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

UNREAD_POSTот ombre на 04 Фев 2017, 16:18

Браво за коментарите,поднесени са много възпитано и най-вече е наблегнато на фотографията при тях.Не правя четка на Боби,просто има автори които,обявяват един победител и толкова,ако пък решат да напишат коментар,то изобщо не е такъв като тези тук.Малко са хората които го правят.
Много благодаря за коментара относно снимката ми,не участва,понеже е правена с друга марка,и по правилата няма как да стане това.

Аватар
ombre
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот dragovarvar на 04 Фев 2017, 17:37

За първи път някой да ми коментира снимката по толкова впечатляващ за мен начин, накараме да погледна през твоите очи. БЛАГОДАРЯ

Аватар
dragovarvar
Loyal Member

UNREAD_POSTот petronix на 04 Фев 2017, 18:14

Благодаря за оценката! Правилно си забелязъл. При снимане на пейзаж с растителност, с обектив от сорта на Тамрон 17-50/2,8 се получава много остра картина. Детайла в клонките и листата започват да дразнят очите. Затова силно съм омекотил кадъра с риск да загубя детайл.
Свободата Санчо, е едно от най-ценните блага, с които небесата даряват хората ...

Аватар
petronix
Loyal Member

Снимки: 165
Име: Петър Петров

Предишна

Назад към СЕДМИЧНИ КОНКУРСИ