В търсене на алтернатива на Sigma 18-35

Всичко свързано с обективите за Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот powerage на 06 Юни 2016, 23:33

Здравейте, снимам с K-30 и в последно време все повече ми се налага да работя в интериора среда с много лошо осветление, а и тесни пространства. Естествено 18-135-цата повече ми пречи, отколкото помага в тези условия и се оглеждам за нещо по-подходящо, като горе долу изискванията са следните: (снимам и страшно много видео)

- задължително трябва да е варио, опцията със смяна на твърди стъкла определено не е за предпочитане
- търся нещо което започва от късите милиметри (16-18-20мм), перфектно би било до около 50, например, но съм наясно че избора ми ще е силно ограничен при всички положения, така че горния край го оставяме на страна :D
- възможо най-отворена бленда, наистина ми се иска да е по-светъл от 2.8 в широкия край
- да е осезаемо по-евтин от Сигмата (като единствен обектив, близо до това което търся, който знам и намирам из интернет), много съм далеч от такъв бюджет за съжаление (~1500лв)
- не изпитвам нужда и желание да е съвременен обектив, автофокус би бил добре, но не е определящ фактор
- не ме притеснява да е от друга система, с преходник, адаптер или каквото е необходимо за да го окомплектовам с пентакс тялото, както и съпътстващите манипулации по него за да пасва

Бюджета естествено ме поставя в зоната на "евтините стари пентакс обективи" :mrgreen: , с които обаче имам голям проблем да се ориентирам в интернет, и като цяло нямам много опит и "каталожни" познания в областта.

Надявам се някой от вас да се сети за подходящо стъкло, което да свърши работа.. :roll:
Да кажем че бюджет в абсолютна горница 400-500лв е окей, нагоре ще ми отнеме повече време да ги заделя, отколкото ми се иска (студент съм) :(

powerage

Снимки: 2
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Станислав Пешев

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот 5-rakiev на 07 Юни 2016, 07:10

Огледай се за:

1. smc PENTAX DA 16-45mm F4 ED AL
- Имам такъв - достатъчно добър е. Постоянна F4 по цялата дължина.
- Спрян от производство, но може да се намери втора ръка за около 400лв.

2. smc PENTAX DA 17-70mm F4 ED AL [IF] SDM
- Хубав обектив. Постоянна F4 по цялата дължина.
- Рядко се намира такъв. Но ако те интересува, мога да те уредя с една бройка, която обаче има проблеми с двигателя. Ако си мераклия да го оправиш в сервиз, може да се договорим за добра цена.

3. TAMRON SP AF 17-50mm F/2,8 XR Di II LD Aspherical [IF]
- Светъл обектив, но бройката е на лотария - имат проблеми с калибровката.
- Понякога излиза на базара и втора ръка.

Само тези 3 коментирам, защото съм снимал с тях. Има и други, но не съм ги пипал, за да дам мнение.
Аватар
5-rakiev
Loyal Member

Име: Петър

UNREAD_POSTот BXMarkov на 07 Юни 2016, 15:42

Няма по-евтин зуум от сигмата и под 2.8! Другите варианти са на 2.8 - Пентакс 16-50, но за по-малко от 1000лв. не се намира, Тамрон 17-50 и Сигма 17-50 - те са по около 400-500 лв.

Аватар
BXMarkov
Site Supporter

Снимки: 18
Име: Косьо

UNREAD_POSTот powerage на 08 Юни 2016, 23:25

5-rakiev - Мерси за включването, с тамрона съм снимал, когато е читава бройка е много силен за парите си :!: Благодаря ти за предложението за 17-70ката :beer: , много приятен обектив, но ми идва тъмен за това, което търся в момента

BXMarkov - това което казваш е лошо :? явно ще трябва да измисля някаква система с твърди обективи или просто да приема 2.8 бленда като съдбата си, докато стигна до сигмата 1.8 :D

Благодаря! :OK:

powerage

Снимки: 2
Име: Станислав Пешев

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБЕКТИВИ