Светкавици

Основи на Фотографията, Режими на снимане, Осветление

Модератор: Модератор

Светкавици

UNREAD_POSTот anjsan на 15 Яну 2016, 09:51

Зависи колко и как ще се ползва . За любителски цели : по-слаба и съответно по-евтина светка , понеже не се ползва често . Инак за сериозно ползване като репортажи , сватби ... събирай пари за по-добра и скъпа или втора употреба модерна светка . Има хора разпродават Пентакс техника при преминаване на друга система . Японски и немски са за предпочитане пред китайските . Аз лично си купувам по-стари светкавици от филмовите тела , които са маркови ; мощни и могат да се ползват в някои режими на цифрови тела . Няма P-TTL(но си има TTL и A-режим) , но това не е чак толкова фатално за любител като мен .
Донту Ориби Хапи

Аватар
anjsan
Loyal Member

Снимки: 166
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Ан.Джей.Сан

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Светкавици

UNREAD_POSTот Pavlovds на 15 Яну 2016, 19:56

Благодаря Ви, наистина пропуснах да кажа, че ще се ползва само любителски. Ще помисля още малко и тогава ще реша.
Pavlovds

Име: Димитър Павлов

Светкавици

UNREAD_POSTот shtrak на 15 Яну 2016, 21:41

Любителски, нелюбителски - взичко зависи от това колко ти е дълбок джоба. И аз снимам любителски. Светкавица използвам доста рядко - около 5 пъти в годината.
Започнах със ръчна yongnuo 560 2-ра, 3-та че и 4-та версия понеже не ми се даваха пари. Взех си и тригери. Първата светка си е голяма играчка и зарибявка в началото. От слаба светкавица не виждам смисъл, понеже и на апарата има слаба светкавица.
Всъщност тригери взех, но не комплект а само тригер. За съжаление не бях дочел че няма ресивър. Докато оглеждах за ресивър, попаднах на cactus rf60 и cactus v6 мисля беше трансивъра. Таман бяха ги пуснали на пазара. Поръчах, платих си ддс-то и бях супер,щастлив. 2-3 дена голямо цъкане и тестване беше. Много, много добър комплект, но все още ми се налагаше много рядко да ползвам светка и не ме притесняваше че е ръчна.
Тази коледа бях настроил апарата на ръчен режим и светката. Понеже бях Дядо Коледа, дадох на жената да снима. Еми тя решила първо на клипче, после не включила на M режим ами където и падне и....
...не ми се приказва.

Взех си 540fgz втора ръка да ми е мирна главата.

Та, това дали си любител или не няма никакво значение. Има значение кой, колко ще я ползва и дали знае как. Аз дори си ползвам обикновени батерии, не ми се инвестира във презареждащи и зарядни. То със моето ползване няма смисъл. Като се поизхабят отиват за играчките на малката :)
Продавам: Pentax K-5
Търся: Pentax К-3 или Pentax K5 IIs, както и една торба пари :ha-ha:

shtrak
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 1 (100%)

Светкавици

UNREAD_POSTот ombre на 16 Яну 2016, 09:24

Подкрепям мнението на Щрак за любителското снимане,аз ползвам на юнги 4-ката с тригер и съм доволен,няма ттл понеже е купувана за сони,а незнайно защо за сони нямат ттл,а за канкон имат,но както и да е ,не ми се занимава да я сменям а и ръчния контрол не ми е проблем.Мога да кажа ,че е добра светка и то с тригера е по евтина от посочената,вярно не е Метц,но пък е на тройно по ниска цена.Това ако се ползва рядко, мисля не е лош вариант.
Ето линк, ако на автора му е интересно,да не се подвежда по цената,просто тук са повече светки..:)

YONGNUO YN560TX LCD Wireless Flash Controller 4pcs YN560 IV Flash Kit for Nikon | eBay

Аватар
ombre
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Симеон Петров
Симеон Петров

Предишна

Назад към ОБЩИ ДИСКУСИИ