Екран за Фокусиране (Split Focus Screen)?

Основи на Фотографията, Режими на снимане, Осветление

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот nicko на 12 Яну 2016, 08:52

Аз ползвам това за увеличение:
PENTAX Eyepiece O-ME53

Първо на К10, сега и на к5 2. Честно казано така съм свикнал, че без него ми е странно. Другото предимство е, че отдалечава достатъчно лицето ми от самото тяло. Снимам с лявото око и с него е малко по-удобно, поне за мен самия. :)
Изображение
Изображение
Изображение
http://thephotoroom.net/

Аватар
nicko
Loyal Member

Снимки: 5
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Николай Димитров

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот wbgenetic на 12 Яну 2016, 13:11

1.08x 1.60x Zoom Viewfinder Eyepiece Magnifier for Canon Nikon Pentax Sony Olympus Fujifilm Samsung Sigma SLR Cameras-in Photo Studio Accessories from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Това гледам по принцип от китайчетата.

Харесва ми че има опция и 1.08 - което практически означава че няма - ако реша че в даден момент не желая да го има пък не искам да свалям/слагам. Отзивите са окей като цяло.

Иначе това, което ти показваш си е Пентакско и се изкушавам за него. Но нека дойде първо екрана и ще го мисля :) Там са обявили доставка до 23 дни така че ако не цъфне до края на седмицата изведнъж ще осъмна с едни 17 долара за харчене :)
wbgenetic

Снимки: 0

UNREAD_POSTот Adept на 12 Яну 2016, 14:49

Иначе е факт че производителите не слагат клинове вече ама това е с цел тяхно улеснение не наше ;-)

Не е заради това. Просто много сегментната измервателна система не може да работи правилно когато има пречупване на светлината - да не навлизаме в безинтересни технически подробности.

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

Предишна

Назад към ОБЩИ ДИСКУСИИ