Коледа наближава :)

Всичко свързано с обективите за Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот dinio84 на 20 Ное 2015, 16:13

Привет на всички, наближава Коледа и по този повод съм рашил да си направя подарък - PENTAX K-3. Магазина откойто ще си го взема предлага само тяло. Та започна голямото чудене за обективи и искам съвет от вас - все пак сте по-напред с мат'ряла ;) Искам zoom-обектив с милиметри горе-долу колкото стандартния китов (18-55) и макро 1:1. Първоначално мислех за Tamron AF 17-50 f/2.8 XR Di II и Tamron AF 90mm f/2.8 Di-II 1:1 Macro. За съжаление за първия започнах да чета доста отрицателни мнения, а за втория почти не откривам нищо. Какво мислите вие за тези стъкла? Приемам и препоръки за други обективи в този ценови диапазон (около 200 паунда единия (живея и работя в UK)), може и втора ръка от EBAY.

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Динко Господинов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Re: Коледа наближава :)

UNREAD_POSTот shtrak на 20 Ное 2015, 23:11

На пентакс цветовете са най хубави. Не прави компромис с това.
Аз бих предпочел pentax dfa 100 macro и 16-85 HD
На 17-70/2.8 и сигма и пентакс имат аналози, а може да видиш и сигма 17-70 или пентакския 17-70
Sent from Ativ S
Продавам: Pentax K-5
Търся: Pentax К-3 или Pentax K5 IIs, както и една торба пари :ha-ha:

shtrak
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)

UNREAD_POSTот anjsan на 23 Ное 2015, 16:16

Аз имам обектив Tamron SP AF 90mm f/2.8 1:1 Macro и го харесвам . Няма да сгрешиш , ако си го купиш и е наравно с който и да е макро-обектив около 90мм . ... Инициалите SP означават "Super Performance" - термин на Tamron за обективи с изключителни конструктивни особености и специално качество . Не съм тествал други (само Pentax-m 100/2.8 , който е ръчен ), но гледах представяния из нета и всичко го хвалят . Много съм доволен и картинките се получават добри . Има и тема за него тука - потърси .
Донту Ориби Хапи

Аватар
anjsan
Loyal Member

Снимки: 166
Име: Ан.Джей.Сан

UNREAD_POSTот dinio84 на 06 Яну 2016, 02:28

Привет колеги съфорумци, извинявам се че пуснах темата и не се вяснах в нея месец и половина, но имах доста ангажименти (прибиране до UK, започване на работа, че и квартирата сменях...). И така, най-накрая бленуваната камера е в ръцете ми 8-) :) както се досещате съм много щастлив. Сега съм си седнал на д-то,чета и разучавам новата си придобивка. По въпроса с обективите-все още не съм взел нито един от споменатите във въпроса ми към вас. Закачил съм евтиния DA50 1.8 - смятам че ще ми върши идеална работа за учебните ми нужди. Имах възможност да си взема предложения от колегата shtrak 16-85 HD, но изпуснах промоцията за един ден, а цената му беше страхотна - чисто нов за малко под 300 паунда. Сега си е на старата цена (около 480), която ми идва височка. Възнамерявам ако случайно не изпадне някоя подобна промоция все пак да си взема 17-50 2,8 на Тамрон. Отрицателните мнения на които съм попадал в нета за това стъкло са за стабилизираната версия, която използват Канон/Никон (имала допълнителен оптичен елемент, който участва в стабилизацията, но доста "омазвал картината"), версията за нас си е абсолютно безпроблемна и отлична оптически. За макрото още не съм решил нищо. D FA 100 ми идва малко скъпи, но за D FA50 мога да се понапъна, 90 mm на Тамрон също е в играта -все още чета и мисля. Благодаря на отзовалите се колеги.
Пожелавам на всички ви успешна и щастлива 2016 година.

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот Gergich на 07 Яну 2016, 08:40

Отрицателните мнения които си чел за Тамрон са тенденциозни, и са в повечето случаи от Никон ползватели. Това се дължи на голямата затвореност на никонската с-ма и касае предимно автоматичният фокус. Тамрон ляга много добре на Пентакс тяло, така добре както примерно Токина на Никон. Въпросният 17-50 на Тамрон се представя бих казал силно на Пентакско тяло закачен. Спокойно може да си пазариш всякакви Тамрончета стига да са ти по джоба, това се отнася и за оригиналните Пентакс обективи (със или без АФ). :)
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 508
Име: Hristo Gergov

UNREAD_POSTот petronix на 07 Яну 2016, 09:44

Това, което казва Ицо е точно така. Притежавам въпросния Тамрон 17-50/2,8. Не ми е създавал проблеми. Единствено като недостатък мога да отбележа, че в широкия край на 17 мм аберира. Не мисля, че е голям проблем, понеже аберациите се чистят. Даже понякога при определени ситуации, аберациите придават допълнителен чар на кадъра.
Свободата Санчо, е едно от най-ценните блага, с които небесата даряват хората ...

Аватар
petronix
Loyal Member

Снимки: 165
Име: Петър Петров

Назад към ОБЕКТИВИ