Споделете: Pentax SMC 28-80 3.5 - 4.5 спрямо SMC 35-70 3.5 -

Всичко свързано с обективите за Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот wbgenetic на 31 Дек 2015, 17:13

Здравейте,

понеже и двата обектива ми се появиха много изгодно пред очите се чудя, ако някой ги е ползвал или още ползва двата да даде някакво сравнение.

Като острота/ CA / как е в центъра/ъглите. Предимно снимам на около 50мм, но все пак как се държат и двата обектива в двата края.

Четох отзиви в Pentaxforums, но директно сравнение няма. Оценките на 35-70 са доста по-високи като цяло.

28 спрямо 35мм разликата не е чак толкова голяма около 10мм еквивалент. А в дългия край 15mm еквивалент разлика. По принцип 28-80 изглежда по-универсален.

На около 50мм на каква светлосила са и двата?

Ако някой може да сподели и помогне ще съм благодарен.

P.S. знам че има далеч по-хубави обективи, но тук говорим все пак за обективи в рамките на 2-цифрено число които да са по-добри оптически от "китовия", който така или иначе нямам - а и аз съм фен на твърдите обективи още от времето на Зорки/Юпитер, но жената има мерак и това ще е по-подходящо докато реши в долната или горната граница и допада повече. Тя предпочита по-плитък DOF ... и знам какво ще се случи, но темата е друга :D
wbgenetic

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот nicko на 31 Дек 2015, 18:28

28-80 оптически е на нивото на 18-55. Ще получиш малко повече в дългия край и е една идея по-светъл като цяло. На 80мм при бленда 4.5 става за прилични портретчета. Фокуса е сравнително бърз с дразнещо "удряне" в двата края на фокус ринга. Тежи доста. Не блести с острота, контраста е по-нисък от този на модерните обективи. На мен лично ми харесва, особено за парите, за които излиза на пазара периодично. Дълго време ползвах такъв като основен за разходки.

35-70 не съм имал, не мога да дам конкретно мнение. Един приятел си взе такъв и остана очарован. Много по-остър от китака и добър контраст, определено по-добрия от двата обектива.
Изображение
Изображение
Изображение
http://thephotoroom.net/

Аватар
nicko
Loyal Member

Снимки: 5
Име: Николай Димитров

UNREAD_POSTот wbgenetic на 31 Дек 2015, 18:42

nicko написа:28-80 оптически е на нивото на 18-55. Ще получиш малко повече в дългия край и е една идея по-светъл като цяло. На 80мм при бленда 4.5 става за прилични портретчета. Фокуса е сравнително бърз с дразнещо "удряне" в двата края на фокус ринга. Тежи доста. Не блести с острота, контраста е по-нисък от този на модерните обективи. На мен лично ми харесва, особено за парите, за които излиза на пазара периодично. Дълго време ползвах такъв като основен за разходки.

35-70 не съм имал, не мога да дам конкретно мнение. Един приятел си взе такъв и остана очарован. Много по-остър от китака и добър контраст, определено по-добрия от двата обектива.

Мисля че и това като начало е достатъчно :)

Благодаря много за мнението.
wbgenetic

Снимки: 0

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБЕКТИВИ