Помощ за покупката на FA 31mm

Всичко свързано с обективите за Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот anonto на 07 Дек 2015, 15:39

За първи път пиша във форума и естествено с молба за помощ.
Решил съм да си направя коледен подарък. Pentax SMC FA 31mm F1.8 AL Limited.
Спрял съм се на два обектива в ибей и идеята ми е да ми помогнете при избора. Първият, който избрах заради най ниската цена на която го откривам е този:
http://www.ebay.co.uk/itm/321939033066?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Вторият за който се колебая е този:
http://www.ebay.co.uk/itm/111821506963?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Вторият е японска сглобка до колкото мога да видя и това ме накара да се зачудя за него, но е с около 200 лв. по скъп.
Моля ако някой може да изрази мнение конкретно за тези двата обектива да каже нещо. Дали ще си струва да взема японската версия за тази разлика в цената. И не съм сигурен дали по снимките виждам всичко необходимо. Повече очи виждат по добре. Дали в някой от двата няма нещо което пропускам.
anonto

Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dreamer на 07 Дек 2015, 19:11

Привет и добре дошъл. Проучи внимателно условията за внос от Япония и Корея. Има голяма вероятност на нашата митница да ти начислят ДДС и мито. Тогава нещата могат да залитнат съвсем в друга посока (на прима виста 1600 за единия и 1800 за другия). Имай предвид, че цената на доставката влиза в стойността за обмитяване и начисляване на ДДС.
Аватар
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот anonto на 07 Дек 2015, 19:40

Това ми е ясно. Знам, че цената не е малка и затова не искам да сбъркам. Така или иначе по евтин вариант не намирам никъде. 200 та лв. между двата също не е малка разлика та затова се чудя също дали си заслужава тази разлика японската версия.
Ако някой знае къде може да се намери по евтино да казва. :)
anonto

UNREAD_POSTот shtrak на 08 Дек 2015, 00:36

Аз най обичам когато пише custom duties - please contact me. Или казано на български - нямаш проблем на митническата декларация да се обяви като подарък или със ниска стойност.
Нищо не ти пречи да ги питаш кой може да ти прати стоката по този начин. Със японци досега съм нямал проблем да мина тънко и са коректни - щом пише excellent значи е така. За южна корея нямам наблюдения.
То май само със западни тарикати съм имал проблеми - сащ, канада, UK и германия.
Продавам: Pentax K-5
Търся: Pentax К-3 или Pentax K5 IIs, както и една торба пари :ha-ha:

shtrak
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)

UNREAD_POSTот anonto на 08 Дек 2015, 08:35

Няколко пъти ми се е случвало да преправям документа за плащане който изпращам на митницата по факса като пиша по ниска сума за плащането. До сега не са ми правили проблем. Даже имам чувството, че там са абсолютно апатични към тези неща и само гледат как по бързо да ги освободят от митницата.
Дори и да не стане така ще рискувам да си платя пълното мито, защото на по ниска цена не го намирам никъде.
Остава въпроса дали си струва по високата цена от 200лв за японската версия. На единия пише на вътрешния ринг ASSEMBLED IN VIETNAM, а на другия на корпуса до серииния номер пише Made in Japan.
anonto

UNREAD_POSTот shtrak на 08 Дек 2015, 09:03

За мен лично няма значение къде е сглобяван. Щом се продава от Пентакс значи си е минал всичкия качествен контрол.
Единия е по скъп не защото е Made in Japan, а защото има кутия, калъфче и филтър.
За мен лично състоянието е от първостепенно значение и бих избрал този който е по запазен.

Това с митниците по добре не го прави, че да не стане някой сакатлък. Азиатските търговци рядко отказват да пишат по ниска стойност на митническата декларация, по добре те да го направят. Единствения минус е - ако при транспорта се случи нещо, транспортната компания ще поеме стойността която е обявена на декларацията.

Може да погледнеш и Амазон - Amazon.com : Pentax 31mm F/1.8 FA Limited Lens for Pentax and Samsung SLR Cameras : Slr Digital Cameras : Camera & Photo
или BHPhotoVideo - http://www.bhphotovideo.com/c/product/394223-REG/Pentax_20290_smc_Pentax_FA_31mm.html
При тези няма да се отървеш от ДДС, то мито за такава техника няма доколкото знам.
Но са чисто нови, като от амазон е безплатна доставката, а от BHPhotoVideo вече има опция за DHL която е 40 гущера :)
Предимството е че за малко повече пари няма да се притесняваш за състоянието на обектива, понеже ще е нов със гаранция (макар и невалидна в Европа).

shtrak
Loyal Member

UNREAD_POSTот anonto на 08 Дек 2015, 09:24

Значи по принцип ако мине през митницата нормално ще трябва да платя само 20 процента отгоре ли?
Сега виждам, че ги има и нови от Японски търговци на цена близка до тези в Америка. Ако е така може би е най добре да го взема нов от Япония и да помоля търговеца да напише по ниска стойност в митническата декларация.
anonto

UNREAD_POSTот shtrak на 08 Дек 2015, 11:17

anonto написа:Значи по принцип ако мине през митницата нормално ще трябва да платя само 20 процента отгоре ли?
Сега виждам, че ги има и нови от Японски търговци на цена близка до тези в Америка. Ако е така може би е най добре да го взема нов от Япония и да помоля търговеца да напише по ниска стойност в митническата декларация.

Аз като си вземах K5-цата от япония, му казах да пише по ниска стойност, че да не плащам много ДДС. Японеца писа 65 долара и платих 20лв ДДС някъде.
Не съм сигурен но мисля че под 50 долара не се начислява и ДДС даже. Просто минах тази граница от 50 долара, но за 20 лева ми е все тая. Никакви проблеми нямах, апарата беше на доста атрактивна цена и само на 2700 кадъра някъде.
Хубавото е, че със EMS пратка от Япония идва за около 3-4 дена.

Аз лично съм доста предпазлив и имам едно наум при пазаруване на втора ръка стоки през ebay. От БГ нямам проблеми понеже винаги си искам преглед, но от чужбина предпочитам новичко или почти като новичко.

shtrak
Loyal Member

UNREAD_POSTот anjsan на 08 Дек 2015, 14:00

Въпрос към shtrak : - намираш ли някаква разлика в апарата спрямо другите К5 китайски,тайландски и др. ? Картинка , качество на изработка ?....
Донту Ориби Хапи

Аватар
anjsan
Loyal Member

Снимки: 166
Име: Ан.Джей.Сан

UNREAD_POSTот shtrak на 08 Дек 2015, 15:25

anjsan написа:Въпрос към shtrak : - намираш ли някаква разлика в апарата спрямо другите К5 китайски,тайландски и др. ? Картинка , качество на изработка ?....

Нямам с какво да го сравня. Два пъти съм поръчвал от Япония - единия път К5, другия Тамрон 28-75. И двата пъти стоките бяха перфектни. Тамрона просто не ми хареса, много бавен фокус имаше и картинката не беше по добра от сигмата ми 17-70 и го продадох през ebay на един италианец. Даже бях на печалба.

К5-цата още съм с нея. Не мога да се оплача от нищо. Беше на реални кадри без никаква драскотинка. Всичко си му работи перфектно (поне според моите критерии). Преди това имах Kr закупен от германия - нов. Само с него мога да правя накакви сравнения и няма от какво да се оплача. Сега се сещам че като пристигна К5-цата бях стресиран. Звука от затвора ми беше много странен. Все си мислех че му има нещо, докато не осъзнах че този глух звук е всъщност заради WR-a. :D

ПП: Никой не ангажирам с моето мнение. Имайте си навпредвид, че пазаруването от чужбина си е риск и разходите по връщане на стока не са ниски. Някои китайски търговци разчитат именно на това - че няма да им върнете стоката. Примерно някой боклук за 20-50 лева е безсмислено да се връща при условие че разходите ви по доставка ще са колкото стоката.

shtrak
Loyal Member

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБЕКТИВИ