Някой да притежава HD PENTAX-DA 35mm F2.8 Macro Limited

Всичко свързано с обективите за Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот Aurina на 03 Юни 2015, 11:19

О, супер сега ще ги прегледам линковете дано от тях да ми стане ясно това което ме интересува....ходих и до фотопавилиона в Пловдив за да видя дали имат обективи на Пентакс да им видя зрителното поле на живо и да преценя, но нямаха никакви на пентакс....Дали в София ще са по заредени ......иска ми се да го видя и пробвам преди да го купя.
Aurina

Снимки: 2
Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот HYS на 03 Юни 2015, 11:27

Aurina написа:О, супер сега ще ги прегледам линковете дано от тях да ми стане ясно това което ме интересува....ходих и до фотопавилиона в Пловдив за да видя дали имат обективи на Пентакс да им видя зрителното поле на живо и да преценя, но нямаха никакви на пентакс....Дали в София ще са по заредени ......иска ми се да го видя и пробвам преди да го купя.

Вижте в сайта им какво имат в момента. Иначе, те ще Ви го доставят. Споменатият 100 мм макро има малко поле. Наистина трябва много да се "дръпнете". Защо не помислите в такъв случай за по-късо фокусно варио?

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

UNREAD_POSTот Aurina на 03 Юни 2015, 11:40

Сега гледам симулациите от линковете и май съм за 35мм .....като задам 55мм за един човек в цял ръст пак ми идва в повече да съм на 6,80м от него или може би е добре?! Ох съвсем се обърках.....Може би защото до сега съм снимала с едно HD Sony от компактните и като са идвали в къщи гости никакъв проблем да ги побера всички в снимката с 3-4 крачки отдръпване, а с този само за един човек се отдръпвам толкова назад, камо ли ако сме повече на плажа....ох ......сега си давам сметка, че точно това зрително поле на всеки обектив е най-големия фактор, когато се прави избор......Сега почвам да се замислям дали пък зоом ще е добра инвестиция...дали ще има хубаво боке ....май доста ще мисля преди да купя нещо.....
Aurina

UNREAD_POSTот Todorov на 03 Юни 2015, 12:00

Ако това е идеята за снимане от близо, нормално е да се търси нещо започващо от 16-17-18 до към 40-55-80. Примерно. А с 50 определено е мъка при такова снимане.

Аватар
Todorov
Loyal Member

Снимки: 0

UNREAD_POSTот Aurina на 03 Юни 2015, 12:06

Когато избера обектив ще пиша да видим дали някой го има, за да изкаже мнение.
Безкрайно ви благодаря за линковете ще са ми много от помощ за да мога да избера точния обектив.
Ако ми дойде нещо на ум пак ще пиша....:) Дано не ви досаждам с все още неуките си въпроси, но нали все пак всеки е тръгнал от някъде.....За сега приятен ден!
Aurina

UNREAD_POSTот Didko на 05 Юни 2015, 23:53

Аз нямам HD версията, а обикновената. Но и тя има същия проблем - не е 28-ца... Имал съм СМЦ-А 28 и ми пасваше повече като размер на кропката. Хубавото е, че 35-цата, която имам работи прекрасно на ФФ, та ще чакам по-добри времена да я менкам с някое маааалко по-широко. Щото много широко си имам - 10-20 ;)

Аватар
Didko
Loyal Member

Име: Дилян Димов

UNREAD_POSTот HYS на 06 Юни 2015, 08:53

Доколкото разбрах, основното влечение е снимки за спомен в интериор и пейзажи. Е, нещо по-широко или късо варио. Тук някъде се продаваше един 16-45, ако не се лъжа. Мисля нещо такова ще свърши добра работа за начало. Пък после апетитът или се изостря или изчезва. ✌

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

Предишна

Назад към ОБЕКТИВИ