Въпрос за обективи?

Всичко свързано с обективите за Pentax

Модератор: Модератор

Въпрос за обективи?

UNREAD_POSTот bmvtooo на 21 Фев 2015, 16:21

Здравейте! Нов съм все още в света на фотографията, и ме интересува какво точно трябва да гледам при търсене на обективи 70-300мм. (или 80-200; 80-210 и т.н. дългофокусни), и 50/F1.7 (или нещо от сорта за твърд обектив), за да съм сигурен, че ще станат за Pentax K-m и K10D ? :)

Аватар
bmvtooo

Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Въпрос за обективи?

UNREAD_POSTот nicko на 21 Фев 2015, 21:00

Всичко, което е с К байонет ще стане. Предполагам искаш да се ориентираш към Автофокусни обективи. Ето едно място, където можеш да намериш параметри, оценки и примерни кадри с повечето обективи:

Pentax Lenses - Pentax Lens Reviews & Lens Database

Има както за пентакс, така и обективи от други производители произвеждани с К байонет.

Конкретно мога да ти препоръчам, ако търсиш най-евтината прилична опция за автофокусни обективи в този диапазон.
SMC Pentax DA 50mm F1.8 и Sigma 70-300 F4-F5.6 APO DG Macro

Добре е да определиш бюджета си всъшност, така могат да се предложат обективи всякакви, с цени от 50 до 2000(че и повече) лв.

Ако си с много стегнат бюджет, от личен опит мога да препоръчам Sigma 70-210mm F4-5.6 UC Lens Reviews - Sigma Lenses - Pentax Lens Review Database Излиза от време на време в базарите за употребявана техника на буквално смешни за автофокусен обектив пари(между 50 и 80 лв). За 50мм - SMC Pentax А 50 f1.7, като единствения компромис ще бъде ръчния фокус, всичко останало си е като на другите/блендата се сменя от тялото и меренето работи нормално, всички режими на тялото работят/

Поздрави, дано съм бил полезен.
Изображение
Изображение
Изображение
http://thephotoroom.net/

Аватар
nicko
Loyal Member

Снимки: 5
Име: Николай Димитров

Въпрос за обективи?

UNREAD_POSTот bmvtooo на 23 Фев 2015, 00:46

Благодаря, вече ще знам какво да гледам :)

Аватар
bmvtooo

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБЕКТИВИ