Предложете програма за HDR която да не размазва?!

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот plamen74 на 30 Дек 2014, 12:22

Пробвах няколко програми: Photomatix Pro 4.2.6; Dynamic-Photo HDR 5; HDRExpress2; HDR Darkroom 3; SNS-HDR Pro, но резултата беше трагичен! В смисъл снимките са от оня ден вечерта, когато вече беше натрупал снега, имаше мъгла и се свечеряваше, но след сглобяването им дърветата стават като едно размазано петно в далечината, а близките предмети стават като рисувани, а не както трябва да са - естествени?! Ето пример с две от програмите:
Това е с SNS-HDR Pro
Изображение

А тази е с Photomatix Pro 4.2.6
Изображение

Настройките на апарата са F16; 1/10; ISO-100; 44mm. от статив!
Единствената допълнителна обработка и на двете е, че след експорта им в .tiff ги импортнах в Lightroom-а, за да махна две петна от снежинки паднали на обектива (горе в мъглата, като на втората си сложих и подписа)!

Надявам се да има по-добър вариант от посочените от мен програми! Снимките са правени с Canon EOS 1100D, но тия дни ще опитам и с Pentax-а на дъщеря ми!

Аватар
plamen74
Loyal Member

Снимки: 6
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Пламен Николов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот Adept на 30 Дек 2014, 13:01

А, като го сложи на статива изключи ли стабилизацията?

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

UNREAD_POSTот plamen74 на 30 Дек 2014, 13:13

Не, но му зададох да снима с 2 секунди закъснение! Това проблем ли е, че не е била изключена стабилизацията?

Аватар
plamen74
Loyal Member

UNREAD_POSTот MbS на 30 Дек 2014, 13:54

Не знам как е при Canon EOS 1100D, но на К-30 при включено 2 сек. закъснение стабилизацията се изключва автоматично.

Иначе с всички тия програми, които си изброил няма логика да се "размазва" каквото и да било. Пробвал съм поне половината и резултатите са били ОК. Ето още, ако решиш, че има смисъл да пробваш други: http://www.techsupportalert.com/best-free-high-dynamic-range-hdr-software.htm
Изображение

Аватар
MbS
Loyal Member

Снимки: 8

UNREAD_POSTот Adept на 30 Дек 2014, 15:13

Изключи я и опитай отново. Програмите които изброяваш нямат такъв проблем. Опитай и с изключен автофокус, вярвам, че не е бил вкл. на следящ.

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

UNREAD_POSTот plamen74 на 30 Дек 2014, 16:39

Стабилизацията на тоя Canon е в обектива (ще я изключа при следващия опит)! Колкото до изключване на автофокуса не знам дали може, защото в менюто имам само три положения: One Shot; AI Focus и AI Servo т.е. в превода според книжката са: "AF при еденичен кадър"; "Следящ обекта AF" и "Интелигентен AF" (за превключване между другите два AF автоматично)! И да, много точно ме попита за следящия фокус - точно на него е! Явно тези две грешки са допринесли за това размазване, а аз си мислех, че е от програмите за HDR :D Даже се пробвах и с Lightroom-а както в гугъл е описано с плъгина, но нещо не ми се получи, а от видеото за Gimp изобщо не разбрах как се правят сглобките за HDR?! Благодаря ви за насоките и съветите! Весело посрещане на новата година :)
Изображение

Аватар
plamen74
Loyal Member

UNREAD_POSTот suggs на 30 Дек 2014, 18:52

Пламене, стабилизацията ти се изключва от един превключвател на обектива, нали така? :)
Е, от съседния му превключвател, пак на обектива, се изключва автофокуса. От тялото няма как.
Весело посрещане на Новата и на теб!
Аватар
suggs
Loyal Member

Снимки: 9
Име: Любо

UNREAD_POSTот plamen74 на 30 Дек 2014, 19:31

suggs написа:Пламене, стабилизацията ти се изключва от един превключвател на обектива, нали така? :)
Е, от съседния му превключвател, пак на обектива, се изключва автофокуса. От тялото няма как.
Весело посрещане на Новата и на теб!

Да, така е, но кой да се сети за това :D Весели празници ;)

Edit: Да покажа последния резултат на HDR-а правен с Photomatix Pro 4.2.6 (без никакви други обработки), като освен откритите до сега причини за замазването, да спомена и още една - Lightrom-а, и по-точно избирането от профил на обектив! Мисля, че този път резултата е по-добър и ми харесва :)

Изображение

Аватар
plamen74
Loyal Member

UNREAD_POSTот ugarchin на 25 Яну 2015, 17:37

А като имаш Canon 1100D нямаш ли диск със софтуер с него? Програмата от диска Digital Photo Professional може да ти върши много по-добра работа за направа на HDR ;)
Eто ти линк към YouTube където да видиш как се ползва: Canon Digital Photo Professional Tutorial Series - YouTube
Изображение
Аватар
ugarchin

UNREAD_POSTот plamen74 на 25 Яну 2015, 17:47

Хах, изненада :D Това изобщо не го знаех, а DPP ми е инсталиран от диска! Със сигурност ще го тествам, и ако ми хареса повече от другите програми направо ги разкарвам от компютъра си! :)

Аватар
plamen74
Loyal Member

Назад към ОБРАБОТКА И СОФТУЕР