Има ли безплатна алтернатива за обработка на RAW файлове?

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот plamen74 на 08 Окт 2014, 23:21

По принцип на Лайтрума му дават минимум 2 гига рам за да работи! Аз също имах проблем с него на стария компютър с 8.1, но направих промени, които оправиха работата му! Първо промених от настройките му големината за кеш от 1 на 1,5 гига., после виртуалната памет я направих 4095 мегабайта, като избрах да бъде на дял различен от С:/, а накрая избрах и каталога на Лайтрума да бъде на друг дял! Това ми оправи проблема, защото като работа е без проблеми, но не искаше да ми експортне преработения RAW файл поради недостиг на памет! Пробвай да промениш тези неща при теб и пиши дали има промяна в работата му?! Иначе, програмите, които ти предлагат не са лоши (пробвал съм ги всичките), но лично за мен Лайтрума си е по-доброто! ;)

Аватар
plamen74
Loyal Member

Снимки: 6
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Пламен Николов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот ugarchin на 08 Окт 2014, 23:49

Благодаря, ще опитам с тези настройки, но при мен проблема е като цяло с Lightroom-а. Бави се и при обработката. От всички предложени най-много ми допадна Zoner, но ще опитам и Corel-а, както и останалите, пък дано да намеря нещо по-леко и с опции подобни както са в Lightroom.
Изображение
Аватар
ugarchin

UNREAD_POSTот ludiakolio на 22 Окт 2014, 12:50

Пробвай тук.

http://www.lightzoneproject.org/gallery/program-screenshots-mouse-over-images-see-description-click-expand

Това май е уиндоус алтернативата на darktable под линукс.Май има повече врътки за обработка и от лайтруума,въпрос на свикване е.

ludiakolio
Loyal Member

Име: Николай

UNREAD_POSTот ivar на 22 Окт 2014, 19:47

Да, има напълно безплатна, лека и удобна програма - Faststone.
Аватар
ivar
Loyal Member

Снимки: 45
Име: Иван Д. Иванов

UNREAD_POSTот ugarchin на 22 Окт 2014, 21:57

ivar написа:Да, има напълно безплатна, лека и удобна програма - Faststone.

Имам го, но при него липсва това, което ползвам най-много в лайтрума -> четката ;)
Де да можеше RawTherapee под 8-цата да експорне редактирания файл, нещата щяха да са други. Проблема му е , че като опитам да екпортна и нищо не се случва при натискането на бутона. Като задържа мишката върху него ми излиза, че мога да ползвам за експорт директно клавишна комбинация Ctrl+S, но при опит за експорт излиза тази грешка:
Изображение
Изображение
Аватар
ugarchin

Предишна

Назад към ОБРАБОТКА И СОФТУЕР