Снимане на филм

Място за дискусии за филмова и цифрова фото-техника на други произвадители (Canon, Nikon, Olympus, Fujifilm и т.н.)

Модератор: Модератор

Снимане на филм

UNREAD_POSTот BXMarkov на 14 Ное 2013, 12:00

Слагам темата тук, тъй като няма по-подходящ раздел. Ще ми се да споделим, кой какви лентови апарати има включително и Пентакс - при мен те са малцинство :) какво харесваме и какво не в снимките направени на филм и т.н. без ограничения да са снимани само с Пентакс.

Лентовите апарати които съм запазил са:
Смена-2, Смена 8М, Pentax ESPIO 115V - зуум сапунер с мерене, Зенит ЕМ, Сокол-Automat - далекомерна камера. CHINON CG-5, PENTAX MZ-7

За разнообразие ще пусна няколко снимки със Смена-2 и филм Polaroid за 2лв. :)

Untitled 1.jpg
Untitled 1.jpg (126.48 KIB) Прегледано 817 пъти

Untitled 5.jpg
Untitled 5.jpg (150.23 KIB) Прегледано 817 пъти

Untitled 3.jpg
Untitled 3.jpg (214.4 KIB) Прегледано 817 пъти

Untitled 7.jpg
Untitled 7.jpg (233.55 KIB) Прегледано 817 пъти

Аватар
BXMarkov
Site Supporter

Снимки: 18
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Косьо

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Снимане на филм

UNREAD_POSTот anton_caro на 14 Ное 2013, 19:07

Аз имам един Pentax Zoom 90 WR. Ако ме питате какво съм снимал с него, ще ви кажа - снимал съм тежка сватба на центъра на Париж тази година. И да, бях основния фотограф : ) Майтап. Иначе не обичам да се правя на Лили Иванова.
Обаче той е ми е тежката артилерия. Иначе снимам с един Минокс 35 на 34 години. Догодина ще бъде Минокс 35 на 35 години. Ще му купя пресен филм за подарък. Цъкам си с него основно. Словом и цифром 215 гр. с филм от 36 пози.
Снимам на филм, поради една много проста причина - евтино. И защото самият процес на снимане е изключително прост. И бърз (изненада!). Бърз, защото като се прибера и в рамките на 3 часа по-късно филмите са проявени, изсъхнали и снимките са в интернет.
Като казвам "евтино", имам предвид евтино за моето снимане - правя по 1000 кад./год. и амортизацията на едно дигитално тяло ще бие като себестойност цялата икономия от филми и шампоани.
Иначе много си харесах едно Фуджи Х100, не е като да съм съвсем изкукуригал. А даже и едно апаратче К-01, което първо ме стресна : )

Изображение

* * *

Изображение

* * *

Изображение

* * *

Изображение

* * *

Изображение

Първите три снимки са с Пентакса.
www.antoncaro.com
anton_caro

Снимане на филм

UNREAD_POSTот LeniS на 21 Май 2014, 13:23

А бе това в началото в СФ ли е.. (роторично), не е истина :)
"Какво му трябва на един добър фотограф? Едно око и един пръст" - Анри Картие Бресон

Аватар
LeniS
Loyal Member

Снимки: 18
Име: Elena Maslarova

Назад към ФОТОАПАРАТИ от ДРУГИ МАРКИ