Ръчна светкавица Dynaphos в слейв режим

Светкавици, Преходници, Телеконвертори...

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот muzicantini на 05 Сеп 2013, 21:17

Дадоха ми на заем една ръчна Дайнофоска TT520 и се пробвах да я подкарам в слейв режим, обаче срещам затруднения. Имам чувството, че понякога се получава, понякога не. Избирам от менюто на апарата wireless, светкавицата я слагам в слейв режим и почвам да стрелям. Експериментирах да настройвам вградената да действа като мастър и като контролер, обаче някак си не мога да намеря зависимост. В единия момент се получава и снимката е осветена само от външната светкавица, в следващия момент и двете осветяват, тоест изгарят кадъра, после започва само вградената да действа, а външната се пали, а сякаш се пали в грешния момент и не осветява кадъра. Сякак бъзиках менютата и настройките , обаче нещо не мога да се оправя, те реших да питам за съвет.

muzicantini
Loyal Member

Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот xmanx на 06 Сеп 2013, 06:50

Ръчна Дайнофоска TT520 не поддържа wireless P-TTL. Ще е необходима висок клас пентакска светкавица - модел 360 или 540 за подобни експерименти. Стават и на други фирми, които подържат wirless, но със съмнителен успех.
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
xmanx

UNREAD_POSTот bigblondewolf на 06 Сеп 2013, 07:32

Изключи уайърлес опцията на тялото и пробвай пак. Ако ползваш и пентакска светкавица за кадъра - трябва да я включиш в S2 (глупав слейв).
Недостатък е, че винаги вградената светкавица участва в осветлението, но от моите проби дори с пентакската af-540fgz, k-5 в wireless режим, вградената светкавица в контролер режим пак влиза в кадър - не знам защо. Можеш да намалиш вградената светкавица и да я скриеш с ръка както прави xmanx на аватара си.
АНАРХИЯ!

Аватар
bigblondewolf
Loyal Member

Снимки: 8
Рейтинг: 1 (100%)
Име: Манчев

UNREAD_POSTот dreamer на 06 Сеп 2013, 10:25

Имаш опция да изключиш вградената когато си в уайрлес, ако говориш за това, при мен работи безотказно. Иначе по дифоут си е пусната.
Аватар
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот muzicantini на 06 Сеп 2013, 13:23

Въпосът е, че пробвах всички валианти и сякаш няма закономерност при резултата. Понякога става точно както го искам, след един момент външната започва въобще да не влза в кадър, мислех си, че може да с пали от префлаша, ама не съм сигурен.

muzicantini
Loyal Member

UNREAD_POSTот Adept на 06 Сеп 2013, 23:18

Тази светкавица подържа само 3 режима М - ръчен S1- управляващата светкавица е ръчна S2 - управляващата светкавица работи с префлаш - TTL режим.
Ако използваш светкавицата на апарата трябва да си на S2. На въпросната светкавица е използвана несигурна електронна схема и не показва стабилна работа. Но ако я палиш в S1 с ръчна светкавица било то инфрачервена или нормална ,няма никакъв проблем и работи стабилно.

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

UNREAD_POSTот bigblondewolf на 07 Сеп 2013, 20:55

dreamer написа:Имаш опция да изключиш вградената когато си в уайрлес, ако говориш за това, при мен работи безотказно. Иначе по дифоут си е пусната.

При мен се вижда ако е спряна, не знам защо. Постановката е K-5 и AF540FGZ, слейв 1 режим и уайърлес, built in as controller.
АНАРХИЯ!

Аватар
bigblondewolf
Loyal Member

Снимки: 8
Рейтинг: 1 (100%)
Име: Манчев

UNREAD_POSTот muzicantini на 15 Яну 2014, 00:37

Моите главоболия със слейва продължават :D Както бях писал в другата тема, взех си Йонгнуо 560 III . Светкавицата добре работи, но забелязвам нещо странно. Принципно като паля с вградената работя на режим S2, където префлаша би трябвало да се игнорира. Само че светкавицата се пали и от префлаша и от втория импулс. В крайна сметка влиза в кадър както трябва, обаче не ми е ясно защо се пали първия път. Страничния ефект от това е, че не може да се използва на мощност 1/2 или повече, пак нямам обяснение. до 1/4 + 2/3 осветява както си му е редът и на 1/2 вече светва без да влиза в кадъра. На S1 общо взето е същата работа. Тук отново на малки мощности светкавицата влиза в кадъра но се пали от префлаша. Нямам обяснение дали може да има проблем с камерата, защото общо взето с всички светкавици, които съм пробвал съм имал някакви недоразумение със слейв режим, най-често внезапно, без да променям настройките изведнъж слейва спира да ми осветява кадъра, въпреки, че се пали и просто рестартирам камерата и светкавицата и се надявам пак да тръгне.

muzicantini
Loyal Member

UNREAD_POSTот fushuu на 15 Яну 2014, 15:16

С Манчев имахме диалог по същата тема скоро. Аз имах подобни проблем с китайска ТТЛ-ка, с която не влизаше в кадър вградена светкавица само по магия, без значение коя от двете опции в менюто се избере.
Сега като сдаде багажа китайката, взех Metz 48, с безжичен слейв в ТТЛ няма грижи, и си спазва режимите които му се прилагат дали да влиза вградената или не.
Аватар
fushuu
Loyal Member

Снимки: 22
Рейтинг: 2 (100%)
Име: Тодор

Назад към PENTAX АКСЕСОАРИ