Metz 52 или две по-евтини

Светкавици, Преходници, Телеконвертори...

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот muzicantini на 27 Дек 2013, 14:59

От много време се ослушвам за светкавица и реших, че е време да се обзаведа с нещо, вместо постоянно да искам на заем. Мец 52-ката много ми хваща окото, хем мощна, хем има хиляда функции, всичко необходимо, включително подробен ръчен режим, обаче пък не е много евтина. 470 лв мога да ги отделя, но въпросът е дали не е по-разумно да си взема някаква ръчна светкавица, примерно Yongnuo 560 III и в последствие да си взема някаква по-обикновена светкавица с ТТЛ, примерно Мец 44-ката, което горе-долу прави същите пари, или да не си играя на дребно и да дам парите сега, за 52-ката с идеята, че ще ми свърши цялата работа.

Ще се ползва предимно за портрети, тук там някое макро, за снимане на разни купончета или репортажи в редки случаи. Принципно си мисля, че ТТЛ-ът не е непременно належащ, може би в 52-ката ме блазнят глезотиите като HSS, което също не е сигурно дали и колко често ще ползвам.

Та споделете вашето мнение по въпроса.

ПС. Някъде четох, че Мец 44 имала нещо проблеми за синхронизация по второ перде с Пентаксите, вярно ли е?

muzicantini
Loyal Member

Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот Adept на 27 Дек 2013, 22:24

Никакво съмнение, вземи си мощната светкавица Мец 52!
Лично аз не обичам да снимам свадби и кръщенета с ТТЛ, просто предпочитам светкавиците със собствен контрол, предполагам, че е ясно защо. Но ТТЛ има някой благини, които ти дават други възможности.
1. Мощноста на Мец 52 е точно каквато ще ти върши работа.
2. Високо качество на продукта.
3. Възможност за ъпгрейд на фърмуера.
4. Има ръчен режим.
5. Автоматично се регулира спрямо ползвания обектив.
6. Равномерен светлинен поток.
7. Гаранция, която се изпълнява.
Що се касае до втора светкавица се намират прекрасни светкавици втора ръка със същото водещо число 40-70 лв.и собсвен контрол, като Ханимекс,Вивитар,Осрам,Филипс на много по-високо ниво и качество, като изделие от китаеца.
По-добре една - ама светкавица, отколкото ...

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

UNREAD_POSTот muzicantini на 13 Яну 2014, 11:12

В крайна сметка взех ръчната с оглед на по-малкия разход на този етап и не съжалявам. Най-вероятно пак ще се стигне до metz 52 по-нататък, но поне тогава ще имам два светлинни източника, което си е немалък лукс.

muzicantini
Loyal Member

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към PENTAX АКСЕСОАРИ