Имам проблем с батериите!

Светкавици, Преходници, Телеконвертори...

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот yurko на 12 Яну 2013, 12:21

Adept написа:Нито е възможно това да се получава от хлабави контакти нито от обръщане на полярноста на някоя от батериите...
Ако имаш тестер за батерии или волтметър,направи следното - сложи свежо заредени батерии,които преди това си проверил с тестера.Не го поставяй на апарата,след 2-3 дни извади и премери батериите,ако са загубили 1/3 от заряда си,трябва да се сменят някой неща в държача,това е.Ако не са трябва да се види кой от пиновете при запояването е окъсен,пак в държача.

Имам волтметър в ателието и днес ще измервам всичко :)...ще пробвам и твоя съвет, може би ще разглобя държача и да прегледам вътре как е. Благодаря на всички за съветите!

Аватар
yurko
Loyal Member

Снимки: 7
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Юрий

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dreamer на 12 Яну 2013, 12:27

Защо не подмениш държача там откъдето си го купил?
Аватар
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот yurko на 13 Яну 2013, 20:21

Стана ясно къде е проблемът. След разглобяването на държача видях, че всичко е много добре направено и късо не би могло да има. След измерването на батериите, поотделно, заедно, в държача. и т.н. стана ясно, че проблемът не е в държача, а в моя милост. Изобщо не съм съобразил да променя настройката на апарата с какви батерии да работи. Стои си на LITHIUM, което означава, че апаратът смята 7,4 V и си отчита слаби батерии след няколко щракания, защото Енелууп дава 5,7 V. След промяна на настройката на Ni-MH направих стотина снимки и батериите не мърдат, светят зелено :). Мисля, че може да закрием темата и да е полезна с това, че задокулярното устройство е сериозен фа(ъ)ктор :). Благодаря за включването ви!

Аватар
yurko
Loyal Member

Снимки: 7
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Юрий

Предишна

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към PENTAX АКСЕСОАРИ