Проверка на пълна версия на фирмуер:PentaxFirmwareChecker

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот mitkomk на 16 Дек 2012, 23:16

Гледам Пентакс си продължават с тихите ъпдейти на фърмуера. :?
Така,че поусъвършенствах програмката започната тука:http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=8&t=2796&start=20:

PentaxFirmwareChecker 2.00
Download: Прикачен файл.
Download1:PentaxFirmwareChecker103.zip
Download2: www.multiupload.com

Изисква: .NET Framework v2.0

Подържа:
Офф Топик: покажи
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Прикачени файлове
PentaxFirmwareChecker200.zip
(19.78 KIB) 110 пъти
Последна промяна mitkomk на 26 Дек 2012, 23:54, променена общо 1 път
Изображение
***May the focus be with you***

Аватар
mitkomk
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот zenon на 17 Дек 2012, 10:44

:OK:
zenon
Loyal Member

Снимки: 4
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Иво

UNREAD_POSTот ivar на 17 Дек 2012, 12:49

Едно възможно обяснение за "тихите" ъпдейти е някаква елементарна грешка, която е била открита след официалния ъпдейт, и която ако призната официално, би предизвикала противоречиви коментари, накърняващи имиджа на производителя... ;)
Аватар
ivar
Loyal Member

Снимки: 45
Име: Иван Д. Иванов

UNREAD_POSTот mitkomk на 17 Дек 2012, 13:43

Да.Специално,щото съм го следял, за К200 съм "хващал" 2-3 тихи упдейта на единствения фирм. 1.01.Предполагам за другите с повече ъпдейти са много повече,като гледам последните две цифри(разбира се,не,че пускат фирмуера за сваляне всички междинни версии).
Сравнени, рзличните фирмове за К200 са показвали бая разлики като съдържание,но като функционалност няма как да се каже.
Симо Те не заблуждават потребителите,така както го представи.Разбира се от официалния сайт винаги е последния ъпдейт,НО нямам как да разбереш,че твоя в ТВОЯ апарат е имено той,без да го качиш, да снимаш снимка и с софтуер да видиш ПЪЛНАТА версия на фируера.Единствения по-прост начин беше да следиш някой да напише/(или пусне снимка) по което да разбереш неговата пълна версия и да сравниш с твойта и да се усетиш,че неговата е по-нова.Или да пазиш последния фирм който си слагал и да сравняваш контролните суми с новосваления.

А с тая програмка сваляш файл,виждаш му пълната версия ,сравняваш с твойта и разбираш дали има нужда да флашваш.Дргуя начин е да флашваш да кажем през определено време с новосвален от сайта фирм, без да се интересуваш от версии.Но аз предпочитам да избягвам излишното флашване,все нещо неприятно може да се случи.

ivar,много си прав.Но ето да ти кажа нещо което съм забелязал,което може да се промени с тих упдейт но да е много важно.
К200 имаше следното гадно нещо ,да сигнализира и изключва когато е с акумулаторни батерии погрешно.Предполагам не е поставено правилната стойност при какво напрежение да се включва,поради различните типове батерии които могат се ползват(в по новите модели вече се избирало и типа батерия която ползва).
Та примерно да кажем решават в текущия фирм. да е 4.8в.После след сигнали на потребители или след по продължително тестване решат,че правилната стойност е 4.6в,НО го правят с "тих" ъпдейт.Изглежда малка промяна,но оказва огромно значение.
Та след поредицата от ъпдейти от които само един "явен",проблема грешен индикатор и изключване заради "празни" батерии го нямам.
Изображение

Аватар
mitkomk
Loyal Member

UNREAD_POSTот mitkomk на 18 Дек 2012, 15:28

Симо пробвал ли си отново батерии на които К200 с 1.00 ти е изписвала ,че са празни,да ги извадиш да постоят малко и после пак да ги сложиш и да се окаже,че имат заряд още за доста снимане ?

Еее аз казах "излишното флашване" т.с. да флашвам едно и също,иначе на на всичко съм само с последен фирм,стига да не е орязал нещо което ми трябва :)

p.s.енелупки са батериите,но и с всякакви др го правеше номера.
Изображение

Аватар
mitkomk
Loyal Member

UNREAD_POSTот BXMarkov на 19 Дек 2012, 09:38

Едит: Как да разбера дали последния файл съм го инсталирал при положение че на апарата ми показва само 1.12 а не 1.12.22.28 както ми показва програмката?

Аватар
BXMarkov
Site Supporter

Снимки: 18
Име: Косьо

UNREAD_POSTот mitkomk на 19 Дек 2012, 10:56

1.Най-лесно с PhotoME(или подобен софтуер),но снимката трябва да е в RAW(PEF/DNG) формат
Изображение
2.когато апарата е в debug режим,се показва пълната версия на фирмуера(така се влиза в Enabling debug mode за някои от Пентаксите):
Изображение
п.с аа да, май ставаше и с необработван jpg от апарата...
Последна промяна mitkomk на 19 Дек 2012, 11:50, променена общо 1 път
Изображение

Аватар
mitkomk
Loyal Member

Назад към ОБРАБОТКА И СОФТУЕР