ПРАВИЛА НА Pentaxfanclub.com

Новини и информация за форума

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот Gergich на 26 Юни 2012, 10:20

Според мен няма такова животно като Моралист-сеирджия или Клюкар-идеалист, а като се вземе на предвид че моралистите си държат на морала , идиалистите си следват идеала ... да приемем че са малко по-особени и странни хора. :)

Лично съм за дисциплинирана цензура и цензурирана дисциплина.
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 522
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Hristo Gergov

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот zenon на 26 Юни 2012, 11:49

Дето са казали "Където е текло, пак ще тече". Напразно говорене.
По-добре да излизаме с бухалките, че ще ни #$@ *%$#@! ако така продължава в тая държава...
Последна промяна dreamer на 26 Юни 2012, 13:33, променена общо 1 път
Причина: #$@ *%$#@!
zenon
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Иво

UNREAD_POSTот Боби на 26 Юни 2012, 14:15

Първо искам да се извиня, че толкова време не се включих в дискусията, но нямах физическа възможност и достъп до компютър, откъдето да мога да пиша (влизах само през телефона, а той не е най удобното място за писане.)
Второ, благодаря за изказаните мнения.

Не знам защо, въобще се споменават думите цензура, цензуриране и такива подобни действия. За да използвам примера на Жоро с кафенето - ако някой дойде и се из***кае примерно в някой ъгъл, докато собственика не го гледа, последващото изчистване цензура ли е? Или трябва да се уважи свободата на извършителя, независимо че после, който и да влезе в кафенето ще усеща "приятната" миризма? Не ми е и минавала мисълта да цензурирам някого в писането или мисленето. Нито съм бог, нито се изживявам като такъв, нито пък имам желание да ставам такъв, Пламене. :)
Никой от нас не седи по 24/7 във форума следейки кой какво пише, но за сметка на това, когато вляза, прочитам всичко ново и въобще не ми е приятно, когато стигна до тема в която има откровено заяждане и подигравки на лична основа. Физически ми става гадно от такива ситуации.
Приемам, че може би написах правилото (в тази му форма) малко емоционално, но при положение, че влизам във форума да видя снимки или да прочета нещо интересно ме посрещат мигащи съобщения на скайп, ЛС и мейл - "направете нещо...", "Това не може повече да продължава така", "Глей какво става, тука ще се избият..." и т.н. Трябваше нещо да направя. Направих.
На мен също не ми се иска да има правила, но не съм убеден, че съзнанието на човечеството е достигнало такова ниво, че да няма правила.

Поправките вече са в първия пост от темата . По-скоро допълнение към досегашните.
Искрено се надявам да не стига въобще до цитирането им и използването им.

Поздрави
Боби

Аватар
Боби
Site Admin

Снимки: 71
Име: Благой Димитров

UNREAD_POSTот Adept на 26 Юни 2012, 19:52

Здравей Боби,
Макар и да се познаваме индиректно,чрез страниците на форума,една от личностите към които питая уважение и респект е твоята.Лично аз,изключително рядко си позволявам да съдя другите!
Вярвам,че по никакъв начин,текста в моя пост не визира конкретна личност а е отправен към всички хора.Прочетох го още веднъж и не виждам двусмисленост в него.
Въпреки това приеми извиненията ми ,както и уверението ми,че не визирам конкретна личност!

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

UNREAD_POSTот eOn на 26 Юни 2012, 21:56

Има и друг по-лек вариант,в някой сайтове коментара се скрива и на негово място излиза надпис "Предупреждаваме ви че този коментар съдържа... и т.н." който иска чете,който не подминава и толкова (това по повод с цензурата).
Нещо като функцията офф топик,пък ако има ексцесии по един БАНан и кратка почивка за успокоение на страстите.
:beer:
Изображение

Аватар
eOn
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)
Име: Павката :)

UNREAD_POSTот Jeremiah на 14 Юли 2012, 13:18

Извинете, но човек, триенето на писания от типа "Пешо, ти си тъпанар и краката ти миришат", е цензура, според мене трябва да ходи по-често на мачове, за да се напсува на воля там. Правила трябва да има, и простотиите трябва да се трият. Да се очаква един невъзпитан и озлобен (хронично или инцидентно) човек, да се съобразява с факта, че обичайните за него псувни създават дискомфорт на околните, е наивно. Метлата и толкоз!

Jeremiah

UNREAD_POSTот HYS на 28 Юли 2012, 09:08

Приемат тези правила. Приемам ги и благодаря на всички, които ги отстояват.
Искам да добавя, че и аз съм против "цензурата".
Но този термин, според мен, е малко разнолик.
В името на добрия тон, на истинската свобота на творчесите възгледи,
на критичното отношение към все още не дотам опознати проблеми,
аз мисля, че филтрирането на нецензурни, язвителни, обидни и
други подобни "приноси" е задължително.

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

UNREAD_POSTот Ivaile на 29 Авг 2012, 11:35

Вярвам, че тези правила са част от житейските норми на поведение за повечето от членовете на този Форум.
Не виждам смисъл да се обсъждат.
Приемам ги като естествена даденост , необходима на хората да останат човеци.
Ivaile

Предишна

Назад към НОВИНИ