K-5 и K-r с по-ниски цени от днес

Въпроси, препоръки, мнения и отзиви за магазина

UNREAD_POSTот ahaya на 19 Юни 2011, 14:17

И накрая базарите и куфарните търговци по-форумите са във вихъра си. А ние правим всякакви хватки да не се прецакаме с цените, щото нямаме кинти и сме готови да поемаме огромни рискове като пазарим втора ръка или от разни сайтове. Повечето от нас не могат да си позволят това, което им се иска. Всички сме в едно блато. Искаме да вървим напред, но не можем. Само малцина успяват може би.
Изображение

Аватар
ahaya
Loyal Member

Снимки: 3
Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот zenon на 19 Юни 2011, 14:43

Yuli написа:И къде по-точно трябваше да го прочета това инфо?

И вместо да ми даваш акъл, го дай на тези които са вече на пазара. ;)

Не било толкоз просто да си от другата страна

Инфото е точно там където му е мястото във форума (давам ти free clue).
Аз съм от другата страна - като доставчик на услуги. Работя с кеф и гледам да помагам на клиентите си дори и извън договорните ми отношения (в разумни глраници).
Основното е да се мисли за клиента, който не го е схванал, рано или късно заминава по етапен ред (това ти го казвам съвсем безплатно, като на колега съфорумец).

P.S.
Дали е просто или не, е субективно. За теб е сложно, за мен не.
Това обаче няма нищо общо с картела в БГ (картел нали знаеш какво е).

P.P.S.
ahaya,
не вървим напред, понеже "реването" за някой хора е признак... на не знам какво и те не "реват" независимо, че им свалят кожата по 10 пъти. И поради таз причина има картелни споразумения на където и да се обърнеш (даже Боби загатна, ма кой да чете).
Всъщност нереването ни коства страшно много в всяко отношение. Само се огледайте.
zenon
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Иво

UNREAD_POSTот Боби на 19 Юни 2011, 18:32

Иво, разбирам те и съм напълно съгласен с теб.
Но има една тънка разлика, която не знам дали нарочно или без да искаш пропускаш. Ти доставяш услуги. На мен основната ми работа е същата - "доставям услуги" (не говоря за магазина) - видео и филмова постпродукция.
Да, там нямам прблеми, както ти се изрази - "да помагам на клиентите си дори и извън договорните ми отношения, даже и в неразумни граници". Работата е, че там всичко зависи от мен. Както и в твоята работа зависи от теб.

Проблема е, че магазините не работят с "услуги", а със стока.
Ще ти дам пример, поръчваш, примерно тяло, модел "АБВ", който пристига в България на цена Хлв (цена без надценка на вносителя, без нищо - чиста първоначална доставна цена). В следващият момент виждаш, че в Англия същото тяло, същият модел се продава в магазина, крайна, клиентска цена Х+50лв.
Как процедира вносителя?

Ако ми дадеш отговор на този въпрос, ще те черпя.

Да, има стоки с огромна надценка - над 200-300%. Това е факт.
Проблема е, че фотоапаратите не са от тези стоки.

Аватар
Боби
Site Admin

Снимки: 71
Име: Благой Димитров

UNREAD_POSTот zenon на 19 Юни 2011, 19:52

Всеки стопански субект (фирма, корпорация... абе всеки в профит областта) има стратегия (това в нормалните държави).
Та в този дух Боби, никаква идея си нямам как ще процедира вносителя. По-скоро се досещам, като предполагам няма да е в полза на клиента.
Това е типичен пример на желание за мин. инвестиции, маx. профит. Нещо като квартална бакалия, дето не държат нищо на склад, ами тичат да зареждат всеки ден :)

Наздраве все пак :beer:

P.S.
Много ми се иска Българите да сме по-единни и да търсим прилики, вместо разлики за да работим в група...
Мечти :)
zenon
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Иво

UNREAD_POSTот ivar на 19 Юни 2011, 22:34

Въпрос към Знаещите:
Възможно ли е коопериране на доставчици от няколко страни от ЕС за по- голяма бройка от даден модел,
с цел по- голяма търговска отстъпка?
Аватар
ivar
Loyal Member

Снимки: 45
Име: Иван Д. Иванов

UNREAD_POSTот spa на 19 Юни 2011, 22:41

ivar написа:Въпрос към Знаещите:
Възможно ли е коопериране на доставчици от няколко страни от ЕС за по- голяма бройка от даден модел,

Мда може целият свят да се обедени и направо без пари да ги дават. Ама явно понятието "официален" вносител за страна/регион ще загуби смисъла си.

Пък нали търговията е за това да печелят търговците от нея, не потребителите.

Само не знам що не се почне да се реве/скандира по въпроса за това как се продават повечето дрехи на 100-300-500% надеценка. Опа... това било мода...

spa
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Стефан

UNREAD_POSTот eOn на 21 Юни 2011, 21:45

spa написа:
ivar написа:Въпрос към Знаещите:

Мда може целият свят да се обедени и направо без пари да ги дават. Ама явно понятието "официален" вносител за страна/регион ще загуби смисъла си.

Пък нали търговията е за това да печелят търговците от нея, не потребителите.

Само не знам що не се почне да се реве/скандира по въпроса за това как се продават повечето дрехи на 100-300-500% надеценка. Опа... това било мода...

Възможно е,в крайна сметка ЕС е една общност/разбирай една държава/ и всеки може да си пазарува от където му е най-изгодно.
Остава единствено висящ въпроса с гарнционното обслужване,макар че повечето производители поддържат европейска гарнация.
На практика ако в квартала ти има бакалия Х никой не може да те задължи да пазруваш от нея защото е в квартала ти,или пък на бакалия Y да те върнат на входа защото в квартала ти има бакалия Х.
Това е една от кофти страните на глобализацията,мачкат се малките а лапат големите и после като има проблем ходи се оплаквай на арменския.
Тепърва това ще има да се развива ако ЕС не крашне до тогава,ще оцелеят такива като Адорама и Б&Х например,обаче колко ще е добре и за кого не е ясно.
Изображение

Аватар
eOn
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)
Име: Павката :)

Предишна

Назад към МАГАЗИН