Нови "звездни" обективи на хоризонта...

Всякакви новини и слухове от Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот HYS на 12 Сеп 2017, 13:01

mocker написа:Мен не ме дразнят толкова размерите колкото това, че обективите на Пентакс тръгват по утъпканите пътеки на другите мерки. 50, 85, 24-70, 70-200 и т. н.
Няма ги тези интересни фокусни разстояния като 31, 43, 55, 77, нещо като характерна особенност на марката.

А и това, че отстъпиха от традицията си. Качеството на изработка на изброените обективи май няма да го видим повече.

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот eOn на 12 Сеп 2017, 19:30

И е така и не е така.
За да си позволят подобен лукс със странните числа първо трябва да имат масовка.
Масовка 1 - любителски клас ДСЛР и обективи - тук резултата е плачевен
Масовка 2 - хора които си изкарват парите със снимане, сватбари, рекламни фотографи и т.н. - тука резултата е повече от тргичен.
Масовката носи приходите за експериментите, за съжаление обаче "Бог високо, Цар далеко" е работата.
Но масовка, но мъни, но мъни...досещате се.
Изображение

Аватар
eOn
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)
Име: Павката :)

UNREAD_POSTот plamen74 на 12 Сеп 2017, 22:11

eOn написа:И е така и не е така.
За да си позволят подобен лукс със странните числа първо трябва да имат масовка.
Масовка 1 - любителски клас ДСЛР и обективи - тук резултата е плачевен
Масовка 2 - хора които си изкарват парите със снимане, сватбари, рекламни фотографи и т.н. - тука резултата е повече от тргичен.
Масовката носи приходите за експериментите, за съжаление обаче "Бог високо, Цар далеко" е работата.
Но масовка, но мъни, но мъни...досещате се.

Значи е време шефа на Пентакс да си ходи и на негово място да застане някой по-кадърен! ;)

Аватар
plamen74
Loyal Member

Снимки: 6
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Пламен Николов

UNREAD_POSTот dinio84 на 14 Сеп 2017, 00:21

Ако става въпрос за любителско снимане, мисля че Пентакс предлагат достатъчно макар и вече поостаряло като платформа (става въпрос за обективи) спрямо останалите. С малки изключения, поне на мен не ми липсва нищо. Виж за професионалистите - колкото и да са малко снимащите с Пентакс - е друго. Не знам колко е развита 645 системата, но К обективите са малко - липсват добри и светли обективи. От Рико се опитват да попълнят арсенала от фулфрейм стъкла, но става бавно - дали защото са малка фирма на фона на големите играчи или не се напъват заради свиващия се пазар :?: :what: Не знам от кога обаче, не са пускали нищо ново за кроп с про насоченост - SDM обективите са на почти 10 години, а лмитед стъклата получиха само по една червена лентичка... Вместо това ново и "тъмно" 55-300, което на всичкото отгоре не може да се ползва на по-старички тела...
Интересно е защо фирми като Тамрон и Токина спряха производството на К оективи :cry: , а Сигма предлага само няколко от всичките си??? Преди си мислих, че е заради оптичната стабилизация, но точно Сигма направиха вече няколо стъкла със стабилизация за Пентакс :?:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот MbS на 24 Авг 2018, 21:47

Добро представяне (донякъде) от ДПР. Интересно сравнение с 55/1.4. Убедително ЗА новата 50-ца. Иначе за жиците на f1.4 - получили са, каквото са искали ;)
Изображение

Аватар
MbS
Loyal Member

Снимки: 8

Предишна

Назад към PENTAX НОВИНИ И СЛУХОВЕ