Някой знае ли защо K-70 е доста непопулярен модел

Всичко за цифровите тела на Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот Yaki на 14 Окт 2018, 19:56

От наблюденията ми в мрежата оставам с впечатление, че K-70 е доста непопулярен модел. :roll: Някой знае ли защо е така?

Аватар
Yaki
Loyal Member

Снимки: 4
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Яким

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот HYS на 15 Окт 2018, 06:10

Нямам такова впечатление. Може би у нас. Тук поначало Пентакс се продава много малко. Но по света, мисля, че е доста често срещан. Отзивите за него са много доби. Класират го редом, но малко зад КР. Поради повечето пластмаса, а може би и донякъде ергономията. Което вече е субективен фактор. Добър апарат. Ако имах възможност, бих си го взел като втора камера.

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

UNREAD_POSTот Gergich на 15 Окт 2018, 07:45

Апаратите K-S1 , K-S2 и К-70 са с НЕпентакски дизайн и нито едната от 3те е особено популярна или купувана вероятно точно заради това. Конкретно точно К-70 я водят на хартия доста добра и можеби най-удачната за снимане на видео. Изброените 3 модела са със Сони дизайн поради едничката причина че дизайнера им е работил преди това за Сони и е бил изгонен от там. След К-70 е изгонен и от Рико. Както и да е , следващата КР камера си е с типичен пентакски дизайн и по-добре !
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 512
Име: Hristo Gergov

UNREAD_POSTот Yaki на 15 Окт 2018, 09:09

Аха, значи, може би, все пак - По дрехите посрещат :)
аз пък си мисля дали пък разликата в цената от към 500 лв. с Кр също насочва хората към по-високия клас.

Аватар
Yaki
Loyal Member

UNREAD_POSTот HYS на 15 Окт 2018, 11:57

Мисля, че Христи Гергов много точно засегна проблема. Като следя "големия форум", наистина феновете на Пентакс са "прилепнали" към класическата визия и философия. Появата на K-S1 помня, че беше посрешната много шумно. Все пак, това, което се показва по добрите сайтове, свидетелства за добра камера. Но необичайна, факт :).
Всъщност, за да мога да давам мнение, би следвало да съм поснимал поне малко с двете камери. Но не съм :).
Последна промяна HYS на 18 Окт 2018, 14:10, променена общо 2 пъти

HYS
Loyal Member

UNREAD_POSTот dinio84 на 17 Окт 2018, 21:12

Почти не следя "големия" форум, но честичко надничам в групата Pentaxians във фейсбук. От това което съм виждал там, не съм останал с впечатление, че К70 е непопулярен модел. Реално има в себе си цялата Pentax технология - пикселшифт, 4,5 стопа стабилизация (5 при КР), допълнителния процесор за шум... само дето е със старата автофокусна с-ма. Не отстъпва много по скорост и буфер на по-скъпия КР. Дизайна - както на всичко останало - на някой ще се хареса, а на други не...
На мен лично K-S1 ми беше симпатичен :)

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот Yaki на 18 Окт 2018, 09:29

А да знаете дали има една функция, която съм виждал в някои петнакс апарати - да показва отклонението от хоризонта? В описанията, които прочетох - не видях да е упоменато, но може и да не съм чел правилната спецификация. Това за дизайна - може да се окаже и важно, в смисъл на ергономия на апарата, понеже удобният захват до голяма степен компенсира тежестта а ако бутоните са на удобно място работата с машината се улеснява значително, и обратното. Май за преценка на дизайна единственото решение е да се пробва лично.

Аватар
Yaki
Loyal Member

UNREAD_POSTот dinio84 на 18 Окт 2018, 16:35

PENTAX K-70 LV-AF - YouTube
На клипа се вижда, че има ел. нивелир. Ако говориш за онзи кръг с линията по средата ще се изненадам ако го няма.

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот HYS на 19 Окт 2018, 06:50

Има нивелир:

Pentax K-70 Hands-On Field Test - YouTube

някъде след 4-та минута. Качеството на образа от тази камера е наистина впечатляващо.

HYS
Loyal Member

Назад към PENTAX ЦИФРОВИ SLR