Помощ при изобр на обектив

Основи на Фотографията, Режими на снимане, Осветление

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот SparcKify на 25 Ное 2018, 16:24

Здравейте колеги, текущата ми техника в момента е Pentax K3+Tamron 17-50 2,8 като се ползва почти и само за клубна фотография включваща чалготека, пияно бар, бар както и за различни събития като откриване на магазини обекти и тн също така кръщенета и рожденни дни. Проблемът идва там, че както може би на почти всички знаем читав тамрон особено за работа в по затъмнена среда не е излязъл от завода (говоря за въпросния Tamron 17-50mm F2.8 SP AF XR LD Aspherical IF Di II) :D... аз все пак дадох шанс на обектива и посетих оторизирания сервиз на Тамрон на Руски паметник София като се наложи два пъти Пепи да се опитва да калибрира обектива като резултата беше да не казвам, нулев ефект имаше, но прекалено незадоволителен за сумата която платих за двете разходки Пловдив-София, като искам да отбележа, че Пепи свърши прекрасна работа и вложи доста усилия в калибрацията която явно не е възможна поне не за това за което аз ползвам обектива и все пак проблемите са само при слабо осветена среда, при дневна светлина проблема беше отстранен от Пепи. И преди някой да започне да защитава казвам само, че ми се наложи да ползвам Nikon d5300 с китов обектив 18-105 в същите заведения и почти нямах кадър който да е с ужасен фронт или бек фокус. Та защо пиша този пост.. почти съм наясно, че за този обектив надежда вече няма и ще ходи в базара и имам нужда от вашата помощ при избор на заместник. Чувал съм и добри и лоши мнения за Sigma 17-70 2,8-4 или 17-70 2,8-4,5 като нямам информация коя от двете версии е по-добра, също така на пазара срещам отново Sigma 17-50 2,8 като може би тя ми е надеждата за по добър заместник на тамрона също така Tokina 16-50 2,8 който може би е най-желания обекив за мен, но те са доста редки и също нямам впечатления как се справят и не на последно място Pentax 16-45 F4 който според мен ще дава най-добър фокус и острота, но ще ми идва доста тъмен за клубната част затова той е малко по на заден план за сега..И така общо взето имам нужда от помощ и съвет коя да бъде следващата марка в която да инвестирам пари и поне да фокусира като нормален обектив. Прилагам снимка oт въпросния тамрон
Изображение
Изображение
SparcKify

Рейтинг: 0 (0%)
Име: Теодор Златанов.

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dreamer на 25 Ное 2018, 23:42

Pentax-DA* 16-50mm F2.8 ED AL [IF] SDM - това според мен е обектива. Заслужава си да го тестваш как се справя в твоите условия. Първо тест и после търсиш да го купиш. Може и той да не се оправи в тъмницата, но пък много хора го плзват по сватби, кръщенета и други подобни и нямат драми.
Между другото каква светкавица ползваш?
Аватар
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот dinio84 на 26 Ное 2018, 13:26

Не мога да ти отговоря за всички обективи, които си споменал, но за Сигма 17-50 мога. Моята бройка си фокусира на много тъмно, но със асист светлината на камерата. Естествено не е 100%-ова и фокуса не е супер бърз, но е (учудващо за мен) доста точна. Това в скобичките беше, щото съм имал случаи на пропуснати кадри и през деня :ha-ha: Чувал съм добри неща и за Сигма 18-35. По-нов е като поколение от 17-50 и предполагам няма да има проблеми с фокусирането, а и е на бленда 1,8 ;) Все пак ето един кадър с моето 17-50 от купон на една хижа преди време - както казах с асист лампа и с вградената светка. От малко над 100 кадъра имам не повече от 7-8 без фокус. Сам може да прецениш колко е било тъмно в стаята
IMGP5082.jpg
IMGP5082.jpg (447.54 KIB) Прегледано 105 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 27 Яну 2017, 19:42
Focus length: 17 mm
Shutter speed: 1/50 Sec
F-number: F/7.1
ISO speed rating: 250
Whitebalance: Manual
Flash: Flash fired, compulsory flash mode
Camera-model: PENTAX K-3
Exposure program: Aperture priority