Фотокина 2018-та

Основи на Фотографията, Режими на снимане, Осветление

Модератор: Модератор

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот Gergich на 26 Сеп 2018, 10:02

Фотокина 2018-та

За начало излезе 3-то поколение на RICOH-GR серията. Ето и линк:
https://www.ricoh-imaging.co.uk/en/Preview-of-RICOH-GRIII-high-end-digital-compact-camera-at-Photokina-2018

Нека в тази тема дискутираме новостите от изложението в Кьолн тази година, без да се ограничаваме само с марката Пентакс.
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 512
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Hristo Gergov

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот mocker на 27 Сеп 2018, 14:54

Някак си бедно откъм новини за Пентакс.
Обективите се бавят, няма нов ДСЛР, GRIII все още прилича на детска играчка.
Явно са имали дълга отпуска от техническия отдел това лято ;)
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Неделчо

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот suggs на 27 Сеп 2018, 18:59

mocker написа:
Явно са имали дълга отпуска от техническия отдел това лято ;)

Какво си говориш, направо са закрили отдела, така като гледам ...

Поредно разочарование от Pentax :( . Тръгнали да развиват сегмент, за който първо Sigma (DP серията), а после и Nikon (CoolPix A) доказаха, че няма бъдеще - компактен апарат с APS-C матрица и твърд широкоъгълен обектив. Жалко. А сега беше моментът да се поучат от големите. Имат обективи, имат байонет, имат технологии. Като нищо могат да направят една успешна безогледалка. Не е нужно да е фулфрейм, там вече борбата става сериозна. Но кропка, която да конкурира Sony A5xxx и A6xxx като възможности, и да ги бие като цена, би била шанс да завоюват отново добра позиция на пазара. Ако смятат, че не им стигат силите, можеха да потърсят съюзници, както в "коалицията" Panasonic-Leica-Sigma. Естествени съюзници биха били Samsung (матрици и електроника) и Tamron (обективи).
Ама явно няма желание за развитие. И пак ще си останат "бутикова марка" ... :oops:
Аватар
suggs
Loyal Member

Снимки: 9
Име: Любо

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот MbS на 27 Сеп 2018, 19:23

Днес мернах инфо за ново макро 150mm f2,8 на К-байонет: https://www.digitaltrends.com/photography/irix-150mm-f28-macro-lens-announced-photokina-2018/
Изображение

Аватар
MbS
Loyal Member

Снимки: 8

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот dinio84 на 27 Сеп 2018, 22:13

RICOH-GR 3 си беше абсолютно предсказуем - отново не предложиха никава изненада, което е жалко, защото направиха някои интересни патенти - извития сензор, тилтващия сензор...
Момента с безогледалката го изпуснаха още с появата на К1 - трябваше според мен да е в малко по-компактно тяло и без огледало и призма - реално тогава имаше едно Сони А7, което не беше нищо особено. В кроп сегмента още чакаме наследника на К3 II - там за безогледака също ще е трудно - и Сони и Фуджи си държат позиции. В средния формат ги крепи може би по-добрата цена от на останалите, но Фуджи работят доста усилино напоследък - сега изкараха две нови тела на Фотокина с доста по-компактни размери от Z645, а и цената на едното се доближава вече.
Като цяло са доста мудна фирма. Последните две години само ''претоплена манджа'' предлагат. Очаквах с RICOH на чело, нещата да потръгнат, но... Няма да се учудя ако скоро марката отиде на пазара.. отново... :cry:
Иначе може би най-интересното на Фотокина беше ''алианса'' между Сигма, Лайка и Панасоник и техния нов L mount - сега се очаква и фулфрейма на Пана. Останалите показаха новостите си малко по-рано, като единствено ми се губи напоследък Олимпус? :what:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот Gergich на 28 Сеп 2018, 11:03

Дигитален гръб + матричка на 16 мп, който става на повечето стари лентови тела:

https://petapixel.com/2018/09/21/im-backs-digital-backs-for-old-35mm-cameras-are-now-in-production/
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 512
Име: Hristo Gergov

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот mocker на 28 Сеп 2018, 11:08

Може би не е толкова зле положението.

Все пак К1 е една много добра камера, особено за цената си.
К3 продължава да е висок клас кроп.
КР е един апарат с много възможности.

Това което ми се иска да видя е К3 III с автофокусната система на К1 II и нива на шум като КP.
С издържлива батерия, много кадри в секунда и голям буфер.
Мисля че няма да им е трудно да съберат всичко което вече имат в нова опаковка.
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Име: Неделчо

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот dinio84 на 29 Сеп 2018, 19:48

Неделчо, не е работата да ''съберат всичко което вече имат в нова опаковка'', а да вземат да направят нещо ново, интересно и добро. Със старите си технологии няма да привлекат нови клиенти. Изброениите от теб камери (аз имам една от тях) имат страхотни RAW файлове, ергономия (не съм пипал КР) и здравина, но от там нататък изостават в почти всичко - JPEG, автофокус, буфер и скорост... Харесвам марката, но като изключим К1, нищо ново технологично не предложиха след К3 моделите. Вярно е, че са малка фирма на фона на останалите, но си мисля, че могат да си пренасочат част от средствата за нови разработки вместо да првят безсмислени ''нови'' модели с подобрения, които могат да бъдат забелязани само в лаборатория - в ежедневно снимане не..
Gergich, Зенит-а е много як :clap: - Лайка с руско име. Ако цената е по-добра от на оригинала, ще продадат доста камери :OK:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

Фотокина 2018-та

UNREAD_POSTот HYS на 30 Сеп 2018, 07:12

dinio84 написа:RICOH-GR 3 си беше абсолютно предсказуем - отново не предложиха никава изненада, което е жалко, защото направиха някои интересни патенти - извития сензор, тилтващия сензор...
Момента с безогледалката го изпуснаха още с появата на К1 - трябваше според мен да е в малко по-компактно тяло и без огледало и призма - реално тогава имаше едно Сони А7, което не беше нищо особено. В кроп сегмента още чакаме наследника на К3 II - там за безогледака също ще е трудно - и Сони и Фуджи си държат позиции. В средния формат ги крепи може би по-добрата цена от на останалите, но Фуджи работят доста усилино напоследък - сега изкараха две нови тела на Фотокина с доста по-компактни размери от Z645, а и цената на едното се доближава вече.
Като цяло са доста мудна фирма. Последните две години само ''претоплена манджа'' предлагат. Очаквах с RICOH на чело, нещата да потръгнат, но... Няма да се учудя ако скоро марката отиде на пазара.. отново... :cry:
Иначе може би най-интересното на Фотокина беше ''алианса'' между Сигма, Лайка и Панасоник и техния нов L mount - сега се очаква и фулфрейма на Пана. Останалите показаха новостите си малко по-рано, като единствено ми се губи напоследък Олимпус? :what:

Както знаем, патентите лесно се правят, а трудно се реализират. Лично аз съм по-скептично настроен относно тази (заривен) сензор, който е иначе отколешна мечта на оптиците. Но може би ще доживеем да я видим. Освен, ако в лабораториите не са напреднали наистина съществено. Но това няма как да го зная.
Иначе, Фотокина очаквах с интерес. И не съм разочарован. Това, което показаха е стъпка напред. Имам предвид безогледалните ФФ. Но няма нови обективи. Т.е., твърде малко по мое мнение. Или пазара е наситен или изчакват да видя накъде ще се наклонят везните на търсенето.
Явно Рико не бърза с нищо ново. Това ме озадачава. Както виждаме от форумите, очаквания много, реалност - друга. ГР3 е симпатичен, но трябва да ми преливат джобовете та да си го купя като стрийт камерка. Не знам, дано в начлото на 2019 да обявят наследника на К-3.
:D

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

Следваща

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБЩИ ДИСКУСИИ