Снимка с телефон през обектив Пентакс

Основи на Фотографията, Режими на снимане, Осветление

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот dreamer на 12 Апр 2017, 19:06

Ще получиш подобен, дори и по-добър резултат с телеобектив за телефон за 15 лева.

Изображение
Аватар
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот tochnia1 на 12 Апр 2017, 19:59

Офф Топик: покажи
alpha_prime написа:Омбре просто ти каза единствения що годе смислен вариант. Иначе просто губиш време и накрая ако искаш да постигнеш нещо пак стигаш до максимално икономичния, но до някъде разумен вариант, а не вуду магии

Нямам идея, кой е този Омбре, дето ми бил казвал някакви неща за вудо магии!
Пападнал съм в центъра на Българският парламент - философи, прпфесори, измислени герои, супер професионалисти, а в същност нищо свършено, просто самоизтъкване и потъпкване на недоразвитите тъпунгери, които питат, търсят помощ и се надяват, че са попаднали на умни, начетени и готини хора! УВИ, тъпаците си остават тъпаци, професорите си остават професори, но на книга!

Това, което ме интересуваше се постигна! Камерата на телефона "наднича" през смотания обектив БЕЗ да се налага да зумвам от телефона!

Куму е нужно да философства с някакви подмятания за тинейджъри с идеи, за дажавю-та, и какви ли не други подмятания "уж 300 мера" и др. Някой опита ли да помогне по конкретното питане - не!

Какво да ВИ кажа господа професионалисти? Някой тъпак, като мен е осъществил моята идея, продава я, купува се, направена е с много пари и с много знания! Е, аз нямам необходимите знания, надявах се да се образовам, но срещнах страхотен отпор!!! ГОЛЕМИ СТЕ, трябва да влизам и да гледам снимки направени с 4 000 лв техника, да припадам от възхищение заради НЕВЕРОЯТНИТЕ умения на човек, който преживява даже-вю по-често от, колкото получава ерекция....
Момци, ГОЛЕМИ сте!

Ако наистина се чудите на ентУсиазма ми, а не преигравате, ето какво се случи:

Получих "тъпотия", която не се зарежда, не иска памет, не се очаква специална поддръжка, доставя ми снимките директно на компютрите без да се налага никакво действие с кабели, демонтиране на памет и пр. Това, че мога МИГНОВЕНО да споделям по вайбър, фейсбук, имейл, туитър, да качвам в работният ми сървър, от където хората работещи за мен могат да ползват, препращат тъпите, некачествени снимки за паспорт!

Сега се извинявам на ВСИЧКИ, които се чувстваха обидени от моят опит да се науча! Извинявам се на хората, които просто са се почувствали обидени от мен!
ИзвинЯвайте, че посетих форумът ви!

Пожелавам ви всичко най-добро, което може да ви се случи, много успехи, и бъдете живи и здрави!
Последна промяна Модератор на 13 Апр 2017, 18:32, променена общо 1 път
Причина: Добавен таг офтопик.
tochnia1

Рейтинг: 0 (0%)

UNREAD_POSTот tochnia1 на 12 Апр 2017, 20:08

dreamer написа:Ще получиш подобен, дори и по-добър резултат с телеобектив за телефон за 15 лева.

Изображение

Не, не постигнах! Не може да снима под 3 метра! Но точно това, което предлагаш, го ползвах за обектива и се получи това, което искам!
Снимките не се получават само с това, а за макро режим дума не може да става!

Все пак благодаря за предложението - много мило от твоя страна!
tochnia1

UNREAD_POSTот dinio84 на 12 Апр 2017, 22:10

tochnia1 написа:
Някой тъпак, като мен е осъществил моята идея, продава я, купува се, направена е с много пари и с много знания!

Ето сам си си отговорил на въпроса донякъде. Оптиката си е цял рездел от физиката и никак не е просто нещо, така че тоя дето я е направил "твоята идея" не е тъпак. Това нещо, което dreamer е показал, за да извади снимка е изчилявано, правено и преправяно десетки пъти. И накрая се е получил обектив с преходник, който е спецеално предназначен за телефон.
Тези снимки, които си направил харесват ли ти като качество? Ти искаш с някакъв си обектив да правиш снимки... ми не става - това се опитваме да ти обясним...Не е в това, че обектива е 30лева - и за 3000 да си вземеш, резултата ще е същия - нещата не са съвместими. Единствено си причиняваш излишни трудности...

Дали сме професори, тъпаци, философи, измислени герои, големи, малки, българи ...както искаш. Аз ти пожелавам ти да не си такъв.

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот tochnia1 на 12 Апр 2017, 22:38

Под "моята идея" мямам предвид, че някой ме понтира, както ти го представяш, може би трябва да внимавам с изразите, нека да я наречем "същата идея"!
Онзи умният "тъпак" е експериментирал, препрявял, струвал правил... Ми аз също, но понеже не съм умен питам! И кого питах - хахахаха ти отговаряш накрая в поста си! Щом се припознаваш.... Благодаря за пожеланията! Човек се превръща в този, с когото общува!

Снимките са отврат!

В еуфорията, че се получи качих снимки без да имам за цел да показвам качество, а възможности!

Обектива е надран мъничко, лещите са леко зацапани, но все пак го взех със затворени очи и по външен вид! Обясних - не съм много в час! Не съм професионалист! Дори някой се пошегува, че съм снимал през комарника.... Ми.... Не можех да се движа, защото телефона изпада и се размества! След утре няма да е така!

Нека събера всичко и ако някой има интерес мога да демонстрирам, какво се е получило и да се забавляваме заедно на мой гръб :)))))
tochnia1

UNREAD_POSTот ombre на 13 Апр 2017, 08:22

Офф Топик: покажи
Динко не се мъчи, няма смисъл. Щом е постигнал успех е добре, ако и качеството го кефи ще е супер. Само накрая да не стане че ще са отишли средства колкото за компактен апарат, но все пак снимките са с лошо качество, понеже онова с батериите е смешно.
Последна промяна Модератор на 13 Апр 2017, 18:33, променена общо 1 път
Причина: Добавен таг офтопик.

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот mocker на 13 Апр 2017, 09:05

Да се намеся и аз :ha-ha: :ha-ha: :ha-ha:

сигурен съм че никой никого не иска да обиди и засегне. В този форум (след последните промени) всички са много толерантни (та чак скучни). Може би и затова теми като тази се радват на такъв интерес.
Моят принос е, че по-добри резултати се получават при комбинация на бинокъл/телескоп с телефон отколкото на обектив с телефон.

Ето и един пример:

снимка с телефон:

p_3.jpg
p_3.jpg (321.77 KIB) Прегледано 880 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 13 Апр 2017, 08:42
Focus length: 4.2 mm
Shutter speed: 1/1152 Sec
F-number: F/1.7
ISO speed rating: 40
Whitebalance: Auto
Flash: Flash did not fire
Camera-model: SM-G930F
Exposure program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern

100% кроп от телефона:

p_4.jpg
p_4.jpg (392.94 KIB) Прегледано 880 пъти

EXIF-Data
Shutter speed: 1/1152 Sec

снимката с телефон през стар руски бинокъл:

1_p.jpg
1_p.jpg (156.28 KIB) Прегледано 880 пъти

EXIF-Data
Shutter speed: 1/656 Sec

и 100% кроп през бинокъла:

2_p.jpg
2_p.jpg (214.2 KIB) Прегледано 880 пъти

EXIF-Data
Shutter speed: 1/656 Sec

Качеството не е като от апарат, но е приемливо ако целта ти е да заснимаш нещо за да го покажеш или запазиш.
Образът лилавее, но това се коригира донякъде.
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Име: Неделчо

UNREAD_POSTот HYS на 13 Апр 2017, 10:34

mocker написа:Да се намеся и аз :ha-ha: :ha-ha: :ha-ha:

сигурен съм че никой никого не иска да обиди и засегне. В този форум (след последните промени) всички са много толерантни (та чак скучни). Може би и затова теми като тази се радват на такъв интерес.
Моят принос е, че по-добри резултати се получават при комбинация на бинокъл/телескоп с телефон отколкото на обектив с телефон.

.....

Качеството не е като от апарат, но е приемливо ако целта ти е да заснимаш нещо за да го покажеш или запазиш.
Образът лилавее, но това се коригира донякъде.

Така е ... поне аз така си мисля. По всички аспекти на коментара. И защото обичам да се закачам ... :D ... и в полза на темата, бих задал въпроса: защо през бинокъла (телескопична система) снимката е по-добра (или по-лесно се постига по-добро качество) отколкото през обектив :D :what: ?

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

UNREAD_POSTот mocker на 13 Апр 2017, 11:49

Предполагам защото бинокълът е изчислен за гледане с око, а обектива не, това ми идва първо като идея.
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Име: Неделчо

UNREAD_POSTот HYS на 13 Апр 2017, 14:02

Телескопичната система (в нормален режим) работи с изобразяване от безкрайност в безкрайност. Или с други думи, успореден сноп лъчи се трансформира в успореден сноп лъчи. Окото работи с нулева акомодация (фокусирано на безкрайност), т.е. без напрежение, и предмета от безкрайност го изобразява върху ретината. В този случй човек има по-голяма вероятност (без специални техники) да съвмести оста на камерата на телефона с оста на телескопа. А и самата камерка ще да работи в "най-добрия" за нея режим. По-евтините телефони не префокусирват, работят като старите апарати "фикс фокус". :)

Хубави празници!

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

ПредишнаСледваща

Назад към ОБЩИ ДИСКУСИИ