New K-01 Firmware! (V1.01)

Всичко за хибридните фотоапарати на Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот Stilnox на 11 Окт 2012, 17:54

Преди малко се ъпдейтнах, доста зор видях докато разчета японската инструкция но все пак успях, е струваше си!!!

Разликата във автофокуса е огромна... скоростта на фокусиране се е увеличила поне два пъти! Вече тялото се "усеща" че върти автофокуса в неправилната посока и бързо се връща и заковава! Другото което е подобрено е съвместимостта с някои SD карти!
Нека все пак да дам и източника си:
http://ricehigh.blogspot.com/2012/10/new-k-01-firmware-v101.html

П.С. Очаквах да премахнат желето при видео с включена стабилизация, но това явно не е лесна задача... (за без стеди кам и това е О.К.)

Някой ако реши да се ъпдейтва стъпките са следните - изтеглясе .exe файл, разархивира се върху прясно форматирана SD карта, важно батерията да е "фулл", тялото се гаси, поставя се картата, тялото се пуска, натиска се меню, избира се версия на фирмуера, обновяване и старт. Тялото се самоизключва и при рестартиране остава само да форматирате пак картата... това е!

Аватар
Stilnox
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Любомир Лахчев

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот Stilnox на 11 Окт 2012, 19:54

Хе хе май съм от първите качили ъпдейта и с Райс Хай си организирахме малък чат в блога му...
Открих странно нещо-в много тъмна стая с да 35 2.4- k 01 успява да фокусира а К200 при същите условия само хънтва...

Аватар
Stilnox
Loyal Member

Име: Любомир Лахчев

UNREAD_POSTот Боби на 12 Окт 2012, 08:37

Хе хе, Любо, дали си първият, който е сложил новия фирмуеър? :)

Това, което и на мен ми направи огромно впечатление е, че на осветеност - f2.8, ISO 100, 10sec (дано това да ви говори нещо), апарата фокусира като звяр! Направо не можах да повярвам.

@Симо - Мисля, че и на К30 в момента го можеш това със смяната на блендата - слагаш видеото на режим М и въртиш съответната врътка, която ти променя блендата... поне така е на К-01. Би трябвало и на К-30 да е така. При мен дали да променя блендата или скоростта се сменя с бутона +/-. Ти имаш две врътки, така че ....
Отделно, като съвет, да сменяш блендата, докато снимаш при видеото се смята за голяма грешка и аматьорска работа.
Ето и нещо, което снимах скоро с К-01, 40 Лимитед и Zoom H4N (звук)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nEZckFgso6I[/youtube]

Аватар
Боби
Site Admin

Снимки: 71
Име: Благой Димитров

UNREAD_POSTот Боби на 13 Окт 2012, 11:55

Ще изместим темата на темата :), но нещо не те разбирам...
Нагласяваш апарата във видео режим да снима на М, а не на Р. Като сложиш ДА обектив - едната врътка би трябвало да ти променя скоростта, а другата блендата. ISO - твърда стойност, а не AUTO. И имаш "А режим" при видеото. Или не е така? Поне при К-01 е така.
Във видео режим с К и М обективи можеш да снимаш само на най-отворена бленда. Това е.
С М42 все още не съм снимал, за да мога да кажа подробности.

Аватар
Боби
Site Admin

UNREAD_POSTот MIB на 16 Окт 2012, 00:01

И аз потвърждавам, след ъпдейта фокусира без грешка и безпроблемно в ситуация, в която преди това отказваше!
Екстра! :OK:
MIB
Loyal Member

Име: Минко Блянтов

UNREAD_POSTот Боби на 16 Окт 2012, 11:52

Е?!? нали има и режим Av във видеорежима?!?
Няма ли при теб? Току що го пробвах - мога да сменям само блендата - скорост и ИСО - автомат.

Отделно от това.. личи си, че подхождаш фотографски към видеото :)
По принцип за кино и видео нормалната скорост е 1/50 (или 1/48 за кино, ако трябва да съм точен). За да се получи най-естествено размазване на движението. Друг е въпроса, ако искаш да правиш нещо специално - тогава може да се сложи и по-висока скорост. Но при всички видео камери скоростта се сменя през меню. Затова и камерите имат вградени ND филтри.
Пробвах преди два дни и с М42 обектив - дори и на М режим за видео - апарата компенсира сам ИСО когато затварям блендата - ДОФа се увеличава, но кадъра не потъмнява.

Аватар
Боби
Site Admin

UNREAD_POSTот Боби на 16 Окт 2012, 23:22

:-)
Я пробвай пак. При мен работи, поне с DA 40 limited.
На Av си сменя блендата и по време на снимане.

Аватар
Боби
Site Admin

UNREAD_POSTот Боби на 30 Окт 2012, 11:15

Ееее, Симо!
Имаш една бира от мен за горното изречение.
Аз пробвах с М обектив и ... ми се стори, че снима само на най-отворена... защото апарата си компенсира с ИСО, когато затварям блендата и реших, че нищо не става. След като те прочетох обаче, пак пробвах и се оказа, че си затваря блендата - т.е. ДОФа се увеличава. Пак компенсира с ИСОто(независимо, че е на твърда стойност), но все пак е нещо. А най-странното е, че с К и М обективи AE-Lock не работи...

Аватар
Боби
Site Admin

Назад към PENTAX ХИБРИДНИ ФОТОАПАРАТИ