Един нов млад фен на Pentax

Току що сте се регистрирали? Време е да се представите.

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот nStoyanov на 27 Авг 2017, 23:49

Здравейте хора! Мой много близък познат от години е голям фен на Pentax и не иска да чуе за друго. Та покрай него се запалих и аз и от 3-4 дни съм собственик на Pentax K-30, тъй като закупих само тялото (някъде на 18-19хил. кадъра) от ebay, доста време се чудих какви обективи да добавя към него. Спрях се на един твърд 35мм(F2.4) и един варио Тамрон 17-50. В света на DSRL фотографията бях само като наблюдател от доста време насам, дори и тук имам регистрация от 2013г. Имам желание да се науча как да правя правилна фотография, защото най-лесното е да грабна апарата и да снимам всичко що ми е пред очите, но не това е целта на занятието. Ето и няколко от първите ми кадри с новата придобивка, приемам градивни критики и следя доста теми във форума с ентусиазъм. :)

IMGP0062-2 | Nikolay Stoyanov | Flickr
IMGP0025 | Nikolay Stoyanov | Flickr
IMGP0012 | Nikolay Stoyanov | Flickr

Аватар
nStoyanov

Рейтинг: 0 (0%)
Име: Николай

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот gri на 29 Авг 2017, 10:21

Привет Николай :)

На фокус и да скъсаш К30ката от снимане. Добри обективи си селектирал....

Имал съм и тялото и обективите ... много добра компактна системка си спретнал :)

Аватар
gri
Loyal Member

Снимки: 3
Рейтинг: 1 (100%)

UNREAD_POSTот mocker на 29 Авг 2017, 18:26

Когато се появи този апарат се накъсаха да пускат клипчета в youtube как го мият на чешмата ;)
Така че не го пази а снимай смело навсякъде и при всякакви условия и не забравяй да качваш тук.

Успех!
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Неделчо

UNREAD_POSTот nStoyanov на 29 Авг 2017, 20:59

Благодаря Ви за мненията. И аз прочетох доста добри отзиви за апарата.
За сега съм доволен, като се има в предвид, че моят най-добър приятел се опитва да ми натрие носа с доста по скъпо тяло на Никон д7100, но няма да му се давам лесно! :D

Аватар
nStoyanov

UNREAD_POSTот HYS на 31 Авг 2017, 15:47

Честито! Камерката е чудесна, имаме я у дома. Иначе, що се отнася "натриването"... Важното е дали снимането доставя удоволствие. А не чак толкова "колко конски сили са под капака" :). И К-30 си ги има не малко.

HYS
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Християн Стоянов

UNREAD_POSTот dinio84 на 01 Сеп 2017, 18:28

Честито и от мен! Със здраве да си я ползваш и не обръщай внимание на приятеля с Никона - добрия апарат не е критерий за добра снимка. Иначе, обективите, които си си избрал не са лоши (на времето аз се колебаех между въпросния Тамрон и Сигма 17-50 - вземах Сигмата, защото ми изпадна на добра цена), но това 35мм f2.4 се покрива от Тамрона като дължина и почти като светлосила. Според мен е по-добре да си вземеш само Тамрона и след време като се поориентираш към какви дължини те влече, ще дойде и другото стъкло.
И да знаеш - чакаме снимки ;) :beer:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот nStoyanov на 01 Сеп 2017, 23:35

Харесвам си апарата много, но ме дразни факта, че доста собственици на други марки не взимат на сериозно Pentax бранда. Първите ми впечатления от апарата са много положителни, тези дни ще кача снимки по форума. Направих си един тест да пусна апарата от любопитство за продажба и в рамките на 5-6 дни ми писаха 5-6 човека с желание да закупят тялото, но не мисля, че скоро ще се разделя с него. Благодаря за положителните мнения!

Аватар
nStoyanov

UNREAD_POSTот ombre на 02 Сеп 2017, 10:13

Добре дошъл и от мен,въпреки,че имаш от доста време регистрация.Не съм имал досег с това тяло,но съм чел хубави неща за него.Всяка камера има + и -,така,че не се вързвай на твоя френд.Имал съм всякакви марки камери и то по няколко модела,вкл 4 пентакса и 3 никона/единия беше точно 7100...:)Имам своето мнение,но тук не е мястото да го споменавам.К-30 не съм имал,но съм чел само хубави неща за него.Аз също не разбирам,защо не се харесва марката,при положение,че предлага много неща,но хората са различни.Аз отдавна не снимам с Пентакс,но не съм казал никога,че не ми харесва....:).Относно снимките за които питаш,кажи кой жанр те влече най много/може да е повече от един де...:)/
Ако искаш мнение точно за показаните,ще кажа моето лично такова:

Цветето,малко въздух отдолу според мен ще е по добре,понеже сега си резнал листенцето.Като цяло снимането на цветя харесвам да е отстрани или отдолу/последното даже се препоръчва/.

Костенурката,мисля,че на нейното ниво ще е по гот,точно този кадър.Да трябва да легнеш на земята/тук е големия + на подвижния екран/и да я снимаш,отново виждаме, че си я отрязал ,ако търсиш по различна гледна точка,която пък да не обхваща цялата костенурка,то по различен ракурс и съответно да се наблегне на част от нея/главата/също го намирам за добра идея.

За чинията с сладкиша,принципно за снимки с храна си трябва осветление,композицията също трябва да се наблегне.Сега виждаме едно парче кекс с трохи около него и някаква синия покривка.Разгледай в нета,тук е добре една висока гледна точка,щом е разрязано парчето,е добре да има нож около него,но да е сложен така,че да не дърпа погледа,акцента трябва да си остане на сладкиша.Фона също е от значение,в случая покривката.като цяло много труден жанр,обработката и на трите кадъра/в случая предполагам ,няма никаква/,е добре да се наблегна поне малко и на нея.На всички ни е ясно,че всеки кадър минава през такава.

Мнението за 3 кадъра е лично и не ангажирам с него.
Желая ти само хубави кадри и точен фокус.

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот nStoyanov на 02 Сеп 2017, 11:41

Благодаря за мнението. Всяко мнение ми е полезно и приемам всякакви критики. Днес пак снимах с апарата и съм повече от доволен! Моята цел е да се уча, а след време може да мина към по висок клас и модел, но задължително ще е пентакс, нямам представа защо, но тази марка ми влезе под кожата! И стана малко работата от сорта "веднъж пентакс, цял живот пентакс". :D

Аватар
nStoyanov

UNREAD_POSTот ombre на 02 Сеп 2017, 18:15

Моя пост, беше изказване на мнение, а не критика.

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

Назад към ПРЕДСТАВЕТЕ СЕ