Дружески спор - Марката е важна <> Марката не е важна

Място за... какво ли не. Дискутирайте на воля!

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот jorro_z на 13 Сеп 2017, 15:06

Както винаги, предният ми пост стана безкрайно дълъг, затова ще се резюмирам в 3-4 реда:

Трагедията на Пентакс е в следното:
Всички очакват Пентакс да направят МНОГО повече от Никон/Канон/Сони, но на МНОГО по-ниска цена.

А в действителност получават:
МАЛКО повече от Никон/Канон/Сони, но на МАЛКО по-ниска цена.

(Освен бройката на обективите и телата. Там Големите марки бият.)
PENTAX K-5 | CHINON CG-5 | PENTAX P30n | ZENIT 11 | KIEV 60 TTL
Обективи: 30
Аватар
jorro_z
Site Supporter

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Жоро Захариев

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот Todorov на 14 Сеп 2017, 12:21

МАЛКО повече от Никон/Канон/Сони, но на МАЛКО по-ниска цена.

Вероятно е така. Затова и си взех пентакс.
Последна промяна Todorov на 08 Май 2019, 05:12, променена общо 1 път

Аватар
Todorov
Loyal Member

Снимки: 0

UNREAD_POSTот Hiti на 05 Май 2019, 18:38

Съжалявам ,че отварям тема от преди 2год.,но ми се случи интересна случка на 2.5.19г Бяхме на заведение и нормално музика,танци ,наздравици както си му е реда. Снимки много,да не се изтърве нещо. Тръгнахме си и към 4часа сутринта се събудих и не ми се спеше,реших да видя снимките и............ няма го фотоапарата. Спомних си ,че не съм го носил с другия багаж,стана ясно ,че съм го забравил в заведението. Имаше много хора и вече го отписах. Та по темата - почнах да търся нещо да си купувам ако не го намеря. Сина има 7200, навремето харесвах Д300с и има на 450лв. Канон не гледах ,разгледах Сони и нещо като цена много за това като любител да ползвам. Харесвам Фуджи и това което харесах,тяло и обектив отиде доста. Първо почнах с Пентакс нови и К1ми хареса.Втора употреба има един на 3200лв. и К3-2 на 1400лв и се за мислих за хов К1 или К3 втора употреба. Та гледах ,гледах ама пак харесах Пентакс. Те това е ,сега имам обещание от сина,че ще ми вземе едно К1 ама кога незная :D .На сутринта отидох в 7:30ч на път за работа и беше отворено,при влизане видях чантичката да виси там където я бях сложил.И така пак ще си снимам с него и ако не го изгубя или не спре да работи няма да се разделяме.Рибите са от аквариум в заведението.Незнам един продавач във Фотосинтезис ми каза ,че Пентакс си купували особенни хора ,е сигурно съм особняк.Благодаря на Омбре и Саксон и че го има форума.
Я да видим туй що все още работи ? Industar 50/3.5 : Sigma 28/2.8 mini wide II:Pentax Smc Da 35mm f/2.4 AL:

Аватар
Hiti
Loyal Member

Снимки: 5
Име: Hristo Stoyanov

Предишна

Назад към СВОБОДНО ВРЕМЕ