ВАЖНО - ЗА БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА

Новини и информация за форума

Модератор: Модератор

Re: ВАЖНО - ЗА БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА

UNREAD_POSTот gri на 09 Ное 2017, 20:29

Аз бих участвал за да се спаси форума, но само с пари. За администриране нямам време и способности.

Казвате по колко и къде и превеждам.

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk

Аватар
gri
Loyal Member

Снимки: 3
Рейтинг: 1 (100%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dinio84 на 09 Ное 2017, 21:06

Извинете невежството ми, но какво е НПО?
Иначе по темата - съветите и мненията, които давахме в предната тема на Петър за сега са неприложими, защото първо трябва да спасим форума и след това да го променяме по наш вкус. За финансовата помощ не съм се отметнал - ще си поема частта, но трябва някой да ми даде сметка по която да приведа съответната сума или да се ангажира да ги приеме по "MoneyGram" да речем.
Каквото и да е това НПО мога да бъда член ако това е възможно от дистанция. Компютърно грамотен съм, но чак от програмиране не разбирам - дори нямам идея как се потдържа сайт, форум и т.нт.
За финансирането нямам против да бъде с членски внос или нещо подобно - въпреки че това донякъде е и нож с две остриета (основно евентуалните нови членове може да не се навият на такова нещо). Втори вариант е финансирането да бъде поето от 10-ната активни членове. И трети - евентулно с рекламодател - това ще е трудничко поради ограничената аудитория на форума (кой ще дава пари за реклама, която ще видят 15-20 човека)
Боби е предложил среща, на която по обясними причини не мога да присъствам... Ако се състои такава, моля да бъде описана в тема и тогава да решим как да процедирам е и кой с какво може да помогне.

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот 5-rakiev на 09 Ное 2017, 21:22

А бе хора, сериозно ли?

Неправителствената организация (съкр. НПО) е фондация или сдружение, независимо от управлението на държавата.
...
Организацията развива обществена дейност без стопанска цел (тоест няма за цел извличане на печалба), като се финансира от източници, несвързани с политическата власт (на държавно, регионално, местно равнище). Такива източници могат да бъдат: членски внос, членски и външни дарения, евентуално (при особен режим) приходи от стопанска дейност.
...
Обхватът на дейностите на неправителствените организации е обширен: опазване на околната среда, защита на общностни (например браншови) интереси, взаимопомощ, помощ за уязвими групи, лобизъм и много други.

Това имах в предвид, когато написах:
3. Организира се малко Pentax общество, което откупува сайта и го развива в бъдеще;

Естествено, че ако сте стигне дотам, ще има консултация с адвокати.
Аватар
5-rakiev
Loyal Member

Име: Петър

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 12 Ное 2017, 16:33

Понеже се искаше уточнение: хостинга изтича на 3 декември. Бъдете спокойни де форума няма да отиде в небитието. Ще стои на някой харддиск евентуално :roll:
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

UNREAD_POSTот ombre на 12 Ное 2017, 16:57

Ами смятам,че е добре да се знае кога е крайната дата, за да може да се реагира своевременно евентуално.Говорих с съфорумец,който има някакви идеи,чакам да ги сподели дали ще се осъществят или не ,и евентуално да го обяви,ако нещата тръгнат на добре.

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот eOn на 13 Ное 2017, 23:16

ombre
Аз също съм на среща, смятам че ако гласуваме по един членски внос сумата няма да е непосилна за никого.
Относното поддържането на сайта, не я разбирам тази материя но ако мога да съдействам с нещо кажете?
Каква е възможността сайта да получава и допълнителни приходи от да речем реклами, продажби на втора ръка техника тук?
Говорим за помощ за да го има това място не печалбарство.
Освен това продължавам да си мисля как може да се привлекат нови хора, за съжаление ценовата политика на марката не спомага никак за това.
Изглежда искат да са като Лайка и Хаселблад което ще е пагубно за тукашните ширини.
Изображение

Аватар
eOn
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)
Име: Павката :)

UNREAD_POSTот Hiti на 03 Дек 2017, 21:01

Е дойде и 3.12.2017г. тази дата стана по интересна и от новогодишната.Надявам се все пак Боби да е платил за още една година и така малко да се задържи форума докато се намери решение на проблемите и се започне надявам се възходящ пириод.Никон нямат собствен форум,Канон също,Сони Фуджи имат български форуми. Дано и на Пентакс остане,колкото и да е малък може да се разшири да се обсъждат и други теми занимаващи това малко обединено от марката общество.Тук има все готини хора,не попаднах на разприте и може би това е добре.Благодаря на всички които са в този форум.Мислех си за нов форум но ще е празен и без съдържание. Този си е супер и някой познат на Боби нека го пита как ще процедира за бъдеще.Ombre-Симеон ми има координатите. Ами много е рано но ще пожелая весели празници и щастлива НОВА ГОДИНА на всички.Пък дано още се срещаме тук. :beer: :rose: :beer:
Изображение
Я да видим туй що все още работи ? Industar 50/3.5 : Sigma 28/2.8 mini wide II

Аватар
Hiti
Loyal Member

Снимки: 5
Име: Hristo Stoyanov

UNREAD_POSTот ombre на 04 Дек 2017, 20:03

Да,дано го е платил и да има време нещата да се вземат в ръце,ако на него не му се занимава,да го даде на някой друг,но да стане всичко по реда си.
Христо,за съжаление забравих да запиша номера ти,така че можеш да ми го пратиш на лс тук или в алафата,смс или вайбър.....21 век,варианти да иска човек.

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот mirelay на 04 Дек 2017, 22:23

И аз бих се включил с пари за хостинга.
Изображение

mirelay

Име: Николай

UNREAD_POSTот deso на 05 Дек 2017, 22:26

Аз го виждам да се сложи каре -Donate или "аз поддържам..." и който има желание и възможност да се включи.Методите за подкрепа е желателно да вклюват PayPal(e-mail с регистриран такъв) и някоя крипто адрес. Идеята за членски внос ми се струва малко неподходяща....

deso
Loyal Member

Снимки: 13
Име: deso

ПредишнаСледваща

Назад към НОВИНИ