ВАЖНО - ЗА БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА

Новини и информация за форума

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот 5-rakiev на 04 Ное 2017, 18:10

Администраторът и собственик на форума не смята да го поддържа за в бъдеще. Хостингът изтича след около месец.
Дайте предложения, какво да се прави?

1. Пентакският форум остава в миналото;
2. Няколко ентусиасти събираме годишната такса и я даваме на Боби, за да плаща хостинга и нещата да останат такива (каквито са) на доизживяване още някоя и друга година;
3. Организира се малко Pentax общество, което откупува сайта и го развива в бъдеще;
4. Нещо друго?
Аватар
5-rakiev
Loyal Member

Рейтинг: 0 (0%)
Име: Петър

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Re: ВАЖНО - ЗА БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА

UNREAD_POSTот gri на 04 Ное 2017, 21:29

5-rakiev написа:Администраторът и собственик на форума не смята да го поддържа за в бъдеще. Хостингът изтича след около месец.
Дайте предложения, какво да се прави?

1. Пентакският форум остава в миналото;
2. Няколко ентусиасти събираме годишната такса и я даваме на Боби, за да плаща хостинга и нещата да останат такива (каквито са) на доизживяване още някоя и друга година;
3. Организира се малко Pentax общество, което откупува сайта и го развива в бъдеще;
4. Нещо друго?
Аз бих се включил в таксата. Нямам време обаче да помагам за поддръжката.

Не трябва да се закрива.

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk

Аватар
gri
Loyal Member

Снимки: 3
Рейтинг: 1 (100%)

UNREAD_POSTот dinio84 на 04 Ное 2017, 23:45

Аз също бих се включил финансово. За друго не мога да обещая, защото не живея в България и свободното ми време е малко Х - ту го имам, ту го нямам - за това и не съм много активен, както със снимки така и като цяло.
Ако се стигне до закриване ще е наистина жалко :cry:

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот suggs на 05 Ное 2017, 11:02

4 - Нещо друго.

За съжаление (ваше и мое) форумът умря. Първо смъртоносно го раниха хардлайнерите, които изгониха всички инакомислещи. После самата марка западна, с което изчезнаха и темите за обсъждане. И накрая всички го доубихме с неучастието си.
Тъжно, но факт. Ще ми липсва това място, беше хубаво.
Не виждам полза форумът да се поддържа на системи, и да има по 5 поста на седмица. Според мен, оттук нататък смислените варианти са два. Пренасяме се в единствения останал форум за фототехника в България (R.I.P. Фото-култ :cry: ), като създаваме и поддържаме една тема. Както са например темите за Fuji, за безогледалки, за снимане на лента, и т.н. И/или - Фейсбук група. С админи и организация, подобни на тукашните.
Аватар
suggs
Loyal Member

Снимки: 9
Име: Любо

UNREAD_POSTот mocker на 05 Ное 2017, 12:40

Колко струва хостингът за година?
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Име: Неделчо

UNREAD_POSTот deso на 05 Ное 2017, 16:26

Ами таксата за хоста не е страшна, ако има възможност за ...
" Организира се малко Pentax общество, което откупува сайта и го развива в бъдеще"
аз бих се включил....
Администаратора и сега го няма никакъв, незнам дали е поради заетост, заинтересуваност.....ама куца здраво.
Магазина е на същото ниво...навсякъде другаде имаш по-добър избор на по-ниски цени....
Ако има желаеещи за развитие аз бих участвал.

deso
Loyal Member

Снимки: 13
Име: deso

UNREAD_POSTот ombre на 05 Ное 2017, 17:12

Наистина жалко,че ще се закрие,но не е нещо неочаквано,даже мислех,че ще е по рано.И сега си ма фб група,и винаги съм се чудил,защо хората които са там не са толкова активни тук,даже повечето и не влизат.Не снимам с пентакс от много време,но с кеф качвах снимки макар и с други марки,модератрчето,който е основния виновник за това което се случва се правеше на интересен,дано сега е доволен.Още с замирането на седмичния конкурс нещата бяха ясни,въпреки,че за няколко дни темата на 5ракиев за съживяването беше супер активна,не вярвам,обаче някой да си е въобразил,че нещата наистина ще се оправят.Всичко беше за 3-4 дни и пак си остана същото.ФБ-групата или създаването на нова такава,не мисля,че ще замести форум като този,просто според мен нямат общо,някак атмосферата е друга,фб ми е много стерилно едно такова.Боли ме за форума,жалко,че стана така,ако направите някоя група,кажете с кеф ще се присъиденя,стига да искате,понеже не снимам с марката затова го казвам.
С интерес ще следя темата,видях и цените на хостинга,не са високи,въпроса е дали Боби ще го плаща и как ще става даването на парите,и дали си заслужава труда за 3-4 човека ,това да се прави.Макар,че не снимам с пентакс,влизам всеки ден тук,просто имам нет нон стоп заради работата ми, и винаги съм го правил с удоволствие.
Ако все пак се закрие,може да разменим координати и да си подържаме връзка,въпреки,че и те ще са до време,ако няма общо място ,което да ни кара да влизаме.
Това мога да дам за себе си за връзка с мен:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008976695122

Симеон Петров | Flickr

0898 52 72 31-Симеон.

Мисля са достатъчни.

Аватар
ombre
Loyal Member

Име: Симеон Петров
Симеон Петров

UNREAD_POSTот Todorov на 05 Ное 2017, 19:18

Фото-култ все още го има. Уж щеше да се спира декември миналата година, но се размина, докога, не се разбра. Не знам дали е възможно във форума Pentax Forum - Camera & Photography Community - PentaxForums.com да се направи българска секция. Във фейсбук, според мен не може да се намери информация за каквото и да е било.
Освен за хостинга има и 27 кинта за домейна ".com" на година.

Аватар
Todorov
Loyal Member

UNREAD_POSTот Ventzy на 05 Ное 2017, 19:19

Уважаеми колеги, съжалявам за тази новина. Нямам досега публикации тук, но имам отношение към марката и намирам, че въпреки всички проблеми, този форум е допринесъл достатъчно за да бъде направено каквото е възможно за неговото спасение.

Аз лично се ангажирам да поговоря и ако е възможно да помогна да бъде гарантирано бъдещето на форума в някаква форма.

На всякаквите въпроси защо не съм писал тук до момента отговарям накратко: Имам достатъчно опит с форуми и общества. Създател съм на едни от най-големите онлайн общества в миналото и досега администрирам някои от тях. Знам добре кога едни правила и въобще организация не довеждат до нищо добро...

За марката съм писал не малко, пиша и работя и в момента. Тези които смятат Pentax за умираща марка, не са наясно нито с процесите в момента, още по-малко с нейният потенциал...

Венцислав Петров
Ventzislav Petrov fine art | Венцислав Петров художествена фотография
Ventzy

Име: Венци

Следваща

Назад към НОВИНИ