ПРАВИЛА НА Pentaxfanclub.com

Новини и информация за форума

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот dreamer на 20 Юни 2012, 16:51

Извинявай, прекалих.
Аватар
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот zenon на 20 Юни 2012, 18:01

Бояне, без да коментирам, бих искал да се огледаш наоколо.
Огледай се и прецени до колко има смисъл да се коментира.

Поздрави.
zenon
Loyal Member

Снимки: 4
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Иво

UNREAD_POSTот Baltic на 21 Юни 2012, 08:51

Офф Топик: покажи
bobbyfuego написа:...Ето ти пример за безмислен закон: отиваш в баничарницата и купуваш баничка и айрян. Оказва се че на кутийката не пише Айрян ами Айсберг и не е направено от кисело мляко и вода, а от обезмаслено сухо мляко на прах, палмово масло и вода.

Кефи... :hihi:

...Или пък, някъде в една друга баничарница: Банички със сирене няма, изварата свърши! :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Pentax Z-1p, Pentax Super Program

Tamron 10-24, Tamron 28-75, Tamron 70-200
Pentax M 28/2,8, Pentax А 50/1,7, DA* 55/1.4 SDM, Pentax 500/4,5 SMC
CZJ Flektogon MC 35

Аватар
Baltic
Site Supporter

Снимки: 46
Рейтинг: 11 (100%)
Име: В. Димитров

UNREAD_POSTот bigblondewolf на 21 Юни 2012, 09:08

simbon4o написа:Тука на държава го обърнахте, колбаси, банички, ... стандарти... не че в държавата не е същото все пак посещаващите тук са представителна извадка от обществото. Типично българска работа се получава - бравус!

Симо, ако се чудиш що някой те храни си прочети пак тва мнение. Докато даваш някви ултракритични и хапливи коментари някакви хора ще се дразнят и ще ти отговарят по същия начин, че и по-зле.

Всички знаем, че е типично българска работа да се караме за глупости. По същия начин знаем, че и пентакс нямат евтина петдесятка, а никоните са хубави, ама скъпи. И това, че продължаваш да мрънкаш за тея трите неща те прави точно тебе част от онея смотани българи дето описваш. На детска учителка ме обърнахте, да ви обяснявам кой се държи прилично и кой не. Ся вече и модератор си имаме да наказва лошите момчета... Другарко, пък Симбончо прави забележки без да се усеща, че се отнасят и за него пъъъъъък!!!
АНАРХИЯ!

Аватар
bigblondewolf
Loyal Member

Снимки: 8
Рейтинг: 1 (100%)
Име: Манчев

UNREAD_POSTот Baltic на 21 Юни 2012, 09:24

Свобода на словото - да, нецензурни думи - НЕ!/Макар и аз да съм си изпускал един-два пъти нервите, Слави извинявай, ама и ти понякога прекаляваш, и други сигурно ще са съгласни с мен... :( /
Сега, в ролята ти на модератор, би трябвало да си най-точния коректив и всъщност наистина да поставяш всичко на везните и който си го е заслужил - предупреждение, след това ако е необходимо - глоба/не цензура за изказано мнение, а наказание за използуване на неподходящ език/ и ако и това не помогне - бан.

Тук би трябвало да се разчита на чувството за мярка на всеки пишещ във форума и на преценката на модератори и админи, за това дали един текст е груб, нецензурен, агресивно-арогантен или директно вулгарен!
В предвид манталитета на българина, трудно ще се "сбъднат" желанията на всички, все пак за 4 години, истинските "изцепки" са много по-малко отколкото по другите форуми, така че явно нещата са се самобалансирали заради толерантното виждане на админите за свободата на словото.
Изображение
Изображение
Изображение
Pentax Z-1p, Pentax Super Program

Tamron 10-24, Tamron 28-75, Tamron 70-200
Pentax M 28/2,8, Pentax А 50/1,7, DA* 55/1.4 SDM, Pentax 500/4,5 SMC
CZJ Flektogon MC 35

Аватар
Baltic
Site Supporter

Снимки: 46
Рейтинг: 11 (100%)
Име: В. Димитров

UNREAD_POSTот MbS на 21 Юни 2012, 09:44

bobbyfuego написа:наличието на писани правила и закони е напълно безмислено... те не са от полза никому

Наличието на писани правила и закони е напълно безсмислено ако липсват личности с отговорност и воля за прилагането им. Ако такива личности има, правилата са полезни за всички.
Изображение

Аватар
MbS
Loyal Member

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 21 Юни 2012, 11:13

Много хора ми написаха, кой на лични, кой където свари с мнение, което обобщено гласи, че не е редно да се толерира/остави да си вилнее някой, който дразни и обижда всички. Или пък просто не искат да виждат или да повярват в съществуването на груби и обидни неща.

тва са мойте 5 стотинки по въпроса:
Ако реагираш на човек, който те провокира, реално му се хващаш на въдицата и правиш това което той иска. Ответния провокативен отговор води до караници и язвителни подмятания. Така никой няма да убеди събеседника си в правотата си.
:arrow:
Най-ефективния начин, поне аз който знам е този, който те дразни да бъде игнориран. Игнорирането на дразнител е много трудно, защото подтиска самочувствието и наранява гордостта, но е ефективно. За целта форума има вградена система за игнориране на потребители, всеки може да си я ползва.Тя дава правото и свободата да не се виждат съобщенията и постовете от хората които не желаете. Това може би е нещо като цензора, която очевидно повечето хора искат, но не е централизирана и е лично контролируема от всеки. Възползвайте се. Тази функция във форума съществува от както го има. До сега се казваше "приятели и врагове" промених думата врагове, понеже си мисля че не сме на война, с "игнорирани потребители".

до колко ще помогне не знам, защото дълбоко в природата на човека (и на котката) е загнездено чувството за любопитство... "какво ли е казал този път тоя идиот".

...и отново стигаме до изходна позиция. Или си разумен и можеш да с владееш или не.
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

UNREAD_POSTот MbS на 21 Юни 2012, 14:39

DPReview има опцията ignore + още правила третиращи лични нападки: http://forums.dpreview.com/forums/rules.asp?forum=
ФФ има едно кратко правило в същия смисъл: http://photo-forum.net/?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=148

И в двата форума правилата действат. Подаваш оплакване и реакцията е светкавична. Това означава, че някой си върши работата. Администрацията на един форум или я върши тая работа, или оставя потребителите да се оправят сами. Последното е най-лошият възможен сценарий за едно публично пространство.
Изображение

Аватар
MbS
Loyal Member

UNREAD_POSTот ludiakolio на 25 Юни 2012, 11:08

Комплексарски изказвания и обиди скрити зад 5 минутна регистрация в медийното пространство с цел форум са признак на ниско възпитание.Пуберите(и късните) да се сдържат малко както биха го правили на живо срещу човек ,с когото общуват и могат да споделят мнения,впечатление ,а даже и да научат нещо ново,а ако не знаят как да се държат да четат и да се съобразяват.
Аз съм ЗА контрол на тона и обръщенията.

ludiakolio
Loyal Member

Име: Николай

UNREAD_POSTот Adept на 25 Юни 2012, 12:03

Този форум е красив с това,че е различен,нестандартен!
Свободата е вътрешна осъзната потребност,за съжаление тя отсъства в повечето от нас.Ние харесваме силната ръка,която ще пошляпва и ще ни насочва в "правилната" посока,ще създаде общи правила за мислене и всичко което е различно ще бъде превъзпитано за да не се отличава от общата маса.Това е осъзнатото желание на голяма част от хората,необходимостта от диктатура,от безпогрешния човек,почти равен на Бог.
Княз Кропоткин казва:
-Дайте власт на Ангелите и след няколко дни ще видите,как на същите тези ще им поникнат рога и опашки!
Не съм забелязал до сега да не умеете да се справяте с тези които посягат върху вас,като личности и свободни хора.Да това изисква усилие и по някога горчи,но това е правилния начин и това е едно от нещата,което ми харесва във вас,умението да защитите себе си и другите!И поради това не мога да разбера,тази непоследователност и нуждата от изкуствена,неестествена, стерилна среда.Какво ще стане с толерантността,втората силна страна на този форум.Толерантността е сила а не слабост!
Поради казаното по-горе,никак не мога да възприема,това правило,формулирано по този начин!Ако,то трябва да остане е само в частта -на употреба на нецензурни думи.
Това е моето мнение,разбира се правото и отговорността за взетото решение лежи на плещите на създателите на този форум!

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

ПредишнаСледваща

Назад към НОВИНИ