ПРАВИЛА НА Pentaxfanclub.com

Новини и информация за форума

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот BXMarkov на 18 Юни 2012, 22:20

Този сайт не е обществено пространство, както се спомена погрешно в предните постове ! Това е частен сайт основан от няколко собственици. Не искам да давам акъл, но администрацията на сайта да реши проблема, ако има такъв заедно в дух на колегиалност и да вземе решение, което е окончателно и потребителите имат право да го приемат или не. Всеки сам си решава. Всички са виновни за да се стигне дотук, и тези които обиждат и тези които отвръщат с обида! За мен те не стоят по-високо от невъзпитаните.

"Мнения със заядлив и неколегиален тон, с явен или скрит обиден и/или подигравателен характер, ще бъдат изтривани без предупреждение."
Боби, да ме прощаваш, но така формулирано правилото позволява да бъдат изтрити 90% от мненията във форума.
Какви са критериите за "заядлив", какво е "неколегиален тон", ако подигравателния характер е "скрит" как се доказва? Не ми се пише повече.....

Аватар
BXMarkov
Site Supporter

Снимки: 18
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Косьо

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dreamer на 18 Юни 2012, 23:54

Ако се изключат проблемните дефиниции текста спокойно може да се промени така:
Без предупреждение ще бъдат изтривани мнения обиждащи другите участници, също така и нецензурни изрази.
Аватар
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот jorro_z на 19 Юни 2012, 07:53

Този сайт не е обществено пространство, както се спомена погрешно в предните постове !

Косьо, прощавай, при цялото ми уважение към теб, не съм съгласен това твърдение.
Сайта Е обществено пространство, поради простия факт, че тук няма ограничения за влизане и четене.
Независимо, че е частен, в него могат да влезат напълно нерегистрирани хора, да четат без да коментират. Но дори и регистрираните потребители смятам, че спадат в категорията "общество", особено като се има предвид техния брой.

Ако ми позволиш една аналогия - кварталното кафе също е частна собственост, но същевременно е И обществено пространство.

По темата, за да не съм офф-топик:

Аз лично смятам, че е хубаво да има правила. Особено ако са адекватни и справедливи. Правилата ни подтикват към самодисциплина, което лично за мен е нещо хубаво.
В новото правило не намирам нищо несправедливо, нито нарушаващо моите права, така че възнамерявам да го спазвам.
Възможно е някой да го намира за несправедливо, но мисля, че всеки сам си определя ценностите.
PENTAX K-5 | CHINON CG-5 | PENTAX P30n | ZENIT 11 | KIEV 60 TTL
Обективи: 30
Аватар
jorro_z
Site Supporter

Име: Жоро Захариев

UNREAD_POSTот zenon на 19 Юни 2012, 13:31

Сигурно е добре да има правила... но дори и в тази тема има интересни послания към petronix от 18 Юни 2012, 14:49. Коментар не е нужен.
Потребността от нормално общуване идва отвътре. Другото е като закон - врата в полето.
zenon
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Иво

UNREAD_POSTот disorder на 19 Юни 2012, 15:22

Сигурно е добре да не с**еш по всяка тема във форума. Сигурно би било добре и да дадеш предложение как да се оправят нещата.

Сигуно ще добре да се разбере смисъла на думата "заяждане". Сигурно и да се разбере, 90% ще го тълкуват както си искат. Другите 90 ще упрекват админа, заради това че го е написал така че да не се разбира, а то е написано изключително ясно. Ощипани моми виждам тука.
disorder

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 19 Юни 2012, 17:29

Случаят е от днес сутринта:
ул. Русалка в София. Еднопосочна. Всички коли паркирали на нея са спрели от лявата страна. Това е неправилно. Според закона на еднопосочна улица върху пътното платно има право да се спира само в посоката на движение, т.е. от дясно. След като обществото е избрало да спира от ляво и това никому не пречи вече повече от 5 години, законът е ненужен. Още повече, че някой който иска да спре според закона, т.е. от дясно ще трябва да блокира движението по улицата. за да не направи това, той също спира от лявата страна, съпричастно с останалите участници в това общество. И всичко е мирно и спокойно. Съвестния гражданин му демонтират колата с паяк (както и всички останали 20-ина коли, защото на паяка му потрябвали пари) и го карат да плати сума глоби. Следващия път съвестния гражданин няма да е съвестен и ще спре от дясно, т.е. насред пътя и хич няма да му пука за обществото...

аз продължавам да упорствам и да смятам, че наличието на писани правила и закони е напълно безмислено... те не са от полза никому. Единственото което правят е да се недоволни повечето страни по даден казус и задоволени нечии частни интереси.
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

UNREAD_POSTот mocker на 19 Юни 2012, 21:45

bobbyfuego написа:
    Не съм съгласен да се взимат решения за правилата на форума еднолично без дискусия и тъй като съм администратор и съосновател на този форум, без дори да е имало допитване за моето мнение.

Това че някой е взел решение без да се консултирате означава, че няма ясни правила и разграничения на правомощията в ръководството на форума.
Следователно и ти също страдаш от липсата на правила.

Ако някой се интересува от още едно мнение: Аз съм съгласен да жертвам част от свободата си, но да има повече ред.
Последната цел на поста ми ще е да обидя някой така че ако същия бъде преценен като засягащ някого нямам нищо против да бъде изтрит.

ПС: Ако искате може да има един раздел в който всеки да пише каквото си иска без да му се търси отговорност, при спазване на уговорката да не се взема на сериозно. Така който има нужда ще си разтоварва негативната енергия.
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Име: Неделчо

UNREAD_POSTот bigblondewolf на 19 Юни 2012, 22:58

simbon4o написа:...

Ако някой те нарежда замисли се дали не си му дал повод. Надали все ти си прав. И щом няма да качваш повече снимки тук трябва ли да го оповестиш публично вместо просто да спреш? Особено щом ти е такъв проблем.
АНАРХИЯ!

Аватар
bigblondewolf
Loyal Member

Снимки: 8
Рейтинг: 1 (100%)
Име: Манчев

UNREAD_POSTот dreamer на 20 Юни 2012, 12:51

Боби, случаите със софийските улици е до болка познат на всички и не е проблем на беззаконие! Умишлено се извършва нарушение на закона за движение по пътищата, не щото си решил да си покажеш новото Ламбо като го паркираш на завоя или на пешеходната пътека, а ПО ПРИНУДА. Принуден си да спреш на място на което е забранено защото НЯМА ДРУГО ТАКОВА РАЗРЕШЕНО НАОКОЛО! НЯМА ПАРКОМЕСТА! Това е реалността. Няма свободен паркинг в района в който можеш да идеш с чиста съвест, да знаеш че има места и да си паркираш без да нарушаваш закона. Така че примера с паркоместата не е уместен никак.

аз продължавам да упорствам и да смятам, че наличието на писани правила и закони е напълно безмислено... те не са от полза никому.

Наличието на такива правила е безмислено само в общество с ясно изразено морал, притежаващ идеална ценностна система. Какво ще става в такова общество когато се намеси някой, който не притежава никакви морални и етически норми, такъв който не уважава другите, а вероятно и себе си? Конфликт, това ще се получи.
Кой е частния интерес в случая? Нали в момента дискусията е заради твоя частен интерес - да няма правила и всеки да си прави каквото си иска. Защото след като си направил мястото за хора като нас, се опитваш да ни убедиш и да лобираш за частния си интерес?
наличието на писани правила и закони е напълно безмислено

В интерес на всички ли е това или само на Симеон и Владо?

Оги, Симеон умишлено пише това, за да го може който го потърси да разбере за какво става дума. Не после 100 човека да питат защо някой е сърдит и не влиза във форума и не пише. Сещаш се за какво говоря...

И все пак, от беззаконието не се е родило нищо добро.
Успех, на всички които ще продължат да дискутират и пишат в темата!
Аватар
dreamer
One Man Army

Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 20 Юни 2012, 15:18

dreamer написа:Принуден си да спреш на място на което е забранено защото НЯМА ДРУГО ТАКОВА РАЗРЕШЕНО НАОКОЛО! НЯМА ПАРКОМЕСТА! Това е реалността.

Слави в случая не съм принуден да спра незаконно. Място отдясно на улицата има колкото щеш. Реших да съм културен, да не се правя на тъпанар и да не блокирам улицата и да не преча на обществото. Т.е. реших да съм цивилизован гражданин. Заради което бях глобен.

dreamer написа:Наличието на такива правила е безмислено само в общество с ясно изразено морал, притежаващ идеална ценностна система. Какво ще става в такова общество когато се намеси някой, който не притежава никакви морални и етически норми, такъв който не уважава другите, а вероятно и себе си? Конфликт, това ще се получи.

Жалко. Нещо не съм разбрал. Тук всички във форума претендират, че са с ясно изразен морал, притежаващи идеална ценностна система и по-съвършени от другите. А сега ти ми казваш, че не са. Чувствам се объркан.

dreamer написа:Кой е частния интерес в случая? Нали в момента дискусията е заради твоя частен интерес - да няма правила и всеки да си прави каквото си иска. Защото след като си направил мястото за хора като нас, се опитваш да ни убедиш и да лобираш за частния си интерес?

:oo: Моят частен интерес?

bobbyfuego написа:... смятам, че наличието на писани правила и закони е напълно безмислено... те не са от полза никому. Единственото което правят е да са недоволни повечето страни по даден казус и задоволени нечии частни интереси.

и за да няма такива дразги е по-добре да няма писани правила. А ти твърдиш че съм казал точно обратното. Че гоня интерес. Притежаваш идеални качества за член на опозиционна партия. :OK:

Ето ти пример за частен интерес: да изтрия мнението на иванчо защото казва че новия модел на Никон е по-готин от стария моодел на Пентакс, защото възприемам това като лична обида. Аз съм избрал стария пентакс според моя мироглед. Значи иванчо всъщност ме обижда на майка...

Ето ти пример за безмислен закон: да има сертификат "стара планина" на колбасите съдържащи месо, за да защитим милите и безащитни граждани от алчните търговци. И кво, сега има наденица, която няма този сертификат, но търговското ѝ име е "Стара планина". И милия и беззащитен гражданин пак остава заблуден.

Ето ти пример за безмислен закон: отиваш в баничарницата и купуваш баничка и айрян. Оказва се че на кутийката не пише Айрян ами Айсберг и не е направено от кисело мляко и вода, а от обезмаслено сухо мляко на прах, палмово масло и вода. И милия и беззащитен гражданин пак остава заблуден.

Извода е, че колкото и правила да има, като това което обсъждаме - за защита от обиди на милия невинен гражданин и за чистота на словото, ако милия гражданин е тъп, некултурен и необразован, той ще си остане тъп, некултурен и необразован.

и 100лв на месец вход да се сложи във форума, пак ще влизат хора които развалят настроението на останалите.

Затова според мен няма смисъл от рестрикции и правила. да не говорим, че конкретно ще наруши правото за свобода на словото.
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

ПредишнаСледваща

Назад към НОВИНИ