pentax K-s2

pentax K-s2

UNREAD_POSTот nicko на 15 Окт 2015, 10:08

Заради това питах с кои обективи е проблема - дали са с преходници или са си обективи с К байонет.

Първоначално предположих, че ползваш К обективи и заради това предложих почистване на контакти и разлики в материала, но след като спомена преходниците, това би трябвало да е проблема ти. Информацията четох преди време в някой от чуждите форуми и беше свързана с К01 и К30. Най-вероятно проблема е унаследен и от К-S2.

Старите тела могат да мерят без обектив, т.е. да се опитват да затворят блендата, макар такава да няма и съответно да мерят. В един определен момент тази функция е променена/предполагам има технологична причина за това/ и по-новите тела проверяват за наличието на обектив преди да направят процедурата. Единствения начин да го направят, е като проверят контактите на байонета. В случая, както и сам си преценил - покритията по байонета или непокритите контакти са проблем. Един вариант да се избегне това е ако пробваш Av режим и пак си затваряш сам блендата на обектива до желаната, може да се наложи да зададеш някаква корекция на експонацията, за конкретния обектив, но след това всичко би трябвало да е ОК.
Изображение
Изображение
Изображение
http://thephotoroom.net/

Аватар
nicko
Loyal Member

Снимки: 5
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Николай Димитров

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

pentax K-s2

UNREAD_POSTот dsmt на 15 Окт 2015, 19:53

И в АV режим си играх да снимам.При отворена бленда меренето долу горе е правилно.Като позатворя блендата,снимките стават преекспонирани,меренето нещо се обърква.
Но пък в интерес на истината,като премина на Live View апарата започва да мери коректно.Друг е въпросът,че не ме кефи да снимам в Live View режим......
А бе,с две думи-трябва да свиквам :)))

Weltblick 2.8/35
Makinon 135/2.8, Oreston 50/1.8 - най-якият обектив :)))))))))))))))))

ИНДУСТАР 50-2
Изображение
Изображение

Аватар
dsmt
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Свилен

pentax K-s2

UNREAD_POSTот nicko на 16 Окт 2015, 08:15

Мда, въпрос на свикване е. До колкото знам и Рико знаят за проблема, но явно има технологични пречки да го оправят.
Изображение
Изображение
Изображение
http://thephotoroom.net/

Аватар
nicko
Loyal Member

Снимки: 5
Име: Николай Димитров

pentax K-s2

UNREAD_POSTот Gergich на 16 Окт 2015, 15:58

За всички на които байонета е оксидиран .

Някъде бях чел дискусия из този наш форум точно за тези черните бяйонети че били проблемни. Гледайте ръчните ви обективи да са с бял метален байонет. Защо е така незнам, несъм снимал с такъв обектив още.
Изображение
http://1280px.weebly.com

Аватар
Gergich
Loyal Member

Снимки: 510
Име: Hristo Gergov

pentax K-s2

UNREAD_POSTот dsmt на 16 Окт 2015, 18:27

Проблемът,ако изобщо е проблем на обектива,се дължи на факта,че оксидацията не е електропроводима.И както обясни колегата няколко поста по-горе/а и както горчивия опит ме научи/,зависи на какъв фотоапарат се монтира.При някои модели-аз знам със сигурност за К200Д не е никакъв проблем това,че обективът е оксидиран,а при други/новата ми придобивка/-иска или водна шкурка или човек да си носи в чантата алуминиево фолио.Аз специално не съм превърженик на унищожаването,па дори било то и козметично на обективите и за това ще практикувам варианта със станиол.Леко неудобство при монтаж и демонтаж на обектива.И варианта с AV режима също става,но както споменах в предния пост-за сигурно мерене трябва Live View...да,ама аз получавам усещането,че снимам със сапунерка...не ме кефи.

PS И ако сега някой ми каже,че К3 няма тия проблеми с ръчнофокусните обективи,ще си изям ушите от яд,че заради един въртящ се дисплей се хвърлих на K S2 :))))

Weltblick 2.8/35

ИНДУСТАР 50-2
Изображение
Изображение

Аватар
dsmt
Loyal Member

Re: pentax K-s2

UNREAD_POSTот gri на 18 Окт 2015, 13:03

Привет,

Сподели впечатленията си от КS2, извън горепосочените ядове с ръчнофокусните обективи.

Аватар
gri
Loyal Member

Снимки: 3
Рейтинг: 1 (100%)

pentax K-s2

UNREAD_POSTот dsmt на 19 Окт 2015, 17:51

Базата ми за сравнение е само старият ми фотоапарат,така че едва ли може да съм много обективен.
Бързина на автофокуса-в сравнение с К200Д направо лети :)
Относно точността-нямам забележки.
Автофокуса в режим Live View обаче е доста муден и освен това често се случва да се разхожда напред- назад докато реши да фокусира нещо.
Комбинацията Live View+ въртящ се дисплей при определени случай е просто великолепна,особенно за хора на които годинките и обиколката на корема са се поувеличили :)))
При К200Д можех да ползвам жично дистанционно когато съм в режим В -бутонът му можеше да се заключва и така ползвах колкото си искам дълга експозиция .Новия апарат не може да се ползва с жично дистанционно или поне аз не успях да открия къде да го включа :)
Относно шума- K S2 поне за моите разбирания може да се ползва спокойно до ИСО 400.По- нагоре,до към 800 шумът е поносим,но си го има ......не е чак такъв да развали картинката,но ....има го.В разните графични редактори сигурно може да се чисти без проблем,.....та който е на ТИ с тези редактори спокойно ще може да си снима и на ИСО 800.
В началото не бях щастлив,че апарата е с литиево йонна батерия,аз съм си свикнал със старите зарядни батерии.Но бързо се убедих,че не съм бил прав.
Много ме дразни копчето AF/MF.
Менюто е претъпкано с всякакви безполезни режимчета.Отделно тия опции за обработване на снимките във фотоапарата ми се струват излишни,но явно такива са съвременните тенденции...

Общо взето това мога да споделя за К S2.

Weltblick 2.8/35

ИНДУСТАР 50-2
Изображение
Изображение

Аватар
dsmt
Loyal Member

Re: pentax K-s2

UNREAD_POSTот gri на 19 Окт 2015, 22:29

Благодаря :)

Пробва ли wifi връзката...

Аватар
gri
Loyal Member

Снимки: 3
Рейтинг: 1 (100%)

pentax K-s2

UNREAD_POSTот dsmt на 20 Окт 2015, 16:22

Wi Fi връзката си работи-фото апарата може да се управлява чрез смартфон,но лично на мен това ми е абсолютно непотребно.
Не можах да разбера има ли начин да прехвърлям снимки от камерата към компютъра по безжичен път,но май не може.
В предния пост пропуснах да отбележа,че при заснимането на видео апарата се се представя много зле.не съм си играл много да експериментирам,но най вероятно заради стабилизацията заснетото видео е как дакажа....плуващо :)
но все пак това е фотоапарат,не видеокамера .
https://www.youtube.com/watch?v=iVjADJvYnKk

Weltblick 2.8/35

ИНДУСТАР 50-2
Изображение
Изображение

Аватар
dsmt
Loyal Member

Предишна

Назад към ТЕЛА