Post-Processing Challenge #3

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот mocker на 21 Фев 2018, 11:26

Идея на играта:

Идеятя е взета от така наречения "Post-Processing Challenge" в pentaxforums.com
Авторът пуска тема и предоставя свой кадър в RAW формат, който участниците да обработят. След края на играта, авторът избира най-добрата обработка и участникът, който я е създал, пуска нова тема, предоставяки свой кадър в RAW формат и тн...

Правила на играта :

1. Авторът предоставя свой кадър в RAW формат чрез хостинга https://wetransfer.com/ (допуска се прилагането на повече кадри за създаване на HDR или панорама).

2. Участниците свалят изображението и го редактират както намерят за добре, без ограничения в използваните похвати и софтуери.

3. Всеки участник може да участва само с едно обработено изображение.

4. Обработените изображения се качват в Postimage.org — free image hosting / image upload (ограничение за размер - 12MB), като се избира оразмеряване "1600x1200 (21-inch monitor)" от първото падащото меню и "No expiration", от второто. След успешно качване на изображението, линкът в полето "Direct link:" се копира и поставя в темата чрез бутона "Img" при писане на пост.

5. Продължителността на играта е 7 дни, които се отброяват след пускането на темата. Пример: Игра започваща в понеделник от 9:00 часа, завършва в понеделник в 9:00 часа, следващата седмица.

6. След края на играта, авторът обявява победителя, който при първа възможност създава нова тема със заглавие "Post-Processing Challenge #X", където "X" е поредният номер на темата/играта.

7. Победителят от предишната игра и автор на новата тема трябва да копира правилата в поста си, за да са достъпни за всички желаещи да участват занапред.

...............................................................................................................................................

Изображение за тазседмичната игра: https://we.tl/5QDujGTvwH

Край на играта: 27/02/2018 19:00 h

ПС Тази снимка направих с новото си апаратче и тъй като не съм му свикнал все още на настройките, а и снимах почти от земята и не виждах добре дисплея не се получи както я исках. Но с малко обработка мисля, че може да бъде спасена.
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Неделчо

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dragovarvar на 21 Фев 2018, 21:57

Mного се забавлявам с някой снимки. Таз подлежи както на малко пипвания тук, там , така и на много... Надявам се да не се сърди автора на обработката. :mrgreen: :mrgreen: Само не ме питайте какво съм обработвал, не помня вече, много неща съм пипал, дори и джобното ножче.

R0002785.jpg
R0002785.jpg (1.69 MIB) Прегледано 681 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 18 Фев 2018, 13:32
Focus length: 18.3 mm
Shutter speed: 1/350 Sec
F-number: F/7.1
ISO speed rating: 100
Whitebalance: Auto
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Camera-model: GR II
Exposure program: Aperture priority
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern

Аватар
dragovarvar
Loyal Member

UNREAD_POSTот markovo на 23 Фев 2018, 22:48

Признавам си, че последвах идеята на dragovarvar:
Изображение

Аватар
markovo
Loyal Member

Име: Илия

UNREAD_POSTот dreamer на 24 Фев 2018, 12:54

Офф Топик: покажи
Още малко и в НАСА ще ги пратите да се снимат. Прекалено ми се вижда.
По всичко личи, че това е снимка за спомен, а не подменен плажен фон от селфи пред голямото огледало в тоалетната на някой от прехвалените клубове. :twisted:
dreamer
One Man Army

Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот mocker на 24 Фев 2018, 22:00

Dreamer, дай и твоя прочит.

Аватар
mocker
Loyal Member

UNREAD_POSTот dinio84 на 25 Фев 2018, 16:35

Ето и моето виждане по темата. Не съм правил много - махнах тръните отстрани (май не много успешно), малко кроп и другото са основните обработки, които правя със всяка снимка...
Изображение

Аватар
dinio84
Loyal Member

Име: Динко Господинов

UNREAD_POSTот dreamer на 25 Фев 2018, 17:36

R0002785.jpg
Набързо обработено с ACR.
R0002785.jpg (550.11 KIB) Прегледано 585 пъти
dreamer
One Man Army

Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот wes на 25 Фев 2018, 21:57

Малко със закачка и от мен ;)

R0002785.jpg
R0002785.jpg (923.27 KIB) Прегледано 569 пъти
PENTAX K-10/PENTAX MZ-6

Аватар
wes
Loyal Member

Снимки: 2
Име: Веселин Бонев

UNREAD_POSTот Yaki на 25 Фев 2018, 22:16

Изображение

Аватар
Yaki
Loyal Member

Снимки: 4
Име: Яким

UNREAD_POSTот mocker на 27 Фев 2018, 21:01

Третия конкурс за обработка приключи.

Благодарности на всички участници, за сега темата се радва на интерес, което много ми харесва.
Забелязват се две течения - хард намеса (с допълнителни слоеве от други изображения) и софт обработка - основни корекции :ha-ha: .

dragovarvar - няколко минути гледах снимката си в захлас. Направо бях шашнат от идеята ти. Много оригинално и много добре изпълнено. Единственото което леко не ми допадна е розовеенето на върховете.

Илия - отново много добро техническо изпълнение, може би повлияно от първия участник. Сатурацията (не се сещам за българския термин) е малко в повече.

Динко - Може би най близо до истинската ситуация. Хареса ми как си махнал (не знам дали нарочно) моарето от дънките на дясното коляно на сина ми. Аз не успях. Като че ли е за сметка на детайла като цяло. Обработката ми харесва.

dreamer - Не ми е ясно как ги правиш тези обработки "набързо" но цветовете са много приятни. Иска ми се и аз да успявам да ги докарвам такива с минимум усилия. :ha-ha: Единствен недостатък - въпросното моаре (ако е моаре, всъщност).

Веселин - Най-леката и ненатрапчива обработка от "хард" течението :ha-ha: Допадна ми. Това в небето, не знам защо ми напомни на звездата на смъртта от Междузвездни войни.

Яким - Успял си да изкараш информация от снимката. Може би контраста ми идва твърде малък. Хареса ми че е изчезнало моарето.

И така, както казах - снимката имаше недостатъци, нарочно беше избрана. Както беше казал един съфорумец - сенките са пълни с информация. Всички обработки ми харесаха - някои повече, други по-малко, но победителя трябва да е един и това е dreamer. Нека той обяви новата тема.

ПС. Всички обработки ще влязат в албума ми и ще се въртят на скрийнсейвъра на телевизора ми. :D

Аватар
mocker
Loyal Member

Следваща

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор