Нова програма за обработка - Luminar

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот dinio84 на 24 Авг 2017, 19:21

Всъщност програмата не е нова, но досега я е имало само за МАС. Сега вече я има и за Windows, макар и все още бета версия - това, че е бета версия донякъде е плюс, защото може да бъде изтеглена безплатно! Само посочваш еmail, на които да ти изпратят код за активация. Е на мен не ми го изпатиха веднага, та се наложи да им пиша, след което всичко си дойде на място.
Програмата има доста вградени филтри и доста опции за цветова обработка. Още не съм запознат на 100% (а и нямам много време да я опозная) с нея, но ето какво може:
lum1.png
lum1.png (1.04 MIB) Прегледано 1287 пъти

lum2.png
lum2.png (1.09 MIB) Прегледано 1287 пъти

lum3.png
lum3.png (1.13 MIB) Прегледано 1287 пъти

IMGP6922lum.jpg
IMGP6922lum.jpg (479.32 KIB) Прегледано 1287 пъти

Ето същия кадър прекаран през ЛР
IMGP6922lr.jpg
IMGP6922lr.jpg (521.9 KIB) Прегледано 1287 пъти

EXIF-Data
Image taken on: 22 Юни 2017, 19:17
Focus length: 50 mm
Shutter speed: 1/80 Sec
ISO speed rating: 100
Whitebalance: Auto
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Camera-model: PENTAX K-3
Exposure program: Manual
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average

Обработката я направих набързо - само да покажа - с повече заигравка - по-добри резултати :)

Аватар
dinio84
Loyal Member

Снимки: 0
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Динко Господинов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот plamen74 на 24 Авг 2017, 20:37

Току що я изтеглих и веднага получих код за активация! Сега ще я видя какво може!

Аватар
plamen74
Loyal Member

Снимки: 6
Име: Пламен Николов

UNREAD_POSTот suggs на 24 Авг 2017, 20:55

Пробвах я на компа си (i5-4460, 8GB RAM) - работи ужасно бавно! И колкото и да я ръчках, не успях да изкарам по-добър детайл, отколкото с Lightroom. Така че я махнах.
Аватар
suggs
Loyal Member

Снимки: 9
Име: Любо

UNREAD_POSTот dinio84 на 24 Авг 2017, 23:34

Както писах по-горе, това е бета версия - нормално е да има бъгове и да не работе толкова бързо. Аз я ползвам на лаптоп с i5 процесор и при мен си върви нормално, въпреки че лаптопския ми процесор е доста по-слаб от твоя. Предполагам роля играят и разните му драйвери. Единственото наистина бавно нещо при мен е експорта на обработената снимка.
Иначе тази програма е по-скоро за обработка на цветовете - не виждам начин да извади повече детайл от колкото Lightroom-а. Нищо не пречи обаче, да се използват и двете :twisted: въпреки че аз не успях да накарам Lightroom-а да експортва снимки директно в Luminar-a.
Надявам се с по-нататъшните версии нещата да си дойдат на мястото. (ако позволят да запазя лиценза де :? )

Аватар
dinio84
Loyal Member

UNREAD_POSTот markovo на 25 Авг 2017, 08:13

Аз мога да препоръчам продуктите на Alien Skin и специално Exposure X2. LR може да експортва към тях, и всичко е песен.

Аватар
markovo
Loyal Member

Име: Илия

UNREAD_POSTот suggs на 25 Авг 2017, 08:55

dinio84 написа:Както писах по-горе, това е бета версия - нормално е да има бъгове и да не работе толкова бързо. Аз я ползвам на лаптоп с i5 процесор и при мен си върви нормално, въпреки че лаптопския ми процесор е доста по-слаб от твоя. Предполагам роля играят и разните му драйвери. Единственото наистина бавно нещо при мен е експорта на обработената снимка.
Иначе тази програма е по-скоро за обработка на цветовете - не виждам начин да извади повече детайл от колкото Lightroom-а. Нищо не пречи обаче, да се използват и двете :twisted: въпреки че аз не успях да накарам Lightroom-а да експортва снимки директно в Luminar-a.
Надявам се с по-нататъшните версии нещата да си дойдат на мястото. (ако позволят да запазя лиценза де :? )

Извинявай, ама не е нормално, като дръпна един плъзгач, да чакам секунда-две да видя резултата. С последния LR 2015.12 си става веднага. За експорта да не говорим.
А цветови пресети за Lightroom колкото искаш, даже човек може и сам да си ги прави.
И си мисля, че като излезе официална версия, лицензът ти ще стане невалиден. Поне така е по принцип с бета версиите.
Аватар
suggs
Loyal Member

UNREAD_POSTот gri на 25 Авг 2017, 09:01

Аз плащам по 11 евра месечно и не го мисля....

Цени и планове за членство в Creative Cloud | Adobe Creative Cloud

Имаш достъп до програмата на различни устойства :)

Аватар
gri
Loyal Member

Снимки: 3
Рейтинг: 1 (100%)

UNREAD_POSTот dinio84 на 25 Авг 2017, 18:00

Любо, дали е нормално или не - всеки сам си решава. За мен не чак такъв проблем това леко забавяне. Лайтрума, като му лепнеш 10 различни четки и някои филтри също не лети със скотостта на светлината :jkl:
gri, тези са ясни. Просто реших да опитам нещо различно, след което го споделих с вас. Който иска да пробва - на Любо не му е харесала, аз все още я разучавам и за сега съм със смесени чувства... на някой пък може да му хареса :beer:

Аватар
dinio84
Loyal Member

UNREAD_POSTот suggs на 25 Авг 2017, 19:24

Съгласен :beer: . Само споделям лични наблюдения, не искам да ги налагам.
Аватар
suggs
Loyal Member

UNREAD_POSTот plamen74 на 25 Авг 2017, 20:28

Забелязах в опциите една настройка (в случая тествах с пейзаж), която не съм я виждал в LR. Става дума за настройка с която обработваш само горната част от снимката или само долната без да си използвал градиентен филтър. Правиш го директно, което си е удобство. При мен на стареца HP 8440p с i5 процесор и 8 гигабайта рам DDR3 на 1333 скорост, както и 500 гига. хард на 5400 скорост, и джам 10 про, забавяне не видях!

Аватар
plamen74
Loyal Member

Снимки: 6
Име: Пламен Николов

Следваща

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБРАБОТКА И СОФТУЕР