RAW конвертори

Софтуер, Обработка, RAW конвертори

Модератор: Модератор

RAW конвертори

UNREAD_POSTот plamen74 на 26 Мар 2015, 23:45

Hiti написа:Да направо си е такова.Виждам го а не се снима това което виждам.Ще правя още опити но на мануал иначе няма да стане.

Пробвай да снимаш с градиентен филтър! Ето темата където е описано за тях: Magic Hour Dreamscapes » Неутрални градиентни филтри (GND filters). Какво е това, за какво служи, предимства и недостатъци.

Аватар
plamen74
Loyal Member

Снимки: 6
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Пламен Николов

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

RAW конвертори

UNREAD_POSTот Todorov на 21 Юли 2015, 12:41

Не мога да разбера, какво точно не правя при конверт с лайтрума, понякога ми излиза съобщение "not enough memory" . С версия 5.7, легална, 32 битова седмица с 3 гб рам. Понякога по 600 кадъра конвертира с ограничение на размера на 8 мб, за 20-30 мин, друг път - за 10 снимки писка... Прочетох из нета, че за конвертиране трябва да се клика на бутона експорт когато си в раздел библиотека, не от екран обработка. Не съм пробвал още, довечера ще проверя дали е така в къщи. Дали има логика, не знам.

Аватар
Todorov
Loyal Member

Снимки: 0

RAW конвертори

UNREAD_POSTот mike2 на 06 Авг 2015, 15:00

Lightroom от версия 4.6 мисля, че беше, имат проблем с поддръжката на 32bit операционни системи.
Решението е само 64bit windows 7. За целта съм сложил такъв на виртуална машина само заради lightroom-a.
Изображение

Продавам: Pentax Q + Светкавица AF-360FGZ

mike2
Loyal Member

Снимки: 8
Име: Мишо

RAW конвертори

UNREAD_POSTот plamen74 на 06 Авг 2015, 16:54

Todorov написа:Не мога да разбера, какво точно не правя при конверт с лайтрума, понякога ми излиза съобщение "not enough memory" . С версия 5.7, легална, 32 битова седмица с 3 гб рам. Понякога по 600 кадъра конвертира с ограничение на размера на 8 мб, за 20-30 мин, друг път - за 10 снимки писка... Прочетох из нета, че за конвертиране трябва да се клика на бутона експорт когато си в раздел библиотека, не от екран обработка. Не съм пробвал още, довечера ще проверя дали е така в къщи. Дали има логика, не знам.

Влез в настройките на програмата и увеличи обема за кеш (от Настройки - Обработка на файла - Настройка на кеша за Camera RAW), а също така си премести каталога на дял различен от С:/ т.е. системния на който ти е Уиндоуса (ето така за да ти зарежда винаги последния каталог - Edit->Preferences->General->Load most recent catalog). Другото което трябва да направиш е да настроиш виртуалната памет на машината, като зададеш да е два пъти Рам паметта - в случая твоята е 3 гига, значи я правиш 6 гига. Пробвай да видиш дали ще се появява отново проблема (при мен не се е появявал повече след тези настройки)! ;) :)

Аватар
plamen74
Loyal Member

Снимки: 6
Име: Пламен Николов

RAW конвертори

UNREAD_POSTот Todorov на 10 Авг 2015, 10:30

Тези дни се прибрах от отпуск и реших да обработя натрупания материал. Ъпдейтнах на win10 и всичко мина гладко. Все още не съм пипал нищо по настройките на лайтрума, ще имам предвид писаното горе. Да вметна, че на десятката вече raw-файловете се визуализират, което ми харесва много.

Аватар
Todorov
Loyal Member

Снимки: 0

Предишна

Назад към ОБРАБОТКА И СОФТУЕР