Ricon we-20

Всичко за компактните камери на Pentax

Модератор: Модератор

Ricon we-20

UNREAD_POSTот miriana1973 на 25 Сеп 2014, 10:26

Adept написа:Проблем има с пропускане на уплътнителя , видно от кадрите които показвате. Но няма нищо лошо да се аргументирате визуално и писмено, защото това е малко нестандартен проблем а отстраняването му ще отнема 10 минути. И ако апарата е изсъхнал , той не е показал никакъв проблем. Винаги е добре да се насочва вниманието.

Изпратих им снимки и обяснение и нищо.Казаха ,че на фотоапарата му няма нищо и ми го връщат :( . Какво да правя ??
miriana1973

Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Ricon we-20

UNREAD_POSTот Todorov на 25 Сеп 2014, 13:10

Първата снимка за да е размазана и при 20 опита на този режим Shutter speed: 1/6 Sec F-number: F/3.8 ISO speed rating: 800 трудно би станала нормална. Пиши на пентакс за съвет за останалите неща.

Аватар
Todorov
Loyal Member

Снимки: 0

Ricon we-20

UNREAD_POSTот Adept на 25 Сеп 2014, 16:16

Единственото, което може да се направи да се обърнете , към Съюза на потребителите.

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

Ricon we-20

UNREAD_POSTот miriana1973 на 25 Сеп 2014, 21:28

Днес категорично ми казаха ,че бил нормален този конденз и ,че ми връщат апарата Каквото и да им обяснявах ,че дори и да не е мокрен от дни и пак го прави щом го извадя на слънце да снима и не.Това е... няма коректност в тази държава. А да ме посъветвате?- аз го изпратих апарата на 22.08 те са го получили на 25.08 ,протокола е с дата 09.09 но днес ми го изпратиха по имейла.Т а въпроса ми е за едномесечния срок в който трябва да се върне продукт от сервиз.Не е ли превишен?? Ако не ми го сменят за дефект поне за това ,че е стоял повече от месец в сервиза да имам претенции
miriana1973

Ricon we-20

UNREAD_POSTот miriana1973 на 26 Сеп 2014, 19:26

Здравейте ,получих фотоапарата опитах да го включа но той не реагира реших ,че е батерията сложих я в зарядното- зареди се (изгасна лампичката) върнах батерията във фотоапарата но резултата беше НУЛЕВ той не РЕАГИРА.Кажете ми вие какво да правя ?????????????????????
miriana1973

Ricon we-20

UNREAD_POSTот Adept на 27 Сеп 2014, 18:17

Отново го изпращаш в сервиза. Със съответния коментар - преди и след ремонта...
След, като го върнат - пишеш цялата история и я изпращаш на вносителя.
Ако и той не реагира се обръщаш към Съюза на потребителите.
В БГ е така игра на нерви!

Аватар
Adept
Site Supporter

Име: Пламен Б. Петров

Ricon we-20

UNREAD_POSTот miriana1973 на 28 Сеп 2014, 17:15

Adept написа:Отново го изпращаш в сервиза. Със съответния коментар - преди и след ремонта...
След, като го върнат - пишеш цялата история и я изпращаш на вносителя.
Ако и той не реагира се обръщаш към Съюза на потребителите.
В БГ е така игра на нерви!

Ами аз в деня в които ми го изпратиха говорих с тях,те ме убеждаваха ,че на апарата нищо му няма и ,че правил размазани снимки по моя вина нагласила съм нещо което било за статив и т.н. Аз им обясних ,че съм снимала на автоматична програма поради простата причина ,че ням бг меню и не разбирам ,те ми изпратиха протокола в който пише: оплакване -размазани снимки. И аз им обяснявам ,че не това е основния проблем ,че прави конденз, и че съвсем спря да работи те ми обясняват ,че 2 дни са го държали във вода и няма никакъв проблем и ,че апарата е здрав.Докато говорихме им изпратих снимки които съм публикувала и тук и те пак казаха ,че проблема е в температурните разлики и че няма проблем апарата и като го получих отчаяна вече и исках да снимам и той не иска.Изобщо не реагира Това тяхното е супер наглост сигурно не са го и гледали Не знам какво да кажа
miriana1973

Ricon we-20

UNREAD_POSTот ombre на 29 Сеп 2014, 19:21

А защо не пробваш,веднага след като ти го върнат за работещ,не ги накараш заедно да направите няколко снимки,така или те ще видят,че камерата не работи както казваш,или пък наистина нещо бъркаш и затова да не се случват нещата/говоря конкретно за размазаните снимки,по спомен в единия от екзифите,май скоростта беше ниска,но не мога да видя,че нещо ми забива нета и не ми показва по предишни страници/,а за конденза,пак по същия начин го направете според тях в какви условия трябва да бъде за да го няма,и ако се появи,тогава вече ще е ясно,че камерата е с проблем.Не знам дали,ще се навият на подобен вариант,най вероятно -не,но все пак опитай,след което се обърни към Защита на потребителите.
П.С.-предполагам,не е проблем,че се обърнах на "ТИ",в поста си.

Аватар
ombre
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Симеон Петров
Симеон Петров

Ricon we-20

UNREAD_POSTот miriana1973 на 30 Сеп 2014, 09:41

ombre написа:А защо не пробваш,веднага след като ти го върнат за работещ,не ги накараш заедно да направите няколко снимки,така или те ще видят,че камерата не работи както казваш,или пък наистина нещо бъркаш и затова да не се случват нещата/говоря конкретно за размазаните снимки,по спомен в единия от екзифите,май скоростта беше ниска,но не мога да видя,че нещо ми забива нета и не ми показва по предишни страници/,а за конденза,пак по същия начин го направете според тях в какви условия трябва да бъде за да го няма,и ако се появи,тогава вече ще е ясно,че камерата е с проблем.Не знам дали,ще се навият на подобен вариант,най вероятно -не,но все пак опитай,след което се обърни към Защита на потребителите.
П.С.-предполагам,не е проблем,че се обърнах на "ТИ",в поста си.

Не е проблем "ТИ"-то :) Ами аз направих друго -направих клипче с подробно зареждане на батерията,слагане в гнездото и опита ми да включа апарата неуспешен разбира се и им го пратих и днес ми се обадиха да им върна апарата като ми възстановят средствата и дори ако реша да си закупя друг ще ми направят отстъпа :) Радвам се за развитието на нещата и сега обмислям нов апарат ,от там ми предложиха WG4 но аз не разбирам и естествено ще помоля да ми помогнете в новия избор.Благодаря на вас и на всички които преживяха с мен проблема и се включиха със съвети Благодаря. Давайте идеи за нов :) :)
miriana1973

Ricon we-20

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 01 Окт 2014, 01:37

WG-4 или WG-3 са доста добри машинки. Аз лично съм снимал с WG-3gps и останах с доста добро впечатление. Сравнен с WG-20 има повече опции и настройки и сензора е по-добър, а и обектива също. Малко по-добре се справя в по-слабо осветени моменти от WG-20.
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Име: Боян Тепавичаров

ПредишнаСледваща

Назад към PENTAX КОМПАКТНИ ФОТОАПАРАТИ