Pentax Optio VS20

Всичко за компактните камери на Pentax

Модератор: Модератор

Pentax Optio VS20

UNREAD_POSTот lyovisy на 15 Юли 2014, 14:18

Здравейте !

Ще си купувам нов фотоапарат и искам да се посъветвам с вас. В момента снимам с Pentax Оptio H90 и съм много доволeн от него. Снимам предимно пейзажи и макроснимки. Поразрових се из нета, но видях, че в Технополис и Техномаркет не предлагат модели на Пентакс. Така попаднах на фенклуба на Пентакс и и много се радвам, че има с кого да се посъветвам, защото съм лайк.

http://pentax.bg/compact-camera.php?id=56

Искам да ви питам дали са му добри характеристиките ? Някой има ли същия модел и дали е доволен от него ? Настоящият ми Пентакс има режим digital panorama - от три кадъра прави един. По-новите фотоапарати правят това автоматично без да се налага да се правят три кадъра. Дали optio VS20 има такава функция ? В нета гледам, че моделът има функция Automatic panorama stitching, но се чудя дали това е старият вариант с трите кадъра или автоматично си прави панорамата ?
Също така искам да попитам дали Optio VS20 може да прави 360 градусова панорама ?
Извинявам се за неточните термини.
lyovisy

Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

Pentax Optio VS20

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 15 Юли 2014, 23:00

Привет в упътването на апарата за снимането на панорами е описан процес който грубо представлява снимане на една снимка, после апарата показва как да се отместиш, снимане на втора, после пак така трета...
Дано това ти е полезно в избора. Според мен 360 градусови панорами, едва ли автоматично ще може, може би трябва да си снимаш кадър по кадър и после на компютър да се сглобят/стичнат има много хубави софтуери.

Ръководство за употреба на Optio VS20 [стр.90(88)]

Ако снимаш предимно пейзажи и макро защо си се насочил към VS20, не че той не може, гледам може много неща, но този супервариообектив, няма да ти е нужен много. Ако пък искаш суперварио, може би X-5 или този, който се появи днес - новия XG-1, ще са още по-супер :)
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Боян Тепавичаров

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към PENTAX КОМПАКТНИ ФОТОАПАРАТИ