Моля за съвет Sigma 24-70 2.8 или Tamron 28-75 2.8

Всичко свързано с обективите за Pentax

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот Posamkata на 01 Дек 2017, 19:48

Здравейте на всички, знаете че снимам любителски спорт в зала. Знам, че най-доброто решение е 70-200, но единствения 70-200 в БГ втора употреба за Пентакс се оказа продаден. Нов, ако купя ще е Pentax, но 4000лв за момента не ми се дават, а Тамрон и Сигма онлайн не ми се купуват, без да ги тествам.
Така че, се колебая между горните два, като и двата ще ми свършат работа и ги има налични на добра цена в България.
Тялото е К5,.
Очаквам да споделите мнения, и двата варианта ми вършат работа, тъй като повечето зали са много малки.

Posamkata

Рейтинг: 0 (0%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот dreamer на 03 Дек 2017, 11:17

24-70 (или 28-78 на Тамрон) е универсалена дължина за зум - моя любима бих казъл.
И двата обектива имат трески за дялкане.
Старата Sigma 24-70mm F2,8 EX DG Macro, която масово се среща из форумите, даже и в момента се продава една за 500 лева, сравнена с Тамрона е голяма и тежка, иначе не е лош обектив, задължително се ползва със сенник - без сенника има дребни дефекти в кадрите. Обектива има характерното тогавашните Сигми цветопредаване, на мен лично са ми леко студени цветовете. Още по-старата от тази Сигма, има доста по-добри цветове, затоплени и дори леко в жълто. Не е лош обектив, но на мен лично ми е голям и тежък.
Tamron AF 28-75mm f/2.8 SP XR ZL Di LD Aspherical (IF) за мен е фаворит спрямо критериите които поставям, стига да се попадне на добра бройка. Масово от Тамроните произвеждани в годините назад имат един и същ проблем с фокуса. Или фокусират коректно в късата част и имат проблем в дългата, или обатното. Пробвал съм 3 такива обектива и трите имаха проблеми с фокуса. Доколкото знам, все още не е намерено решение на този проблем. Определено и визията която дава Тамрона ме устройва повече. В момента се продава такъв тамрон за 600 лева - според мен е доста завишена и въобще не си заслужава да се купува на тази цена. Всеки може да првери от ибей, че излиза със 150 лева по-евтино, дори и с включена доставка.

Моят избор е Тамрона:
+ Остър в широкото още на 2.8 и по принцип още от 2,8 дава повече детайли от Сигма;
+ Компактен размер;
+ По-лек;
+ По-малко винетира;
+ Автофокуса се справя по-добре в лоши условия, и като цяла малко по-бърз;
+ По-малък размер филтри 67мм спрямо 82мм на Сигма;
- Цената е по-висока, на моменти;
- Според мен сигмата е с по-качествена изработка.

Бих си купил такъв стига да е качествена бройка.
Успех с търсенето.
Продавам:
HOYA HMC 52mm UV[0] JAPAN
Sigma DG UV 72mm Japan
dreamer
One Man Army

Снимки: 0
Рейтинг: 5 (100%)

UNREAD_POSTот Posamkata на 03 Дек 2017, 11:58

Благодаря, мисля че и аз стигнах до този извод.

Posamkata

Рейтинг: 0 (0%)

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор

Назад към ОБЕКТИВИ