PENTAX фулфрейм официалнo

Модератор: Модератор

UNREAD_POSTот mitkomk на 07 Фев 2015, 12:08

bobbyfuego написа:..]

Отговаряш на въпросите с въпроси :ha-ha: И няма кво да ми се сопкаш,на една страна сме,аз съм си фен на Пентакс и ще си остана :)
"сега сменете канон с пентакс и прочетете отново. " това също не може да стане, Професионалист с Пентакс няма(с изключение на някои хора които фенове на марката обичат да ги отбелязват, което потвърждава горното).Няма и медии/агенции които да купуват/наемат масово Пентакс за работа(пак може да се дадат някое изключения,някой си решил да си направи базик да заснеме нещо с Пентакс)
"изводът: не КОЙ, а НИКОЙ не ви задължава да си купувате новия обектив/тяло за 4К. "
какъв е тоя извод?нали целта е да се продават апаратите/обективите?
А по точно с ценовата си политика Пентакс МЕ задължават да НЕ купувам тяхни продукти.
Та точно новата от няколко години ценова политика ме дразни много. Пак ще се повторя:"Пентакс даваше "много" за парите си.Даже и лимитираните и * обективи бяха "достъпни"." :?

Иначе много се раздвам за за новината за новия ФФ.Но взимайки предвид цената на новите обективи нещата се изасняват накъде вървят.Ще си го гледаме на картинка новия ФФ :ha-ha: (иначе и аз му се бях навивал).Не че няма възможност,НЕ бих ги дал тия пари за апарат.Все се надявах да се върнат към старата си ценова политика,ама няма да е...

"важно в живота е да бъдете, не да имате", а кво ще кажеш за "важно в живота е да бъдете,НО и да имате"? не звучи ли по-добре?
Изображение
***May the focus be with you***

Аватар
mitkomk
Loyal Member

Рейтинг: 1 (100%)

Share On

Сподели във Facebook Facebook Сподели в Twitter Twitter Сподели в Digg Digg

UNREAD_POSTот bobbyfuego на 07 Фев 2015, 18:28

чак пък да се сопкaм :D Може да е прозвучало не знам, макар че "звученето" да няма как да дойде от мен. Досега правеха евтини пластмасарки, сега изведнъж било безбожно скъпо. Просто се уморих от мрънкане и хейт. Ма то си е народна психология, не е само тук навсякъде в БГ е "мрън, мрън, мрън, TE". Дайде да си приказваме нещо по-смислено.

Относно бленувания FF - аз бих се радвал ако сложат добрия стар механичен куплър и камерата да работи нормално с M и К обективите. Едва ли, разбира се.

Мислите ли, че при новите обективи DC мотора ще бъде рингов ултрасоник? Би било смислено да е такъв, това са доста тежки обективи. Въпреки че няма промяна в означението. Например при Канон също няма разлика в означението но има обективи с ринг USM и обективи с микромотор USM. Всъщност май само Тамрон означават разликата с техните PZD и USD. :roll:
_

Аватар
bobbyfuego
Site Admin

Снимки: 24
Рейтинг: 0 (0%)
Име: Боян Тепавичаров

UNREAD_POSTот p.lilov на 08 Фев 2015, 00:44

Чудя се, чудя се, гледам кво пишете и пак ви се чудя, напр. "важно в живота да бъдете, Но и да имате"...
то верно почти очевидно тва зависи от рико....
Ше пуснат Пентакс фулфрейм, но ако не искате или не можете НЯМА да имате...
Който може и иска ще го има, никой не ви пита дали не можете или не искате или щото не можете не искате.... например :) ...
Ама това било скъпо, онова било на далавера - всяко нещо си има цена ...
А моят не малък опит показва, че нема как да живееш се на далавера или ако е така си има друга цена :)))
Хората измислят, работят подобряват, има нови модели, се не са ви на кеф, като че ли това с което снимате е перфектно...
Сменили сте системата, преценили сте така ... никой не ви се бърка, кво ядете тука не ми е ясно...
Косьо :OK:
FA 35/2, DA 40/2.8, А 50/2, M 135/3.5, DA 16-45 ...

Аватар
p.lilov
Loyal Member

Рейтинг: 2 (100%)
Име: Петър

UNREAD_POSTот amplified на 08 Фев 2015, 03:32

Яд ме е, че изкараха фулфреймски теле хипер зуум, щото можеха да ударят в земята като ребрандират тамрона 150-600, който върви за 1000 долара в щатско... Но явно стратегията е друга.

Нека има разнообразие, колкото повече обективи и тела има - толкова по-добре, пожелавам си просто да има пари, да може да се поддържа пентакска система. :)

Аватар
amplified
Loyal Member

Име: Борислав Христов

UNREAD_POSTот HYS на 08 Фев 2015, 08:39

alexstudio написа:Лично за мен предстоящата премиера на т.н. ФФ е изненадващо добра новина... .......

За мен най-добрата новина е, че чакам до 20тина дена SMC Pentax-FA* 85mm F1.4 [IF]... :D :D :D Направо по поръчка-от години дебна да изкочи някъде по земното кълбо... :D

Браво! :OK:
Това е велика придобивка. И аз си мечтая за него.
А, живот и здраве, след време и с ФФ тялото ...!

HYS
Loyal Member

Име: Християн Стоянов

UNREAD_POSTот dsmt на 08 Фев 2015, 11:03

Имаше една приказка за нероден Петко.....та и нашата работа отива натам :))))Още никой не е купил апарата,не е снимал с него,а се изговориха толко приказки-на базата на няколко снимки :)
Ами ФФ фотоапарат ще снима като ФФ фотоапарат-какво има за коментиране/аз лично не знам как снима/:)))
Ама щял да е скъп-ами те са си скъпи тия фотоапарати и обективите за тях.......както казваше един познат, купувал съм скъпо и лошо,но никога не съм купувал евтино и хубаво :)
На скоро си взех апарат от системата Q.Като разглеждах форумите по темата,какво да ви кажа-още преди някой да го беше виждал на живо апаратчето беше тотално оплюто.Невероятно скъпа сапунерка било,недомислица,никой не правел такива фотоапарати,само Пентакс са се объркали.......дори сечудеха що за човек ще е този , който си купи такъв апарат :)))))).Но когато хората си го купиха и почнаха да снимат с него,мненията се промениха.
Та така ще е и с ФФ Пентакса.Който може ще си го купи и ще се радва на резултатите постигнати с него,а ние ще цъкаме с език и ще чакаме времето когато тоя клас фотоапарати ще станат достъпни за редовия българин :)

Weltblick 2.8/35
Makinon 135/2.8, Oreston 50/1.8 - най-якият обектив :)))))))))))))))))

ИНДУСТАР 50-2
Изображение
Изображение

Аватар
dsmt
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Свилен

UNREAD_POSTот elgordo на 08 Фев 2015, 13:57

mitkomk написа:Не че няма възможност,НЕ бих ги дал тия пари за апарат.

Прототипът още не е сглобен, но ти вече знаеш цената, така ли да разбираме това изказване? Както по-горе jorro_z е написал, цените на новите обективи са доста адекватни и конкурентни на предложенията на Каникон.

Моите притеснения са свързани с това, че сега всички разходи за развойна дейност на Рико ще бъдат насочени към ФФ и средноформатната система. Надявам се да не оставят нерешен проблема с моторите на DA* обективите и да ги заменят с по-надеждни, както и да поддържат линията кропки силна.

645z беше невероятен успех и надмина и най-оптимистичните очаквания. В щатите беше изкупен още в първите дни след премиерата и се чакаше по 4-5 седмици, за да се смогне на търсенето. Хората, коитоплащат по $9000 само за тялото със сигурност не са любители с неограничен бюджет и очевидно не се страхуват да инвестират в марка, която в днешно време уж не се свързва с професионална работа.

ФФ пазарът обаче, за разлика от средноформатния, е наистина пренаситен и зрял и влизането в него днес е рискован ход. Добрата новина е, че Pentax има значителен брой фенове, за които с ФФ вече се прелага наистина невероятна продуктова гама - сапунерки->MILC-> crop-> FF -> MF системи. Според мен маркетинг стратегията на Рико ще бъде насочена основно към лоялните фенове на марката. За вече инвестиралите във ФФ система едва ли ще бъде оправдано да я сменят.
Аватар
elgordo

UNREAD_POSTот MbS на 08 Фев 2015, 15:53

Фактът, че го обявяват без да са обявили пълен набор от китови ФФ стъкла, ме кара - и мен - да мисля, че това е ход (или жест) насочен изключително към лоялните на марката/байонета потребители. Което не изключва в обозримо време - особено ако пазарът им даде ясни индикации - да покажат прототипи и на 14-24 и 24-70
Изображение

Аватар
MbS
Loyal Member

Снимки: 8

UNREAD_POSTот HYS на 08 Фев 2015, 16:32

До края на 2015-та още много вода ще изтече. Живот и здраве. Аз лично се радвам от подобни емоции.
Не съм съвсем съгласен, че профи не поглеждат към Пентакс. Има доста примери, когато хората работят с две или три марки и едната е Пентакс. По-скоро, както бе казано, пазарът е много наситен. И те ще действат по-внимателно. Отчитат забавянето, но ерата на Хоя си остави някои следи.
А и, както сте видяли, идва и новият К-S2. Обогатява се гамата.

HYS
Loyal Member

Име: Християн Стоянов

UNREAD_POSTот mocker на 08 Фев 2015, 20:37

Аз смятам, че късият китак ще излезе с тялото. Дългият е обявен, и се надявам всички твърди обективи които покриват филм, най-вече лимитедките и ДА* да могат да използват целия сензор.
https://www.facebook.com/NedPix-1977300395836004/

Аватар
mocker
Loyal Member

Снимки: 0
Име: Неделчо

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Отговори
    Видяно
    Автор